Bolesławiec oceniony przez ekspertów ZPP

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławiec oceniony przez ekspertów ZPP.


 • Następny " URZĘDNICZY PASZCZUR " -- Komu i po co potrzebne są takie związki, tacy eksperci i takie rankingi. Prawdopodobnie któryś " ARTYSTA " gdzieś wyniuchał że za to można pobrać fanty.
  Te punkty według których oceniane są samorządy są zaprzeczeniem ich działania.
  Dla przykładu rozwój przedsiębiorczości oraz państwa obywatelskiego.
  Czy nagrody przydziela się za niszczenie przedsiębiorczości i państwa obywatelskiego?
  Gdyby istniał niezależny od władzy " sędzia prawa i uczciwości " za te konkursy ktoś bardzo mocno dostał by po łapkach.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (evgh4x), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech zrobią konkurs które miasto jest najbardziej zadłużone i w którym mieście jest największe bezrobocie dlaczego tego nie zrobią co boją się że nie jest tak kolorowo.

 • Anonim (AN0AFw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rankingi rankingami a upadek gospodarczy miasta widac gołym okiem. Wystarczy popatrzec ile sklepow zostało wraz z nowym rokiem zamkniete. Idąc przez miasto ciagle tylko ogloszenia w witrynach - do wynajecia.

 • Anonim (ANG8h4), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozbili ranking na 6 kategorii żeby bardziej ściemnić ciemny lud. Za jakiś czas posypią się nagrody za te konkursy.

 • Anonim (AE7wax), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wspaniała wiadomość! Powiat i miasto musieli spełnić sporo warunków, by uplasować się tak wysoko. Brawo włodarze powiatu i miasta! Utarliście nosa malkontentom, którzy nie mają się czym pochwalić. Ich pasją jest ciagłe narzekanie i żal za utraconym czasem ;-).
  2013-01-10, 15:57Żal za utraconym i zmarnowanym czasem. A tego już nie odrobią.

 • Anonim (ANuVHZ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Hagar ty na pewno dobrze się czujesz? A czym Bolesławiec ma się chwalić w dziedzinie np rozwoju obywatelskiego. Możesz rozsądznie wyjaśnić? Bo dla mnie to taka urzędnicza zabawa, które z pewnością nie odbyły się bezkosztownie.

 • Anonim (d9a6Ij), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kim jesteś i co masz za twoje pełne zachwytu posty w tematach dotyczących miasta?

 • Anonim (AE7wax), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sprecyzuj co masz konkretnie na mysli pisząc "rozwój obywatelski". Wtedy postaram się odpowiedzieć. Czuję się znakomicie czego i tobie zyczę :-).

 • Anonim (ANuVHZ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Alej jak to pytasz o to. Nie czytałaś za co Bolesławiec jest ceniony przez ekspertów? Skoro tak wlodarzom bijesz brawo i jesteś dumna to wyjasnij na czym polega np rozwój społeczeństwa bolesławieckiego.

  Poniżej wklejam punkty za ktore miasto wysoko się uklasowało w konkursie, bo moze nie doczytałaś do konca.

  Działania proinwestycyjne i prorozwojowe.
  Rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego.
  Rozwój społeczeństwa informacyjnego.
  Rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
  Umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.
  Promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej.
  Wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej.
  Promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych.
  Współpraca krajowa i międzynarodowa.
  Działania promocyjne.

  Ja rozumiem, że jesteśmy narodem narzekaczy i malkontentów ale w tym wypadku nawet ja wieczny optymista nadziwić się nie mogę.
  2013-01-10, 16:50Sorry za błąd miało być uplasowało.

 • Anonim (AE7wax), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Anonimie, traktuję Ciebie powaznie, dlatego polemizuję. Wkleiłeś cytat, punkty, za które miasto zostało ocenione tak wysoko. Weż proszę, przeanalizuj ze zrozumieniem cały tekst. Tam jest odpowiedź. Rozejrzyj się po miescie, urzędach, instytucjach, sprawdź ile się zmieniło od 2- 3 lat. Ile spraw zostało ulepszonych, unaczesnionych... Tylko sprawdź bez emocji. Pozostań w dalszym ciągu (sam tak napisałeś) optymistą :-).

 • Anonim (ANuVHZ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To nie jest odpowiedż na moje pytanie. I niestety nie wybrnęłaś z niego sprytnie. Co się zmieniło? Gdzie Ty widzisz ten rozwój? Może na Prusa w pustych lokalach do wynajęcia? W pustych okienkach przy banku? A, może w zatłoczonym MOPSIe? W nowej galerii gdzie puste pomieszczenia do wynajęcia? Mam się rozejrzeć w urzędach, bo tam się coś zmieniło? A co konkretnie? Bardziej interesowałaby mnie kompetencja pracowników i zyczliwe podejście do petenta.
  Jakie sprawy zostały ulepszone? Konkrety proszę, bo ja mimo, że okularów nie noszę nie dostrzegam rozwoju, ani ekonomicznego, ani gospodarczego, ani społecznego.

 • Anonim (d9a6Ij), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Widzi rozwój w tzw. inwestycjach za które wszyscy mieszkańcy będą płacić jeszcze bardzo bardzo długo. Przysporzyły one miastu dodatkowcyh kosztów eksploatacyjnych a same nie są w stanie na siebie zarobić.

 • Anonim (AN0tZy), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ROZWÓJ OBYWATELSKI to poprawa bytu poszczególnych mieszkańców. W postaci niższych podatków, mniejszych opłat, tańszych biletów wstępu, łatwiejszy dostęp do służby zdrowia, bardziej zrozumiałe prawo, Ogólnie wszystko co poprawia poziom życia pojedynczego człowieka.
  2013-01-10, 21:31PanM to nowy login Przemysława, aby uniknąć nieporozumień. Pozdrawiam wszystkich czytelników Istotnych Informacji.

 • Anonim (ANuGB8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  PanieM. Czy dziala Pan w jakims stowarzyszeniu, organizacji ( poza polityka )? Pytanie to bierze sie stad, iz tworzac badz wspoltworzac takie organziace tworzy sie rowniez spoleczenstwo obywatelskie. Nie ma Pan pojecia o tym ja dziala polityka i caly system bo nigdy nie byl Pan politykiem ( ani radnym, ani poslem ). Ocenia to PAn jak i wiekszosc internautow w opcji ( ja zrobilbym to lepiej, nie majac pojecia jak funkcjonuja samorzady, jak konstuluje se budzet, itd. ) NIe wie Pan rowniez po co tworzy sie zwiazki miast czy powiatow. Pewnie cos takiego jak lobbing samorzadowy panu gdzies umknelo ( w kupie sila ). Co do konkursow to fakt - sa "nieco" smieszne.

  Pozdro 600 :D.

 • Anonim (AE7w63), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To wszystko to polityka, a istnienie jakiś związków powiatów, to nic innego jak tworzenie zaszczytnych stanowisk, pewnie jeszcze nie źle płatnych. A miasta w nich członkowskie muszą ze swoich budżetów płacić składki i inne tym podobne. Wszystko z naszych podatków panowie i panie...