Nowy punkt przedszkolny

 • Anonim (AtPx37), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam, Czy myślicie że nowy Punkt przedszkolny jest potrzebny w Bolesławcu?

 • Anonim (AtPyTp), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pobiegaj po przedszkolach i zapytaj sie o ilośc miejsc i czy ewentualnie przyjma jeszcze.
  No co ty?

 • Anonim (ANUuMm), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Raczej żłobek państwowy...

 • Anonim (ANGIUY), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko nie państwowy -- państwowe nie sprawdziły się przez 67 lat więc niech taki bagaż doświadczeń wystarczy.
  Wielu chciało by aby pozostali im dopłacali ale można do tego dojść inną drogą. Prywatne przedszkola i żłobki zwolnione z wszelkich możliwych podatków dofinansowane kwotami dotychczas wydawanymi na przedszkola i żłobki państwowe. Wolny rynek nie toleruje próżni. Miejsc będzie z pewnością dostatek a konkurencja wymusi że ceny też będą przystępne.

 • Anonim (AE7FC0), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Antoś vide panM wychował się na państwowem komunistycznem, więc teraz daje dobre rady i rzuca złotymi myślami. Może wogóle zlikwidujemy edukację państwową a rynek sobie poradzi? Kto ma kasę ten ma spokój, opiekunkę, wykształcenie... Nie wszystko co państwowe jest złe (prywatne przedszkole z wrocka pokazało jak się z dziećmi obchodzić). Na dodatek wypowiadasz się nie musząc szukać takiego punktu dla dziecka... pochodź, popytaj, a potem się wypowiadaj i praw te swoje pseudowolnorynkowe dyrdymały.
  2013-01-14, 21:51Och przepraszam Przemysław nie Antoś.

 • Anonim (eTxG44), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem mamą dwulatka, które obecnie uczęszcza do prywatnego punktu złobkowego i już ubolewam nad tym, że od września będzie chodził do pańswowego przedszkola, gdzie będzie trzydziescioro dzieciaków, dwie Panie itp., itd. W tym momencie moje dziecko jest "wygłaskane", przytulane, nie zostawione samo sobie. Wiem, że realia w przedszkolach są trochę inne. I jeszcze jedno czas pracy rodziców w dzisiejszych czasach się wydłużył(galerie, markety), więc dziwi mnie dlaczego przedszkola nie są czynne przynajmniej do 18. 00. Co mi za interes jeżeli odbiorę dziecko o 16. 00 i muszę jeszcze komus zapłacić za conajmniej dwie godziny. Więc ja jestem jak najbardzie ZA za porządnym prywatnym przedszkolem :-).

 • Anonim (ANugzE), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ta, najlepiej, jakby malucha wepchać do przedszkola przed 6. 00, a odebrać po 19. 00. Dziecko ze zmęczenia wieczorem padnie i wcale nie trzeba będzie poświęcać mu czasu...

 • Anonim (eTxG44), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie chodzi mi o to. Bo jak bym mogła to spedzałabym wiecej czasu z moim dzieckiem, ale realia sa inne. Porostu jak szłabym do pracy na druga zmianę to przyprowadzałabym malucha później.

 • Racja w Bolesławcu przydałoby się przedszkole dwu-zmianowe. Kiedys było na Zyg. Aug. ale to już sie zmieniło niestety.Na drugą zmianę dziecko przychodziło na 10 do 18 ;)

 • Anonim (ANG8jx), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A kto ci każe zapisać dziecko do przedszkola państwowego. Są w Bolesławcu tez prywatne.

 • Anonim (eTxG44), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nikt nie karze, ale przedszkole mam 50 m od domu i chyba głupotą byłoby wożenie dziecka gdzies dalej. Ale pytanie w temacie było chyba inne?

 • Anonim (dRjlgc), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro realia w przedszkolach sa inne tak jak piszesz ;d ie panie itp, itd to ja nie uwazam za głupote wozenie dziecka gdzies dalej nawet z tego wzgledu że byłoby wygłaskane, przytulane i nie pozostaione samo sobie :) warto wozic dalej :).

 • Anonim (ANGpb0), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Wygłaskane" dziecko będzie nie przystosowane do życia.

 • Anonim (ANUxM7), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja swoje dziecko przeniosłam z prywatnego przedszkola do publicznego i bardzo sobie chwalę to drugie. I żałuję, że zwlekałam tak długo, bo z tym "głaskaniem" w przedszkolach prywatnych to mocna przesada.