Dzieci starosty chodzą do teatru

Dyskusja dla wiadomości: Dzieci starosty chodzą do teatru.


 • Anonim (AE7F9E), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Być może z tego samego powodu, dla których moje dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej chodzi na spektakle i "teatrzyki" tylko i wyłącznie do BOK-MCC.

 • Anonim (AE7H9q), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A teraz prosimy o równie obiektywne opisanie - dlaczego dzieci ze szkoly podstawowej chodzą wyłącznie do bok-mcc.

 • Anonim (A81bGR), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeden decydent wart drugiego, a drugi trzeciego. Mali ludzie u wladzy.

 • Anonim (Ak5oX8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To nie jest prawda, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych korzystają z oferty kina.

 • Anonim (AE7gMw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja pamiętam ze szkoły (dawno to było), że wyjście do kina to było coś bo lekcji nie było. Do kina można zabrać dzieci po lekcjach jak mają ochotę poświęcić swój wolny czas - w czasie godzin lekcyjnych mają się uczyć.

 • Anonim (AE7w2p), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co te lamenty? Szkoła ojców pijarów z pewnością zapełni powstałą lukę.

 • Szanowna Pani Redaktor.
  Miło mi, że zacytowała Pani część mojego artykułu na Bobrzanach. Warto jednak zaprezentować większą całość, bo niekiedy zdania wyrwane z kontekstu nie opisują rzeczywistości
  A NIE MÓWIŁEM (Bobrzanie 13. 03. 2013).
  „Orka przynosi straty i trzeba coś z tym zrobić” – takie przesłanie wyłania się z wypowiedzi Pana Prezydenta po audycji „Rozmowa tygodnia”. Być może bym się nie odzywał, gdyby w dyskusji z Panią Redaktor nie padły stwierdzenia o złych propozycjach ówczesnej opozycji dotyczących innej lokalizacji basenu.
  ...
  Pamiętam jakie „baty” zabrałem na sesji, na której ośmieliłem się wykazać, że zaplanowane inwestycje będą w przyszłości kosztochłonne.
  Pamiętam też, że Pan Prezydent powiedział: bolesławianie zasługują na to, aby mieć lodowisko i basen.
  Ja do tego dodam więcej: bolesławianie zasługują na to aby mieć multikino, nowoczesny kompleks wypoczynkowo – sportowy z basenami otwartymi, nowoczesne hotele ze spa i wiele innych „wodotrysków”. Tylko, czy za wszystko powinien płacić samorząd- czyli MY? Wybudować ze środków unijnych to jedno ale utrzymać te kosztochłonne budynki to drugie.
  Pewnie lokalizacja basenu na terenach dworca wschodniego też nie byłaby prosta, ale wydane ponad dwa miliony na wkopanie „Orki” zrekompensowałyby zakup od PKP tych terenów. Wówczas plac ks. Popiełuszki nie straciłby tak na wartości i mielibyśmy basen (też w centrum miasta) z normalnymi miejscami parkingowymi i możliwością rozbudowy terenów rekreacyjnych za basenem. Nic nie jest za darmo.
  Obecnie basen utrzymuje w dużej mierze edukacja bolesławiecka. To bardzo dobrze, że dzieci uczą się pływać ale nie można mieć pretensji do innych samorządów, że nie decydują się na naukę pływania – bo to kosztuje. Trzeba było PRZED wybudowaniem basenu przeprowadzić negocjacje z Wójtami, Burmistrzem i Starostą i stworzyć prawdziwą symulację przyszłych kosztów funkcjonowania obiektu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naukę pływania mieli w klasach młodszych i trudno się dziwić, że zamiast finansować godziny pływania w „Orce” realizują inne projekty unijne rozwijające uczniów i dające mierzalne efekty w postaci zdawalności matur i egzaminów zawodowych. Warto najpierw spojrzeć na siebie a dopiero później oceniać innych.

 • Anonim (AkNpAd), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moje dziecko z przedszkola nr 3 było zimą w Teatrze Starym na pięknym spektaklu, a w kwietniu w Forum. To jest prawda :).

 • Tak,Panie Cezariuszu pisał Pan o Orce i o, Pańskim zdaniem, jej niefortunnej lokalizacji.

  Tylko, że to temat przebrzmiały, Orka stoi tam gdzie stoi, a Pan chciał tylko przypomnieć swoje dawne boje z prezydentem.

  Mnie zainteresował jedynie aktualny fragment z Pana wypowiedzi. Pozdrawiam.

 • Anonim (Ak5qud), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A teraz uwaga: Roman - nauczyciel, Przybylski - nauczyciel, Kwaśniewski - nauczyciel, Filipowicz nauczyciel... Wstyd.

 • Pani Grażyno.
  To Pani mnie zacytowała a nie ja Panią wybierając do całkiem innego tematu moją wypowiedź.
  Jest dla mnie jasne, że niektóre zajęcia dodatkowe muszą odbywać się "kosztem" zajęć uczniów z normalnego planu zajęć. Prowadzę przecież dla uczniów cały system konkursów przedmiotowych, olimpiad i zawodów sportowych. Nie wszystkie mogą odbywać się poza planem lekcji bo trzeba pogodzić dzieci dojeżdżające, godziny wynajmu sal sportowych, stadionu, pracowni komputerowych itp. Tylko że, te terminy ustalane są z dyrektorami szkół i nauczycielami, tak aby nie było kolizji z egzaminami i innymi zaplanowanymi wcześniej imprezami. Generalnie zgadzam się z Panią co do intencji dotyczącej prowadzenia niepotrzebnej wojny między samorządami na której tracą tylko dzieci. Wiem jednak, że nikt nikogo w powiecie nie zmusza ani nie zakazuje dyrektorom uczestnictwa uczniów w różnych imprezach pozaszkolnych.
  Jeżeli jednak tak jest jak Pani pisze to proszę podać udokumentowane przykłady.
  PS. Nie chcę nikomu przypominać swoich mitycznych dyskusji z Panem Prezydentem. Zycie uczy pokory. Jak Pani widzi sporadycznie wypowiadam się na temat obecnej sytuacji politycznej. Od tego jest obecna rada. Jeżeli decyduję się na pewne sprostowania to tylko wtedy, kiedy zarzuca się mi rzeczy które nie miały miejsca.

 • Anonim (qfpPf), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Cezariuszu, kto jak nie Pan namówił Romana do kupienia za 4, 5 mln działki po Dworcu Wschodnim, na kredyt... Działka porasta brudem, gruzem, mchem i paprociami. Po co była ta droga podpucha? To tak apropo bycia radnym i podejmowania decyzji, za które wszyscy płacą. Wybory za pasem, proszę się nie wyprowadzać z Bolesławca. Pozdrawiam.

 • Anonim (AE7wQ8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pięknie napisane... a menele tam maja istny raj, Biedronka blisko i tanio.

 • Anonim (ANxSWT), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Rudyk- proszę zmienić pracę - czas wprowadzić świeżą krew do PCEiKK.

 • Anonim (ArCgrn), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Generalnie szkoda dzieciakow i wstyd, ze dorosli ludzie urzadzaja takie szopki. Jak sadze jedni i drudzy maja sporo za uszami. A dla wyborcow powinien byc to czytelny przekaz na kogo glosowac, a komu podziekowac, zwlaszcza, ze okregi jednomandatowe beda. Przy okazji, juz widze te nerwowe ruchy ze zmiana adresu u niektorych domoroslych samorzadowcow.

 • 1
 • 2