Publicysta Radia Maryja opowie o polskiej drodze do zniewolenia

Dyskusja dla wiadomości: Publicysta Radia Maryja opowie o polskiej drodze do zniewolenia.


 • Anonim (ANbpIg), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No to usłyszymy całą prawdę, tylko prawdę i g... prawdę ;(.

 • Anonim (qvOTQ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pan Stanisław Michalkiewicz nie jest publicystą jedynie radia maryja. Jest po prostu publicystą, pisuje regularnie m.in. w "Najwyższym Czasie" od wielu lat, dłużej na pewno niż istnieje w ogóle radio maryja (w każdym razie wcześniej tam pisał niż występował w RM, bo nie wiem od kiedy radio ks. Rydzyka istnieje). Był też Michalkiewicz m.in. sędzią Trybunału Stanu w latach 91-93, a więc w organie konstytucyjnym. Można wiele powiedzieć o SM, ale redakcja kojarzy go jedynie z Radiem Maryja. Podejrzewam, że nie bez przyczyny. Taka zbitka Michalkiewicz - Radio Maryja wzbudza wśród wielu, wolnych od samodzielnego myślenia, reakcje psa pawlowa (co widać we wpisie wyżej).
  Jeżeli ktoś potrafi samodzielnie myśleć to polecam program z Michalkiewiczem z cyklu "Młodzież kontra" - nawet ci o przeciwnych poglądach młodzi ludzie słuchali go z otwartymi buziami.

 • Anonim (Ak5qud), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pawle, a jak niby reagować na tytuł "droga do zniewolenia"? No chyba że to wykład historycznym, w co raczej wątpię. Dzielenia Polaków, na tych mniej i bardziej prawdziwych, ciąg dalszy niestety w apolitycznej miejskiej jednostce kultury. Ps. Przypomnę, że Pan Michalkiewicz - ponoć katolik, był autorem wprowadzenia kary śmierci do Konstytucji.

 • Anonim (AsdUQn), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Michalkiewicz.
  Jeżeli jesteśmy zniewoleni, to chwytaj Pan za kosę, właź na barykadę i walcz o wolność razem z organizatorami spotkania!

 • Anonim (qvOTQ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Staszku proponuje zareagować inaczej niż pies pawłowa, bo taka reakcja jest właściwa zwierzętom, a zgodzi się Pan, że człowiek powinien jednak różnic się od zwierząt. Po prostu wysłuchac, dowiedzieć się czegoś, a potem komentować. To, że ktoś jest zwolennikiem kary śmierci nie sprawia, że powinien być wykluczony z dyskursu publicznego, jak zdaje się Pan sugerować. Tak samo fakt, że ktoś występuje w Radiu Maryja nie sprawia, że powinno się go traktować jako kogoś automatycznie gorszego niż kogoś kto występuje np. w TVN. Przypomnę, że SM jest człowiekiem, który napisał kilka książek, zasiada m.in. w jury nagrody im. J. Mackiewicza, człowiek perfekcyjnie władający językiem francuskim, znający wiele wybitnych osób (m. in. G. Sormana, doradcę prezydenta Sarkozyego, o czym wspominał nawiasem mówiąc długo zanim ten dostąpił tej funkcji, przy okazji wydania w Polsce jego ksiązki "Made in USA"). Krótko mówiąc to człowiek prawdziwie światowy, więc, gdy jakiś Pierdziszewski z Bolesławca, prycha pogardliwie na dzwięk nazwiska Michalkiewicz (to nie aluzja w Pana kierunku, żeby było jasne) to niech Pan sobie sam odpowie, czy to jest właściwa i mądra reakcja.

 • Anonim (ANbpIg), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie
 • Anonim (Ak5qud), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Pawle, samo Pana stwierdzenie, aby reagować inaczej niż pies pokazuje jaki ma pan stosunek do myślących inaczej niż ten pan? Czy o zrzucenie takiego jarzma zniewolenia pan walczy? Żeby besztać innych? No coś nie bardzo. Pomysły wprowadzenia kary śmierci nie przystoją katolikowi, bo każde jego inne słowo pozostaje z taką filozofią w sprzeczności.

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A Paweł właśnie zareagował na post mdm-a i Staszka dokładnie jak pies Pawłowa. Biedne te psy. A mój Miki nie reaguje jak pies Pawłowa tylko jak pies konika polnego. A to, że ktoś zna język francuski nie powoduje większej mądrości. A może część tych młodych ludzi miała otwarte buzie nie z zachwytu tylko ze zdziwienia.
  2013-12-10, 13:46Pawle. Jakoś te wszystkie zalety S. Michałkiewicza nie doprowadziły go do parlamentu. 1997 start do Sejmu, 2001 do Senatu, 2004 do Parlamentu Europejskiego, 2005 ponownie do Senatu. I nigdzie nie został wybrany. Czyżby społeczeństwo polskie (czyt. Wyborcy) było tak tępe, że nie doceniło tych wartości SM, które nam tu prezentujesz?

 • Anonim (AE4GAn), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Paweł kuźwa co ty pieprzysz! Widać daleko odjechałeś! Ma szczeście Polska nie stoi Pawłami!

 • Anonim (qvOTQ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do p. Staszka - nie jak pies, tylko jak pies Pawłowa, nie mam czasu tłumaczyć o co mi chodziło i skąd określenie, ale najwyraźniej Pan nie zrozumiał :) Właściwie z Panami o nickach "konik polny" i "katolik" w ogóle nie powinienem rozmawiać, bo oczekuje od rozmówcy minimum kultury osobistej i np. tego, żeby mnie nie tykali, bo nie mam na to ochoty i obu Panów nie znam (litościwie milczeniem pominę jakieś emocjonalne wypryski w stylu "kuźwa coś tam coś tam, "szkoda czasu). Tylko krótko ad rem - to, że ktoś został wybrany do parlamentu bądź nie, nie jest żadnym dowodem na to, że ma czy nie ma racji. Przypominam, że Adolf Hitler wygrał demokratyczne wybory, a jakoś chyba nikt normalny nie powie "no patrz pan, wybory wygrał, znaczy się swój chłop, ma racje" :) Uwaga dotycząca poziomu pana Michalkiewicza i tych reakcji psów pawłowa umieszczona została na zasadzie uderzenia w stół i czekania aż nożyce się odezwą :) i się odezwały :) )) Pozdrawiam wszystkich Panów mimo wszystko.

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Akurat na portalu jest zwyczaj tykania i wszyscy to aprobują. A co do kultury to Ty pierwszy obraziłeś Staszka porównując go do psa Pawłowa, a sam reagujesz jak ten pies. A fakt, że SM nie został doceniony przez wyborców chyba świadczy o "niezapotrzebowaniu" na takich parlamentarzystów. I odnoszę wrażenie, że Twoje myślenie jest tzw. "życzeniowe". Życzysz sobie żeby wszyscy myśleli tak jak Ty.
  2013-12-10, 14:37A jak się czujesz obrażany to zabierz swoje zabawki z piaskownicy i idź do innej.

 • Anonim (Ak5qud), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Pawle, może Pan nie uwierzy, ale psy Pawłowa to... psy, prawdziwe psy. Proszę więc staranniej ucierać nosa rozmówcom, bo w ten sposób nie robi pan dobrego PR p. Michalkiewiczowi. Pozdrawiam również.

 • Anonim (qvOTQ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szanowny p. Staszku przecież porównanie z psami Pawłowa, może faktycznie niezbyt miłe (ale mieszczące się moim zdaniem w kanonie kulturalnej dyskusji) jednak wie Pan dobrze, że nie chodziło o zrównywanie ludzi ze zwierzętami, tylko o przestrogę przed bezmyślnym reagowaniem na to co ktoś - nie zawsze w dobrej wierze - napisze, umieści itd.
  Co do drugiego z Panów to Pan niestety niewiele rozumie z tego co ja napisałem, więc jeszcze raz. Po pierwsze nigdzie nie porównałem p. Staszka, osobę, która ma inne poglądy niż moje, ale którą szanuje za kulturalny sposób prezentowania poglądów i szacunek dla rozmówców, z psami ba, ja to wyraźnie zaznaczyłem, żeby nie było wątpliwości. Po drugie niewiele mnie obchodzi, że tutaj sobie wszyscy "tykają". W sieci z uwagi pewnie na anonimowość powszechne jest również schamienie i wulgarność, a czy wobec tego Pan czy ja powinniśmy się do tego dostosowywać? Pan się strasznie myli mówiąc, że ja chce, żeby wszyscy myśleli tak jak ja. Ja w odróżnieniu od totalniactwa czy to spod znaku Marksa, Lenina, Mussoliniego, Hitlera czy Gramsciego nigdy nie będę nikomu narzucał swoich poglądów. Ja jedynie prezentuje własne i staram się wskazać dlaczego mam takie jakie mam. Pańskie słowa są bez pokrycia. Wskazałem też Panu dlaczego argument z wyborami jest niecelny, a Pan dalej swoje. PS. Skąd Pan wytrzasnął, że się obraziłem? Zwróciłem uwagę na brak kultury i tyle. Obrażać się to mogą dzieci w piaskownicy, a ja już niestety taki młody nie jestem :).

 • Anonim (AN0u9f), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z Pawła wylazł ultrakatol i tyle w temacie. Biedny koleś.

 • Anonim (AkNkcD), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co do kary śmierci, to jest ona dopuszczalna przez Katechizm, zresztą zatwierdzony przez Jana Pawła II i jest ona podstawą naszej cywilizacji. Dlatego dziwię się, że jak ktoś jest za karą najwyższą to zarzuca się mu, iż nie jest prawdziwym katolikiem. Ja jestem katolikiem i jestem za kara śmierci.