Policja apeluje: Pamiętajmy o bezdomnych

Dyskusja dla wiadomości: Policja apeluje: Pamiętajmy o bezdomnych.


 • Anonim (AE7w6E), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Słuszna inicjatywa.

 • Anonim (AN0mOx), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak tylko bezdomny jest sam sobie winny, na działce w ogrodzie tulipan mieszka bezdomny razem z chorą na padaczkę dziewczyną i nic policja nie robi w tym kierunku.

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nieznana. A co policja ma zrobić w tym kierunku? Wygonić ich z altanki na działce pod most? A może niech się tym zainteresuje PCK lub MOPS bo to są instytucje powołane do załatwiania takich spraw.
  2013-12-02, 14:22A na jakiej podstawie nieznana piszesz, że bezdomny jest sam sobie winny i to jest twierdzenie z Twojej strony. A może jednak jest tak, że "Volenti non fit iniuria".

 • Anonim (ANGIkn), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do konik polny - to niech policja zadziała w kierunku zainteresowania PCK lub MOPS a nie wiecznie apeluje i stara sie grać na uczuciach innych. A my apelujemy do policji ze nie stać nas na takie mandaty za byle co i byle jak. Taki sam odzew ma ten apel jeden i drugi. Straż miejska tez niech wystosuje apel w celu zaistnienia w umysłach bo tylko to im wychodzi.

 • No to właśnie strzeliłaś z nocha. Od kiedy Policja zarządza PCK i MOPS. Na pewno MOPS to działka Prezydenta Miasta. Podaj jakiś dokładniejszy namiar to Ci podeślę chusteczki higieniczne. A może wolisz podpaski do nosa. A apelować do Policji o wysokość mandatów to sobie możesz. I tyle. To nie Policja ustanawia taryfikator mandatów tylko wybrani przez anonimów i różne zochy p-osły.

 • Anonim (AN0ILK), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wie że są sami winni bo miał piękne mieszkanie i nie płacił izostał10 lat temu wymeldowany z domu teraz żeruje na niesprawnej dziewczynie.

 • Anonim (AE7e6u), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zocha, nie zwracaj się do niejakiego "konika polnego", bo to nie ma sensu, co byś nie napisała, to zaraz się srodze i dziwnie obraża osobiście i pozwala sobie za dużo w swoich wpisach, przekraczając granicę, powiedzmy żartu. A co za dużo to razi i to nieprzyjemnie.

 • Co według Ciebie powinna zrobić Policja, wypędzić ich z działki, czy dać im mieszkanie?

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak ktoś Elizo przyjmuje taką ksywę jak zocha... to się nie dziw, że będą komentarze. I niby skąd możesz wiedzieć, że się obrażam osobiście i do tego dziwnie. A może obrażam się za pośrednictwem koleżanki mrówki. A co do meritum tematu to napisałem wyraźnie i tak samo zapytała ela. Co ma zrobić Policja mądrale.

 • Anonim (AE7iYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może po prostu spróbować pomóc[policja]. Cos tak czuje serce moje, ze prędzej różne tam instytucje powołane do udzielania pomocy ruszą do czynu na jedno słóweczko władzy naszej kochanej niz na liczne interwencje zwykłego szarego zjadacza chleba. A tak w ogóle to jeżeli tylko ktoś może pomóc, to powinien, zima nadchodzi i przerażenie ogarnia na samą myśl, że jakiś człowiek nie ma ogniska domowego", tego ciepłego i jasnego kąta gdzie może sie bezpiecznie schronić przed kąsającym zimnem i mrokami długich, zimowych nocy.

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeszcze jeden frazes: "Może po prostu spróbować pomóc". To podaj jakiś pomysł, bo ja nie mam żadnego. Już pisaliśmy. Co ma wygonić pod most, czy spałować na rozgrzewkę jak będą większe mrozy?

 • Anonim (AE7iYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie wiadomo czy taki bezdomny orientuje sie gdzie mógłby starać się o jakieś lokum, moze trzeba mu po prostu powiedzieć, pouczyć, czemu od razu "spałować", "wygonić pod most"? Nie rozumiem jak można w ogóle mieć tego rodzaju pomysły. Zdaję sobie sprawę, że nie kazdy bezdomny chce, aby mu pomagać, czasem to jest sprawa ogromnie trudna, ale jak ktoś zamarznie i dowiadujemy sie o tym to wtedy jest nam przykro i nieprzyjemnie, nie da się ukryć.

 • Anonim (e3J27b), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No to niech Ci nie będzie przykro i nieprzyjemnie tylko idź do MOPS-u niech Ci udzielą informacji jak można takiemu pomóc, a następnie przejdź się do człowieka i go poinformuj, gdzie, co i jak. Ja przynajmniej nie jestem hipokrytą. Niby chcecie pomóc, ale w formie pisemnego żalu na forum. Czysta hipokryzja. Ja przynajmniej się nie użalam nad nikim, a przynajmniej podałem Wam strasznie cierpiącym z powodu cudzego problemu gdzie trzeba się zwrócić.
  I jeszcze raz: Volenti non fit iniuria - chcącemu nie dzieje się krzywda. Taka stara łacińska paremia prawnicza. O ile pamiętam to w zeszłym roku też wałkowaliście ten temat i jakoś przez rok nie pomogliście. A ja przynajmniej oświadczam, że mam inne problemy na głowie niż ten pan. I wcale mi z tego powodu nie jest przykro.
  2013-12-03, 13:10A ponadto Elizo sprawa mostu lub pałowania to było pytanie do Was przejętych, a nie propozycja pomocy temu panu przez Policję. Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

 • Anonim (AkNmxV), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Te to konik polny jestes normalnie " miszcz ciętej riposty " i na dokładkę jeszcze brutalny - nie wspomnę, ze szukasz zaczepki lub guza. A to jak się nazwę to nie Twoja brocha a jesli dalej Ci coś nie klei to się pod mostem spałuj. Jestem tego samego zdania co Eliza na wieść o apelu - dalej uważam, ze instytucje, na ktore idą podatki obywateli powinny się zajmować takimi sprawami a nie stosować apele do ludzi zeby sie za nich wzięli do pracy. A Ty konik polny wiesz co masz robić... w końcu to widać Twój cały świat - wirtualny ale garnek zawsze znajdzie swoją pokrywkę i bedziesz szczęśliwy.

 • Anonim (AE7iYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Konik polny-jestes wredny i niesprawiedliwy-nie oceniaj ludzi według siebie, nie żalę się na forum li tylko, nie jestem hipokrytką, dałam schronienie i wikt bezdomnemu na długie lata u siebie w domu, wiem jak należy pomagać. Dlatego tez tu piszę bo po prostu namawiam do pomagania a nie jak Ty tylko swój koniec nosa widzisz, a innych tylko byś: spałował" a w najlepszym przypadku słownie obrażasz. Nie wiesz co to współczucie i inne ludzkie, przyjazne odruchy?

 • 1
 • 2