Bolesławiec radykalnie zmniejszy zadłużenie

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławiec radykalnie zmniejszy zadłużenie.


 • Anonim (ANGq7i), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co by nie powiedzieć to jednak obniżenie zadłużenia, zwłaszcza w takiej skali, na pewno jest czymś pożądanym. Pytanie jak odbije się to na inwestycjach, pewnie w krótkim okresie niezbyt korzystnie, ale na dłuższą metę bieżące koszta obsługi zadłużenia będą niższe.

 • Wybaczcie komentarz, ale od razu zaczęłam nucić

 • Anonim (AE7gqo), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do pełnej kieszeni to tu jeszcze trochę brakuje ;) I oby to nie było "króciutkie wskrzeszenie" :D.

 • Anonim (AjWdje), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kreatywna księgowość godna Vincenta... Może parę słów o zadłużeniu jednostek miejskich w tym spółek?

 • Anonim (AtPxtF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy Prezydent już rozpoczyna kampanie wyborczą.

 • Anonim (A81TZY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  O, pani co nuci powyzej juz kocha prezydenta :) dlatego, ze zadluzenie spadlo? Tez bym kochal :).

 • Anonim (AE7wV0), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeżeli tak będzie, jak podano wyżej, to tylko gratulować doskonałego gospodarowania środkami finansowymi!
  Brawo Prezydencie Miasta!

 • Anonim (ANu9rB), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pitu pitu.
  Długi spłacają po pierwsze mieszkańcy. Wszystko podrożało.
  Spółki miejskie też mają długi. To pozwala na ten koncert kreatywnej księgowości. Zbliżają się wybory i trzeba zabłysnąć. A tu ta niewdzięczna tłuszcza połapała się w czym rzecz.
  Psia kość i co teraz?

 • Anonim (ANx27y), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moim zdaniem, każda możliwość spłaty zobowiązań i zadłużeń jest korzystna i potrzebna. Nie tylko dotyczy to osób fizycznych, ale i miast.
  Aż fajnie patrzy mi się na te liczby i zmniejszające się zadłużenie.

  Dobra informacja na koniec dnia.

 • Anonim (ANx228), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zmień sobie nick na "Księga g. O prawdy" bo pieprzysz jak potłuczony.

 • Anonim (vZtVB), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciekawi mnie na jakim etapie sa prace rewitalizacji dawnego zbiornika retencyjnego i okolic na terenach wojskowych przy ul. Jeleniogórskiej na potrzeby rekreacyjne. O ile dobrze pamiętam, to projekt miał być kończony tej jesieni i miał kosztować 6. 5 mln zł...

 • Anonim (AtJkdO), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tom77. Informuje Cię. Rewitalizacja dawnego zbiornika przy ul. Jeleniogórskiej w podstawowym założeniu ma przywrócić jego funkcje ochrony przeciwpowodziowej terenów części miasta położonych w kwadracie ulic Jeleniogórska - Widok - Komuny Paryskiej - Leśna. Oczywiście z przywróceniem również funkcji rekreacyjnych zbiornika ( tak jak to było w okresie międzywojennym). W harmonogramie realizacji zadania założono od samego początku, że zadanie zostanie zakończone i rozliczone do końca roku 2014 - takie również są terminy wpisane do umowy o dofinansowanie zadania w ramach RPO WD 2007-2014. Umowa o dofinansowanie zadania nr RPDS 0901. 00-02-021/13 podpisana została w tym miesiącu. Kwota 6, 5 mln zł to możliwa wysokość dofinansowania (może być i ponad 7 mln zł). A piszę możliwa, dlatego że dofinansowanie zadań przekazywane jest przez UE w euro - przeliczane następnie na zł wg kursu dnia. Na dzień dzisiejszy zadanie ma opracowaną kompletną dokumentację budowlano-wykonawczą, gmina jest w trakcie oceny ofert w przetargu na Inżyniera Kontraktu oraz przygotowuje przetarg nieograniczony na wyłonienie Wykonawcy zadania (zadanie zostanie zrealizowane wg procedur FIDIK). Sądzimy, że do robót będzie można przystąpić już w lutym 2014 r. - to nie pomyłka - w lutym 2014 planujemy na terenie zbiornika wycinkę drzew i krzewów.
  Pozdrawiam.

 • Ktoś tu pisał o kampanii wyborczej... To nie do końca tak. Niestety większość ludzi jest głupia i głosuje na tych, którzy zwiększają dług bo tacy budują im np. fontanny, ławki w parkach, place zabaw itp. Romana nie lubię ale spłatę części długu oceniam bardzo dobrze.

 • Anonim (AtPx6m), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciekawa informacja Miasto nadwyżki przeznaczy na spłatę zadłużenia - pytanie skąd wzięły się te nadwyżki a może precyzyjniej byłoby powiedzieć w ilu przypadkach budżet na realizację poszczególnych zadań był świadomie zawyżony lub czego nie wykonano, świadomie zakładając niewykonanie. Słowem struktura "nadwyżki" wyjaśni dużo! Panie Prezydencie nie wstyd Panu robić takie poniżej Pana poziomu chwyty marketingowe.

 • Anonim (AtPxOB), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To obniżenie długu jest prawdopodobnie spowodowane przygotowaniem się na pieniądze z nowego unijnego budżetu, które będą dostępne od 2015r. A wiadomo, że trzeba będzie mieć jeszcze kasę na wkład własny.

 • 1
 • 2