Działa Koło Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

Dyskusja dla wiadomości: Działa Koło Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


 • Anonim, 14 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro będą szkoleni i sami mają szkolić, to może najpierw dowiedzą się czegoś o rasach psów, a nie wlepiają upomnienia i mandaty właścicielom ras takich jak York, Foxterier albo Labrador. Takie pieski mają być "wyposażone" w kaganiec? Nic dziwnego, że później dowiadujemy się o przypadkach pogryzień przez psy - tyle że nie słyszymy:York pogryzł Amstaffa, a odwrotnie.

 • Anonim, 14 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pięknie. Na 5 komentarzy 2 są normalne. Kto tam u was mieszka, skoro pisze takie chore bzdury? Widocznie bardzo kochają zasrane chodniki, skwery a w szczególności place zabaw. Jak już kiedyś napisałem, właśnie takie negatywne imbecyle będą najwięcej pisać i najgłośniej krzyczeć, a do tego jeszcze będą uważać, że to właśnie oni tylko mają rację. W krzaki z takim narodem, a nie do takiego ładnego miasta jak Bolesławiec.

 • Anonim, 14 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak to prawda, że strażników miejskich wcale nie obchodzą bezdomne psy tylko ich właściciele (czytaj ich portfele). Sama widziałam wałęsającego się dużego psa bez kagańca, bez opieki. Widzieli to też strażnicy. I co zrobili? Odwrócili głowy w drugą stronę, żeby nie widzieć problemu. A co się będą wysilać.

 • Anonim, 14 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Genialny pomysł. Może w końcu ktoś się weźmie za te okropne istoty, znęcające się nad niewinnymi zwierzątkami.

 • Anonim, 14 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przydałby się ktoś do wyłapanie bezdomnych psów. Często widzę, że jakiś pies bez opieki atakuje ludzi, którzy obok przechodzą! Lepiej je wyłapcie!

 • Anonim, 14 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może rozszerzcie swój zakres kompetencji zakładając koło botaniczne? Zrobicie szkolenia (swoją drogą ciekawe, kto za nie płaci?) i będziecie mogli karać za znęcanie się nad roślinkami w przydomowych ogródkach. Jakoś bezpieczniej się nie poczuję po waszych szkoleniach piesków i kotków. W Bolesławcu jest wiele osób bezdomnych, bezrobotnych, głodnych i skrzywdzonych. Może im pomagajcie? Może wiele na nich nie zarobicie, ale zasłużycie na ludzki szacunek. Jeżeli tak bardzo zależy wam na zwierzętach, załóżcie schronisko dla bezdomnych zwierząt i pracujcie w nim jako wolontariusze, za całkowitą darmochę. Gdy pan/i strażnik zauważy, że posiadacz psa lub kota idzie ze swoim pupilem na spacer bez kagańca, smyczy oraz papierowej torby i łopatki, wlepi wam mandacik. W każdym normalnym kraju na zachodzie wystarczy policja, by funkcjonował on zgodnie z prawem. W każdym normalnym kraju wszelkie towarzystwa, koła, kluby czy związki funkcjonują po pracy - a u nas odwrotnie. Wstyd, że pod płaszczykiem ochrony zwierzęt Straż chce zwiększyć wpływy z mandatów. Czyżby bolesławianie zaczeli parkować w miejscach wyznaczonych do tego celu?

 • Anonim, 14 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kompletna bzdura. Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem ściganym z urzędu, tzn. każdy z nas ma prawo zgłosić taki przypadek organom ścigania. Coś mi się wydaje, że Straż Miejska trąci przerostem ambicji. Pewno powinni być bardziej uczuleni na takie zachowania niż zwykły śmiertelnik, ale traktować swoją zwykłą robotę jak nowum? Nie wiem, ale nigdy nie zrozumiem absurdów.