Podwójny sukces SP w Kruszynie

Dyskusja dla wiadomości: Podwójny sukces SP w Kruszynie.


 • Anonim (AN0Qqd), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Gminie Bolesławiec najbardziej stara się szkoła w Żeliszowie, ta w Brzeżniku i chyba w Kruszynie co nieco zaczęło się dziać.
  Cała reszta wymaga poważnych zmian, bez których pozostałe placówki nie ruszą z miejsca. Problem nie leży w pieniądzach czy dzieciach- ale w osobach które są tam zatrudnione.
  Czas najwyższy aby władze nareszcie zauważyły to i coś z tym dziadostwem zrobiły, bo tracimy my podatnicy i nasze dzieci.

 • Anonim (ANON3d), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No tak a może warto przeczytać ze zrozumieniem artykuł i dopiero oceniać. Drogi "pilny uczniu" sukces szkoły jest nieporównywalny nawet ze szkołami miejskimi. Dziadostwa w szkołach nie ma- żadnej jak pójdziesz do klasy 30 osobowej to się przekonasz-.

 • Anonim (AN0Qqd), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W gminiebolesławiec30 osobowych klas nie ma są 17 osobowe 20 osobowe a nawet 9 osobowe a i tak nie przekłada się to na podniesienie poziomu nauki.
  Tak więc o czym tu mowa...

 • Anonim (ANON3d), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może warto sięgnąć do danych - nawet tych ostatnich i porównać poziom a później się wypowiadać.

 • Anonim (AE7gVP), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo dla szkoły. Jest fantastyczna a jej sukces chyba kogoś zabolał. Gratulacje i tak trzymać.

 • Anonim (AtPGJr), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gratuluję wszystkim zaangażowanym w osiągnięcie sukcesu. Życzę kolejnych w ogromnych ilościach!

 • Anonim (ANGDtt), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie mam nic do szkoły w Kruszynie, nie znam jej dokonań, ale znam Sieć Szkół Wspierających Uzdolnienia, bo miałam wątpliwą przyjemność uczestniczyć w tym dziadostwie. Jaki to sukces? Certyfikat tylko plus kolejne audyty bodajże co cztery lata i kolejne malowanie trawy na zielono na przyjazd komisji. Najłatwiej "wspierać" uczniów zdolnych, bo dzięki wrodzonym talentom uczniów placówka zbiera laury i ma czym się chwalić. A co z dziećmi problemowymi? Gmina wiejska nie zatrudnia pedagogów szkolnych, miasto tnie godziny na zajęcia wyrównawcze.
  Byłby prestiż, gdyby przynależność do sieci szkół wspierających uzdolnienia wiązała się ze stypendiami dla zdolnych, z ciekawymi zajęciami (wykłady, warsztaty) dla uczniów. A tak to kolejny papierek bez pokrycia.

 • Anonim (ANui0u), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciociu sięgnij do podstaw prawnych i nie spłycaj sukcesu szkoły-nie wiem w jakiej pracowałaś, ale trauma jak widzę pozostała.

 • Anonim (ANGHU5), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wujku, pracowałam w wielkim mieście, gdzie co druga szkoła miała ten certyfikat, bo wypadało, skoro inni mają. Podobnie jest z certyfikatem szkoły przyjaznej uczniowi z dysleksją - bełkot, a n-le i tak nie stosują się do zaleceń poradnianych.
  Zapytaj w I LO, które jest od x lat w tej sieci, co im to dało. Będę się upierać przy twierdzeniu, że uczeń zdolny w szkole to przypadek. Sukcesem jest wyciągnięcie ku górze ucznia słabego, otoczenie go wsparciem i danie szansy na rozwój.

 • Anonim (AE7gVu), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  WOW! Co druga szkoła? A słyszałem, że jest ich tylko 48 w województwie dolnośląskim- co do reszty to się zgadzam. Pozdrawiam ciociu i sukcesów a przede wszystkim zadowolenia z... pracy życzę i zalecam lekturę DSSWU, bo właśnie tam jest istota zawarta tego o czym piszesz. I LO niestety nie jest w tej sieci - no chyba, że jakaś fasadka nałożona ale napewno nie jest to DSSWU.

 • Anonim (ANGHU5), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Widocznie JUŻ nie jest, pytanie dlaczego.
  Lektura zbędna, pozdrawiam z emerytury :-).