Polska trzy tysiące tat temu

 • Anonim (ANu9rw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polska i Polskość -- dlaczego sami ograniczamy przedział Polskości do dnia chrztu 966? Skoro istnieją dowody na zamieszkanie tu naszych praprzodków już z przed trzech tysięcy lat. Czy nie powinniśmy ze wszech miar zabiegać o przedłużenie naszej genealogii. O wgląd w naszą prahistorię. Czy obce mocarstwa oraz religia mają prawo zamykać nas w ich przedziale czasu? A my przecież mamy swój. Chyba dojrzeliśmy już na tyle jako naród aby zweryfikować tą sztuczną skądinąd datę. Wszystkie narody świata ze wszech sił starają się dowieść jak najstarszej swojej tożsamości. Nie bądźmy gorsi -- polska czwartego tysiąclecia brzmi znacznie lepiej niż drugiego. http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/80-lat-temu-odkryto-przedhistoryczne-grodzisko-w-biskupinie/0ty76.

 • Anonim (ANukKr), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nikt tego okresu nie omija- zajmuje sie nim archeologia. Historia bada dzieje od momentu wystapienia dokumentow pisanych stad dzieje Polski zaczynaja sie od 2 pol. X w. Jest bardzo duzo literatury na temat dziejow naszych ziem w okresie przedpiastowskim. Nie wolno mowic tez ze to byly ziemie polskie, bo polskosc ksztaltowala sie w czasach monarchii Piastow. Wczesniej byly obszary zajete przez rozne kultury i one nie sa rownoznaczne z pozniejszymi narodami.

 • Anonim (AE7wa9), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przemek, lato się kończy, rok szkolny już od jutra. Idz do szkoły podciąg się z historii bo przez upalne lato masz klopoty z myśleniem.

 • Anonim (AN0J97), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak zwykle u tego "autora" tekst napisany "po polskiemu".

  Jakie "przedłużenie naszej genealogii"? Genealogia to nauka, nauki się nie przedłuża. Pomyśl trochę, czy można "przedłużyć" matematykę? Poza tym genealogia zajmuje się wybadaniem zachodzącego między ludźmi pokrewieństwa i powinowactwa.

 • Anonim (AE7FbY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A u olafa jak zwykle pouczenia! Pan M pisze tak jak pisze, napisał dobrze, chodziło mu o czasy przed chrztem Polski, ale p. Olaf to mądralinski i lubi wszystkich pouczać!