Sumienie a ogłoszenia

 • Anonim (ANG2bK), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mam pytanie, czy macie "sumienie" w dalszym ciągu zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży lub oddaniu za koszty utrzymania zwierząt?

 • Anonim (AE7hoF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jest to forma zakamuflowanej obchodzonej ustawy o sprzedazy nie rasowych zwierzat. Ustawodawca moze i chciał przez to zlikwidowac czarny rynek handlem bezrodowodowych psiaków i kotów, ale "polaczek: potrafi obejść ustawę. SUMIENIE nie ma tu nic dorzeczy. Jest popyt jest sprzedaż!

 • Anonim (AtPxzG), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuje ustalić nr telefonu takiej oferty i sprawę przekazywać do stowarzyszeń animalsów i oczywiście kochanego fiskusa. Animalsi zadbają o zwierzątka, a fiskus o należne podatek z tego tytułu ;).

 • Anonim (AE7iNO), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A co ma do tego sumienie? Lepiej bym uśpił maluchy czy wydał trochę kasy na utrzymanie, leczenie etc i później sprzedał?

 • Anonim (AtPxkF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Lepiej wysterylizować swoją suczkę, a nie odwracać kota ogonem pozując na dobrotliwego, który ratuje szczeniaczki przed uśpieniem, a tak naprawdę pozwala suce zaciążyć bo będzie zysk. Jeśli naprawdę byłbyś taki porządny to po prostu oddałbyś w dobre ręce pieski bez żądania zapłaty :).

 • Anonim (AN0UNJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A co cie to obchodzi co kto robi? Nawet jak sprzedaje to jego sprawa.
  Nie widze tym nic zlego, mieszanie do tego sumienia jest debilne.

 • Anonim (AE7fXw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podaj mi namiar na siebie jeśli jesteś tak hojny by opłacić wyżywienia młodych, weterynarza, leki, szczepienia etc.
  Co do sterylizacji, to sami się wysterylizujcie by wasze geny wymarły.

 • Anonim (ANukrF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zacofani ludzie nie sterylizuja swoich zwierzat... Tyle w temacie.

 • Anonim (AE7FbY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozsądni nie "produkują "" kundli, które nastepnie jak dorosną z rozkosznego szczeniaczka ladują na ulicy i tyle w temacie!

 • Anonim (AE7XZs), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nikt tu nie pisze o wyrzucaniu psów na ulice. To jest tak samo uwłaczające jak sterylizacja.

 • Anonim (AE7FbY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zdarzają się niechciane mezalianse, trudno stało się, ale styrylizacja ""mieszańca" jest wskazna, aby nie produkować niepotrzebnych, a później nieszczęsliwych psiaków. Sama mam uroczą sunię ( jest zabrana ze schroniska, jest wysterelizowana ) jest zdrowa, Sterylizacja nie skraca zycia psu lub kotu, a wręcz je przedłuza, zapytaj sie weterynarza! Jezeli chodzi o handel psami lub kotami to jestem za, ale za zwierzęta rasowe. Jak kogoś nie stać na rasowca, to tysiace jest ich za darmo w schronisku, okażcie serce i adoptujcie takie zwięrzeta ze schroniska, okażą wam tyle swojego serca, że nigdy tego nie zapomnicie.