Jakie Gimnazjum dla dziecka z problemami w nauce

 • Anonim (V8i6w), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam. Mam pytanie: Które Gimnazjum w Bolesławcu będzie najlepsze dla dziecka z problemami w nauce (głównie matematyka). Zależy mi na dobrym podejściu pedagogicznym, współpracy z rodzicami, pomocy itp. Z góry dziękuję za pomoc. Ola.

 • Anonim (ANxpqf), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na to nie licz; czy dziecko ma opinie lub orzeczenie z poradni psychologicznej? Jesli tak, to wymagania w szkole beda dostosowane do ucznia i nie bedzie problemow z zaliczeniem spawdzianow czy klasy; jesli nie, to najlepiej udac sie do poradni z dzieckiem i przebadac go - bedzie mu duz latwiej w szkole.

 • Anonim (AtPxpd), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie chodzi o to, żeby było łatwiej, tylko o podejście nauczycieli. Wmawianie dzieciakom dysfunkcji zamiast ciężkiej pracy nad sobą powoduje, że od małego dostają sygnał, że coś można obejść, załatwić itp. zamiast się wysilić. A potem zderzenie z brutalną rzeczywistością; powiedz w pracy szefowi, że z okazji swojej dysleksji np. raportu na dziś nie będzie, bo zawsze miałeś na to więcej czasu lub nawaliłeś ortografów, ale spokojnie, mam zaświadczenie, mogę. Co zrobi szef? To chyba jest jasne, więc przy okazji obdarowywania dzieci pseudozaświadczeniami, informujmy je może od razu, że pracy to tylko przy łopacie mogą poszukać z takim podejściem.

  Co nie oznacza oczywiście, że trudności w nauce należy ignorować, ale wystawić papier jest najłatwiej, więc powinno być to ostatnim krokiem. I rozumiem także, że psychologowie też muszą się na czymś doktoryzować.

 • Anonim (V8hCt), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moje dziecko ma opinie poradni, zaświadczenia od lekarza neurologa i szereg innych potrzebnych mniej lub bardziej dokumentów. Chodzi o to aby nauczyciele chociaż w minimalnym stopniu brali pod uwagę fakt, że nie każdy jest orłem i może mieć kłopoty np. z lotnym zapamiętywaniem materiału. Nie zależy mi na "innym" traktowaniu ale bardziej tolerancyjnym :) i rozumnym. Sporo dzieciaków ma kłopoty w nauce ale "znikają" w tłumie i nikt ich nie zauważa.

 • Anonim (euQQWc), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polecam Gimnazjum nr. 1 na ul. Jana Pawła II :).

 • Anonim, 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko nie! - ii prywatne - broń boże!

 • Anonim (AtPxas), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ola, to masz przed sobą ciężką drogę i życzę Tobie, a szczególnie dziecku, żeby na swojej drodze spotkało prawdziwego pedagoga, a nie roszczeniowego nieudacznika. Nie podcinam Tobie skrzydeł, iż masz szansę dać dziecku prawdziwe dzieciństwo, ale tylko wtedy jak te 70% prawdziwych pedagogów będzie uczyło Twoje dziecko, a 30% tej grupy zawodowej jak dopadnie dziecko z problemami, to... życie traci sens.
  Od początku nie pozwól sobie na zbywanie problemu. Bez parasola ochronnego, ale konsekwentnie wymagaj pracy z dzieckiem.

 • Anonim (ALXIqy), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może pijarzy?

 • Anonim (AE7FXp), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na jana pawła nie polecam :).

 • Anonim (AtPydF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niby czemu? :).

 • Anonim (ANIRiF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polecam I Prywatne Gimnazjum, indywidualne podejście do każdego ucznia i rodzica, małe klasy. Polecam warto.