Co wybrac 1lo czy 2lo w bolesławcu

 • Anonim (An27qJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Za rok koncze gimnazjum i nie wiem do ktorego liceum isc czy do 1lo czy do 2lo? Ktore jest lepsze?

 • Anonim (AtPx8E), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miedzy mlotem a kowadlem.

 • Anonim (AE7ZY8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak moja córka chodziła do pierwszego to moge ocenić, ze to pierwszorzędne liceum przygotowujące na studia w różnych kierunkach, jak jest teraz nie wiem.

 • Anonim (An27qJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Teraz, po czasie posłałbym / znaczy zasugerował młodemu / II LO. Ostatnio dowiedziałem się, że: matura i przygotowanie do niej, to wyłącznie Państwa - czyli rodziców sprawa... " :( Nie wiedziałem śmiać się czy płakać... Niestety poziom tej szkoły wyraźnie spada, a szkoda, takie tradycje.

 • Anonim (AFG0NP), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Omijaj oba szerokim łukiem. Do Legnicy niedaleko.
  W Bolesławieckich liceach jest jak w scenie z filmu "Zmiennicy", ekipa robiąca spis z natury u tow. Winnickiego siedzi cały dzień popijając herbatkę a gdy wybija 15 przystępuje do PRACY w godzinach nadliczbowych.
  Ujmę to tak, jak nie chodzisz na zajęcia pozalekcyjne finansowane z UE ( pensje dla prowadzących ) to bankowo będziesz miał problem z danego przedmiotu. Oczywiście i tak wiedzy tam nie nabędziesz, ale liczy się liczba osób wpisanych do projektu. Jak ktoś wyżej pisał podstawa to korki.

  Czasem mi się wydaje że wszyscy "nauczyciele" maja takie niepisane prawo, że dbają o swoich kolegów i koleżanki którzy przeszli na emeryturę lub stracili pracę.
  Nie sugeruj się zdawalnością matur ponieważ zdają tylko ci którzy zostają do nich "dopuszczeni " wiadomo że jak jesteś "słaby " to ci powiedzą dostajesz 2 na koniec, ale do matury nie startuj. Statystyki (jak w policji) muszą mieć na piątkę dlatego się tak reklamują że mają zdawalność prawie 100 procent.
  Wybierz jakieś normalne liceum w legnicy lub wrocku, to co wydasz na internat zaoszczędzisz na korkach. Wbrew temu co mówią w naszych liceach, bolesławieckie gimnazja dość dobrze przygotowują młodzież do nauki na poziomie liceum.

 • Anonim (evggnM), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  2 LO, 100% zdawalność matur po raz kolejny, pomocni nauczyciele, super atmosfera, oczywiście trzeba ciężko pracować, ale masz zagwarantowane dobre przygotowanie do matury.

 • Anonim (AEW5SB), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cytat: "2 LO, 100% zdawalność matur po raz kolejny, pomocni nauczyciele, super atmosfera, oczywiście trzeba ciężko pracować, ale masz zagwarantowane dobre przygotowanie do matury. ". W 1 LO jest tak samo. Zdawalność nie zależy od nr liceum, lecz od ucznia, więc jeśli się chcesz uczyć, to na pewno zdasz maturę. Córka właśnie jest w tym roku po maturze, chodziła do 1 LO i chwaliła sobie. Problemy? Takie same jak w każdej szkole, czyli standartowe. Kto się uczy, ten zdaje. Życzę Ci trafnego wyboru, którego nie pożałujesz - decyzja i tak należy do Ciebie. 3741.

 • Anonim (AE7ZY8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co tu dużo gadać? Kto ma troche oleju w głowie i chęć do nauki to ogarnie gdzie by nie chodził i to nie chodzi o zdanie matury tylko, bo to różnie i dziwnie bywa, jedna dziewczyna chwaliła się, ze nauczycielka jej podpowiadała na maturze [dawno, stara matura], no i dziewucha zdała ale ze studiów nici bo nie poradziła. Chodzi o dobre przygotowanie do studiów bo taki jest cel liceum, im wiecej samodzielności i traktowania jak odpowiedzialnych dorosłych ludzi, tym uczniowie bardziej ogarnięci, wiedza czego chcą i tak jest w pierwszym. A prowadzenie za rączkę i naganianie do nauki nic nie da bo na studiach nikt nikogo nie zachęca, to dorośli ludzie i sami muszą chcieć, i na takie myślenie trzeba ich kierować.