Pomnik Johna Lennona w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Pomnik Johna Lennona w Bolesławcu.


 • Anonim (An27qJ), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miałem okazję pracować ze Sławkiem w Baderze -spoko koleś.

 • Anonim (AE7w1x), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co to za cudo? Po latach pamięc szwankuje i trzeba aż tak koloryzować?

 • Sławek to oryginalny człowiek.

 • Anonim (AtPxsO), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jest prawdziwy fan Johna, Pamietam ten dzień, przepłakałam go w szkole, a muzykę Johna i jego kumpli słuchałam do dzisiaj, nigdy mi sie nie znudzi.

 • Anonim (AE7FfP), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jako uczestnik pamiętam do dziś tą audycję w Klubie, PEGAZ" którą to świetnie przygotowałeś i poprowadziłeś SŁAWKU. Podobnie jak ty w ten smutny wówczas i dla mnie wieczór postanowiłem uczcić pamięć JOHNA LENNONA malując na ceglanym murze tunelu przy ul. Staszica jego datę urodzin i śmierci (przypomnę że w tamtym czasie malowanie na murach było bardzo niebezpieczne). Wiele lat aż do czasu niedawnego remontu tego tunelu napis ten przypominał mi codziennie kiedy to go mijałem w drodze do centrum miasta o tej smutnej tragedii która się wówczas wydarzyła. Zawsze miałem i nadal mam wielki szacunek dla CIEBIE za to co robiłeś oraz robisz aby upamiętnić JOHNA LENNONA i BEATELSÓW. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę :).

 • Anonim (AFDFFx), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sławek Szczerba, to największy fan Lennona, jakiego znam. Zawsze wierny swoim pasjom. Sławek Beatelsami żyje i oddycha. Bylem świadkiem tamtych wydarzeń i mogę potwierdzić, że są prawdziwe. Bolesławiec był wówczas miastem pełnym ludzi z otwartymi umysłami. Smutnym jest fakt, że dziś już takim nie jest i że można pod tak fajnym tekstem zobaczyć negatywne komentarze. Nawet jeżeli tekst jest lekko koloryzowany, przypominam, ze jest to wspomnienie a nie reportaż. Nie w tym rzeczy, aby pamiętać wszystkie imiona, daty, miejsca. Te wydarzenia są prawdziwe, działy się za żelazną kurtyną, w małym mieście na Dolnym Śląsku - Bolesławcu. I wszyscy bolesławianie powinni być dumni z faktu, że ta ziemia wyprodukowała tak wartościowych ludzi, z taka wyobraźnią i takimi ideałami. Wielki szacun dla Ciebie Sławku. A do jadowitych anonimowych komentatorów - GIVE PEACE A CHANCE!

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (AE7w27), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To były straszne i piękne dni. Pamietam jak twoja miłość do Beatelsów emanowała z ciebie i aż trudno mi było uwierzyć że zamilkłeś na tak długo. Pamiętam jak starałeś się o postawienie pomnika, pamiętam kolege jak wykonał napis na tunelu. Byliśmy różni i grzeczni i nie grzeczni, ale wszyscy byliśmy młodzi i mieliśmy marzerzenia i muzykę Johna Lennona. Cieszę się że się odezwałeś Pozdrawiam i życzę powodzenia Tobie i koledze z koloni.

 • Anonim (qfzP7), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  [usunieto na życzenie użytkownika, powód: chamstwo]

 • Anonim (eYtgLX), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cpuny i narkomany to to samo dobrze wyksztalcony zapluty bekarcie.

 • Anonim (AE7w27), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak już wspomniałam byliśmy różni. Nie trzeba było być ćpunem jak to określiłeś Bękarcie Ciemności, żeby w tamych czasach mieć potrzebę wolności. To młodość i muzyka Beatelsów dodawała nam skrzydeł.

 • Anonim (AtPxKw), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co mówią dyrektywy UE o paleniu w knajpie i wrzucaniu oka do piwa?

 • Ciekawe te wasze wspomnienia. Ja nie mam prawa pamiętać dnia w którym zginął Lennon bo miałem wtedy 3 latka, ale znam opowieści mojego ojca i jego kolegów co działo się kiedyś w knajpach takich jak "Zacisze" czy "Arietta". Pamiętam natomiast puste półki w sklepach a posiadanie auta chociażby "malucha" czy nawet telefonu stacjonarnego w domu było szczytem marzeń. Jak mama chciała żeby sąsiadka wpadła na kawę wystarczyło widelcem zastukać w kaloryfer a teraz sąsiedzi "znają się tylko z widzenia, a jedno o drugim nic nie wie".

  Jeśli ktoś z niedowierzaniem głupio komentuje takie wspomnienia, to widocznie sam ma nudne życie i trudno mu uwierzyć że za komuny mogło być ciekawie pomimo braku internetu, telefonów komórkowych czy paszportu w szufladzie.

 • Anonim (AtPxqH), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A działo się działo w Bolesławcu Faify w Ampułkach Błękitni i Micki Deis grecki zespół wiejskie zabawy w około NOT i Meksyk kawiarnie pełne na miejsca polowanie miano najbardziej rozśpiewanego miasta Pozdrawiam rówieśników 60 i 60+ latków.

 • Anonim (AtPx2M), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To też moja młodość... do Zacisza chadzało się "śniadać" potem Piekiełko, Meksyk lub NOT... były czasy...

 • Anonim (ANukc2), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kilka lat temu "niezależne i opiniotwórcze" media bolesławieckie obszernie informowały o powstaniu pomnika Tadeusza Nalepy w Bolesławcu. Warto sięgnąć do archiwum i przypomnieć sobie kto takie sensacyjne teksty produkował.