Prawda Prezydenta Romana

 • Panie Prezydencie / Burmistrzu / Piotrze Roman. Zawładnął Pan naszymi pieniędzmi, zawładnął Pan losem naszego miasta, zawładnął Pan naszą pracą. Teraz próbuje Pan zawładnąć naszymi duszami. Chyba Pan przesadził. Na pewno Pan przesadził. Proszę się troszczyć o los po pierwsze mieszkańców, którzy przez Pana decyzje są zadłużeni na dwa pokolenia. Proszę się zatroszczyć młodym pokoleniem, które z bólem serca opuszcza rodzinne strony za chlebem. Nie powstrzymał się Pan nawet posługując imieniem Boga pokierować babcie i dziadków przeciwko własnym dzieciom i wnukom. Komu te " SZKLANE DOMY "? Kto je wykupi za grosze gdy Bolesławiec upadnie? Jeśli Pan niedowidzi to Panu podpowiem -- Najczęściej widoczną w Bolesławcu reklamą jest " NA SPRZEDAŻ " lub " DO WYNAJĘCIA ". Iluminacje i budowle na pokaz nigdy nie podniosą z kolan gospodarki i przedsiębiorczości. Więc albo niech Pan zamknie mnie do więzienia albo wytłumaczy wreszcie Bolesławianom że nie mam racji. Ja nie dam się zbyć tak jak Pan Radny Sakowski komisją śledczą. Nie o Pana osobę tu idzie ale o Pana czyny. CZYNY KTÓRE KRZYWDZĄ PODLEGŁYCH PANU 38 TYSIĘCY PO PIERWSZE MIESZKAŃCÓW.2012-12-13, 11:16W związku z wystawą " Prawda i pamięć " -- jeśli to jest prawda to kim my jesteśmy?

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (AtPx2M), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No! Ależ mnie Pan Przemysław zaskoczył... Pozytywnie! I proszę o nie zamykanie tematu... ! Wbrew temu co czasami pisaliśmy i próbowaliśmy wyśmiewać ma facet kręgosłup" Ja przynajmniej spróbuję podejść bez uprzedzeń i czekam na dalszy bieg...

 • Anonim (d9Na6y), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ... a gdzie się podziała wczorajsza autoreklama p. Jana Cołokidzi- strzelił sobie gość w kolano... ! Nie odpowiedział na moją ofertę zakupu-nieładnie tak... ?

 • Anonim (AN00mW), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No zobaczymy co powstanie na tej nowej działce w strefie ekonomicznej, którą sie chwalił pan prezydent w lokalnej :-) czy jakiś poważny inwestor tam zaiwestuje i zbuduje swoją firmę dając prace mieszkańcom.

 • Anonim (eG4nd), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z pewnoscia powstanie nowy zaklad, istnieniu ktorego beda towarzyszyc nieustajace narzekania, ze malo placa, ze praca niewolnicza, ze za takie pieniadze nie warto nawet butow zalozyc aby pojsc do pracy.

 • Rada Miasta mogła by ofiarując na preferencyjnych warunkach ziemię oraz udzielając zachęty podatkowej zadbać o interes pracowników. Umowa może zawierać klauzulę o płacy minimalnej oraz o zatrudnieniu na stałe bez firm pośredniczących. Eliminując całkowicie możliwość zatrudniania na umowach śmieciowych.
  Władza może bardzo dużo. Dbałość o interes pracowników /mieszkańców / zamiast interesu samorządu z pewnością przyniesie korzyść miastu.

 • Anonim (eG4nd), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gospodarka sterowana w ten sposob jak to widzisz dobiegla konca wraz z bankrutctwem komuny. Wolny rynek ma inne prawa i zasady.

 • Anonim (ANGMiv), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Według Przemysława ("władza może bardzo dużo") można by też postawić przyszłym inwestorom ostre warunki aby: zatrudniali tylko blondynów, albo tylko brunetki, czas pracy maksimum 20 godzin tygodniowo a płaca minimum 5000, - zł na rękę.
  Zobaczymy wtedy nowych inwestorów jak świnia niebo a na tej działce będzie można kwiatki wąchać.
  Czy ten Przemysław zacznie kiedyś normalnie myśleć? Nie ma szans!
  2012-12-13, 16:14

  Większe bzdury wygaduje już tylko prezes pewnej partii nienawiści.
  Ten apel to żałosna próba zwrócenia na siebie uwagi za wszelką cenę a wniosek o zamknięcie do więzienia przypomina żałosne żale pseudoopozycjonistów o to że ich nie internowano.
  Przemysław przekroczył już granice śmieszności. Ponieważ on jednak, prawdopodobnie, tych granic nie pojmuje to jeszcze nie raz będzie je "przekraczał".

 • Anonim (AE7FZL), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Presto, napisałaś/łeś jasno i rzeczowo. Podzielam Twoją opinię. Lecz popierających to co napisałaś/łes, nie sądzę by było sporo... Ludzie lubią krzykaczy, populistów i takich, ktorzy podsuwają im "rozwiązania na tacy", wówczas nie trzeba wytężać mózgownicy...

  "Populizm - - współcześnie tym terminem najczęściej określa się zachowanie polityczne polegające na głoszeniu tych poglądów, które są aktualnie najbardziej popularne w danej grupie społecznej, w celu łatwego zdobycia popularności, bez analizowania sensu tych poglądów oraz zastanawiania się nad realnymi możliwościami i rzeczywistymi skutkami wprowadzenia głoszonych poglądów w czyn. ".
  (Wikipedia).

 • To ja jestem zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej. To " Romanowie " wprowadzają tylnymi drzwiami do gospodarki socjalizm.

 • Anonim (1nshS), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pan Przemysław ma rację tylko wy nie umiecie nic mądrego napisać więc go szkalujecie.

 • Panie Rafi. Oczekuję od Pana publicznych przeprosin za nazwanie mnie idiotą.

 • Anonim (1nlWC), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Przemysławie ten Rafi to dopiero IDIOTA.

 • Anonim (qWxT8), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Myślę, że najwyższa pora skończyć z mitem dobroczyńcą-inwestorem i dobroczyńcą-pracodawcą. Obcy inwestor dostaje działkę po preferencyjnej cenie. Nie płaci w Polsce podatków. Zatrudnia na umowy "śmieciowe". Czysty zysk. Tylko gdzie zysk dla miasta, czy kraju? W ten sposób niszczy się polską przedsiębiorczość. Jeżeli mamy coś ciekawego do zaoferowania, to należy umieć negocjować warunki korzystne dla obu stron. W mieście potrzebne są miejsca pracy, żeby młodzi nie wyjeżdżali. Ale to nie znaczy, że miasto ma nie zadbać o to, żeby to była godna praca za godziwe pieniądze. Jeśli nie będzie pracowników, pracodawca też wyżej d... nie podskoczy. Nikt nikomu tutaj łaski nie robi. To nie jest populizm. Populizmem jest robienie z pracodawcy boga.

 • Anonim (ANukjR), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A Ty popierasz powstanie nowego zakładu pracy gdzie zatrudniać będą przez agencje pracy (umowa na 1msc) i płacić 1200 zł? Przecież to jest poniżające wynagrodzenie, oczywiście lepiej mieć niż nie mieć, ale wiele osób musi się zadłużać żeby na wszystko starczyło. Wszystko jest fajnie, tylko nie możemy być niewolnikami we własnym mieście. Czy pan prezydent chce żeby Bolesławiec umarł? Żeby wszyscy młodzi uciekli, bo zarobią więcej we Wrocławiu, czy zagranicą, tak sie jak dotąd dzieje, kto może ucieka, coraz mniej mieszkańców, coraz większa średnia wieku.