Potrzebna pomoc przy Fiacie 126p

  • SebeQ, 2013-12-29 16:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zbiornik był odkręcany i czyszczony jak spawałem i bitumowałem podwozie. odkręcałem tez wskaźnik w zbiorniku, wszystko wyglądało dobrze. napięcie dochodzi.
    Sprawa też jest taka ze po odkręceniu licznika, przykładając próbówkę do masy a drugim końcem do pinu wskaźnika, to wskazówka się podnosi.
    czyzby nie było masy gdzieś?

    Hamulce, hmmm, odpowietrzałem układ az płyn sie przelewał, gdzie jeszcze może być powietrze?
    2013-12-29, 16:11~Bruce, Maluszek to hobby :) to klasyka :P
    2013-12-29, 16:15Ktoś mądry kiedyś stwierdził że jak na tamte czasy cała konstrukcja była prosta i rewelacyjna. W sumie prawda. Brak jakiejkolwiek elektroniki, komputera(no chyba że się czasem wozi ze soba ) :)

  • 126 (dRjy38), 2013-12-29 17:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Po zwarci przewodow podloczonych do czujnika w zbiorniku wskaznik powinien pokazac pelny zbiornik jezeli tak jest napewno uszkodzony jest czujnik.
    2013-12-29, 17:40A co do odpowietrzania ukladu nalezy zachowac kolejnosc odpowietrzania i zasad nie zrobisz tego sam potrzebne sa dwie osoby.

  • SebeQ, 2013-12-29 20:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

    dzieki za cenne rady :)
    wiem ze po wymianie wężyków trzeba odpowietrzyć pompę.potem Lewy tył, Prawy tył, prawy przód, lewy przód. ;)
    wszystko to zrobione.
    Czujnik sprawdzę :)

  • SebeQ, 2014-01-06 18:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Witam witam. Ogarnąłem autko. Głowicę zdjąłem, zacząłem częściowo czyścić, bo jest bardzo zabrudzona. kto podpowie czym mogę wyczyścić taki brud na glowicy i częściach?
    2014-01-06, 18:09Druga sprawa, czy muszę ustawiać zawory po włożeniu nowej uszczelki ?
    Jak to zrobić? jest tego na googlach mnóstwo ale fajnie byłoby jakby ktoś prostym językiem to wyjaśnił.
    które to sa zawory ssące a które wydechowe?

  • xfhgx (AtPx8E), 2014-01-06 19:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Szczotki alternatora musisz wymienic (jezeli masz alternator).

  • Jedź do lekarza od samochodów. Na internecie to możemy Ci powiedzieć ile jest 2x2 w układzie diesiętnym.

  • Gajo (vZ0h2), 2014-01-06 19:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Głowice namocz dobrze w ropie lub benzynie i pedzelkiem czochraj aż do bulu... poźniej woda pod ciśnieniem najlepiej gorąca...
    Co do zaworów... sory ale nie chce mi się tyle pisać. ;)

    Uważaj na środki specjalne do mycia silnika... utleniają aluminium z jakiego wykonywano starszej generacji silniki...

  • Reklama

  • SebeQ, 2014-01-06 19:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Szczotki mam nowe., ktoś mądry podpowiedział mi żeby namoczyć w nafcie, nie chciałbym używać innych środków do mycia silników, tylko jakieś sprawdzone sposoby :)

    http://www.tuning-126p.kgb.pl/reg_zaw.htm
    Znalazłem regulację zaworów, mam pytanie,

    "Zaczynamy o zaworów najbliższego klapy silnika. Pokręcająć kołem pasowym doprowadzamy do stanu w którym zawory cylindra tego najgłębiej położonego się mijają, w tym ustawieniu możemy rozpocząć regulacje zaworów cylindra A."

    Skąd mam wiedzieć jakie to ustawienie?
    2014-01-06, 19:43Konik, dzięki za dobre chęci :)
    Chciałbym zrobić to sam.
    Wychodzę z założenie, że gorzej nie zepsuję, a jak się nie uda to wtedy znajdę dobrego mechanika :)

    Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
  • Anonim (AtPxMF), 2014-01-06 20:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wiesz co mam trochę czasu to mogę pomóc. Podaj kontakt.

  • SebeQ, 2014-01-08 17:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

    [email protected]
    Niestety autko nie stoi w Bolesławcu.
    :) bardzo dziękuję za chęci :))
    2014-01-08, 18:14Pytanie do elektroniki. jak mogę wstawić obrotomierz do maluszka? chciałbym spróbować przerobić lekko deskę rozdzielczą.

  • Obrotomierz przyklej do lewego tylnego koła. I wreszcie zaprowadź samochód do mechanika.

  • SebeQ, 2014-01-08 19:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Konik, dzieki za dobre rady, ale jak masz pisać bzdurne komentarze, to lepiej wcale nie pisz, dzieki.
    2014-01-08, 19:15Polecam dla zainteresowanych http://www.youtube.com/user/club126p?feature=watch

  • mechanik (AtPx4z), 2014-01-08 19:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nie rozumiem takich ludzi.
    Wogole sie nie zna ( co wynika z komentarzy) a bierze sie za robote.
    Pozniej jak cos zchrzani to z wielkim placzem przyleci do mechanika.
    A pamietaj, ze mechanicy takich osob co sami robia i spartola to nie lubia. ( moze ci sie do tego nie przyzna ale skasuje napewno wiecej ).
    A pozatym w internecie jest wszystko opisane, tylko trzeba poszukac, a nie pisac tu na forum jakies farmazony pokazujace ze wogole o mechanice nie ma sie bladego pojecia...

  • SebeQ, 2014-01-08 20:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wcale nie mówię że się super znam. nie wiem po co ten komentarz. Temat jest: pomoc przy Fiacie 126p.

  • Anonim (AtPxMF), 2014-01-09 13:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Na mailu wyskakuje błąd.

Reklama