Co sądzicie o Zakładach Pracy Chronionej

 • To tak w nawiązaniu do nowych miejsc pracy i wysokości zarobków. Niepełnosprawnym trzeba umożliwić aktywność zawodową tylko niestety dofinansowanie z PFRON eliminuje np. z przetargów firmy nie posiadające tego statusu bo jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Kto jest tańszy?

 • Chyba za ciężki temat wrzuciłem. A tylu na forum ekonomistów i naprawiaczy polityki gospodarczej.

 • To dosyć poważny problem dla przedsiębiorców zatrudniających większą ilość pracowników. Aby nie płacić kar umownych na rzecz PFRON na każdych 12 -tu pracowników powinien być zatrudniony jeden niepełnosprawny. Sprawa się komplikuje gdy po roku orzecznik zmienia takiemu pracownikowi kwalifikacje z chorego na zdrowego. Pracodawca ma wtedy niezły pasztet. Nie dość że pozostaje mu zbędny pracownik to musi uiścić opłatę n rzecz PFRON.
  Moim zdaniem władza chce zamieść pod dywan problem niepełnosprawnych i załatwić go kosztem firm prywatnych. Jednocześnie poprzez dofinansowanie czyni tą idee mało wydolną. Masz rację Koniku - temat jest ciężki - za ciężki. Problemy niepełnosprawnych można by złagodzić likwidując lub drastycznie redukując MOPS oraz Urzędy Pracy. Pomaga się patologii a chorych pozostawia na laskę losu.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (AtPGVW), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak nie ma się żadnej wiedzy to lepiej się nie wypowiadać. Ja przepracowałam w takim zakładzie prawie całe życie i to co wypisujecie to totalne bzdury, a prywatni przedsiębiorcy jak zawsze leją krokodyle łzy, że muszą dokładać do interesu. Jednocześnie budują chałupy, kupują nowe, drogie samochody, oszukują pracowników, nie wykazują wszystkich dochodów i nie wiadomo z czego właściwie dokładają. Temat rzeka.

 • Anonim (e3J27b), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Punkt widzenia zależy... A co takiego bzdurnego napisał konik. On tylko wrzucił temat i podał przykład przetargów. A jeśli chodzi o przykład Przemysława z umową o pracę i uzdrawianiem pracownika to przecież pracodawca podpisuje umowy na jakis termin i np. daje umowe tylko do czasu kiedy pracownik ma orzeczenie o niepełnosprawności więc nie ma z takim pracownikiem chyba problemu co z nim zrobić.

 • Anonim (AN0RMq), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No, no. Coś tym jest.

 • A ty nieznajoma pewnie się znasz. A jeżeli się znasz to wypowiedz się konkretnie w temacie. Sam fakt, że się pracuje pracuje np. w szpitalu nie stanowi o wiedzy medycznej. Tak jak to kiedyś powiadał pewien człowiek, że jego ojciec wykłada na Politechnice - kafelki w kiblach.
  Więc nie krytykuj tylko napisz konkrety. Pytanie brzmiało "Co sądzicie ...". Ponieważ ostatnio mam na co dzień do czynienia z takimi zakładami interesuje mnie wiedza i opinia innych na ten temat ponieważ same przepisy nie dają obrazu rzeczywistości.

 • Pozwolę sobie nie do końca zgodzić się z tą opinią. Pracodawca pozbawiony jest dobrowolności wyboru. Musisz mieć taki procent niepełnosprawnych i koniec. Zdecydowanie lepiej jest zatrudnić taką osobę która spełnia oczekiwania pracodawcy. Państwo opiekuńcze nie może ściągać od przedsiębiorcy 80 % podatków i na dodatek dyktować warunki prowadzenia interesu.
  To samo państwo aby uwolnić się od problemu słabszych wymyśliło Agencje Pracy Tymczasowej / nazywane firmami z umowami śmieciowymi / Pąństwo umyło ręce od opieki nad chorymi i bezbronnymi. Opiekunki tych ludzi pracują za kilka złotych na godzinę bez prawa do emerytury, bez praw do wolnej soboty lub niedzieli bez praw do urlopu. Państwo / władza / robiąc pozory opieki nad słabymi samo buduje następną generację biedy. Te opiekunki gdy staną się starsze w 100 % BĘDĄ WYMAGAŁY OPIEKI PAŃSTWA ZE WZGLĘDU NA BIEDĘ.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.