Rowerzyści tylko z oc

 • Anonim (evggYI), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Platforma Obywatelska wpadła na "świetny" Pomysł by rowerzyści musieli mieć obowiązkowe oc. Mam pytanie -czy to już szczyt głupoty te partii?

 • Anonim (AtPxrw), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szczyt szczytów czyli PO niczym gów... o na mount everest. To już przegięcie pownniśmy jakoś zareagować na to tylko jak? Miejmy nadzieje, że im się nie uda.

 • Anonim (vrcez), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem za tym pomysłem. W razie kraksy będzie można z polisy ściągnąć odszkodowanie za szkody. Niektórzy jeżdżą jak barany.

 • Anonim (AsdU1q), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W takim razie piesi tez powinni płacić.

 • Anonim (AN0IcO), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nawet jak to wprowadza to i tak nie wykupie, leje na to jak i na rzadzacych cieplym moczem.

 • Anonim (A7bl3M), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pozdrawiam środkowym palcem palanta który dziś przy stadionie wjechał mi rowerem przed maskę. Tym razem wygrałeś tę partię rosyjskiej ruletki. Następnym razem może to być ciężarówka z dłuższą drogą hamowania.

 • Anonim (AE7FYV), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Faktem jest że jazda rowerzystów przyprawia o ból środkowego palca, bez namysłu, szybko bo on ma prawo... winien jest zawsze kierowca Powinni coś z tym jednak zrobić bo bezkarność rowerzystów jest za bardzo tolerancyjna w zasadzie żadna, wpadają na przejście dla pieszych z duża prędkością w ogóle nie patrząc czy coś jedzie czy nie jedzie... nie ma możliwości i czasu na reakcje.

 • Anonim (ANuetE), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem zarówno kierowcą jak i rowerzystą.
  Nie ulega żadnej wątpliwości że obie grupy powinny zachowywać na drodze maksimum ostrożności a przede wszystkim rozwagi i wyobraźni.
  Co do ubezpieczenia uczestników ruchu / rowerzystów / ma to też swoje zalety. Za minimalne pieniądze będzie można utrzymać zniżki na ubezpieczenie pojazdów i od młodego nabywać stażu ubezpieczeniowego. Pod warunkiem oczywiście że opłaty te będą niewielkie na poziomie kilki zł miesięcznie.
  Ponad to w wypadku potrącenia rowerzysty nie będzie on musiał skarżyć kierowcy z powództwa cywilnego za ewentualne szkody.
  Przypominam że wiele rowerów dorównuje wartością starszym autom.

 • Anonim (vrYku), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
 • Anonim (AE7xUe), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ot i cala prawda:
  http://scr.hu/0ndb/bpnzc.

 • Anonim (ANiOIp), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moim zdaniem, każdy kto jeździ po drogach publicznych powienien mieć OC. I jakieś uprawnienia do prowadzenia pojazdu, nawet jeżeli jest to rower. Kiedyś obowiązywała karta rowerowa, na którą trzeba było zdać egzamin. Nie wiem jak można się poruszać pod drogach nie mając podstawowej wiedzy o ruchu drogowym, nie znając zasad pierwszeństwa przejazdów i znaków. Obecnie rowerzyści rzucają się chodnika na jezdnię, jeżdżą po przejściach dla pieszych, często jeżdżą pod prąd i nie używają żadnych świateł ani odblasków. Dla bezpieczeństwa samych rowerzystów warto wprowadzić jakieś uregulowania. Samo OC problemu nie rozwiąże.

 • Absolutnie sie z Toba zgadzam.
  Dla mnie tez jest nie do pomyslenia, ze ludzie, ktorzy jezdza po drogach publicznych nie maja do tego zadnych uprawnien. Ich wiedza o zasadach ruch powinna byc sprawdzona i powinni placic ubezpieczenie. Ubezpieczenie nie powinno byc wysokie, ale zdecydowanie powinno byc.