To oni w Strasburgu walczyli o wyższe emerytury esbeckie - PEŁNA

 • Anonim (AtPxas), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jest faktycznie "beton", który za wszelką cenę się broni. Lista do wglądu i może ktoś lokalnych "aparatczyków" rozpozna? Komentarze także ciekawe. http://niezalezna.pl/42108-oni-w-strasburgu-walczyli-o-wyzsze-emerytury-esbeckie-pelna-lista-nazwisk.

 • Anonim (AktQo9), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ten portal kolego. Popatrz po tytułach na forum, co forumowiczów interesuje.
  Ta bezczelność byłych oprawców wynika tylko z okrągłego stołu. Sam pamiętam jak nauczycielka historii wmawiała nam gó... rzom, jaka jest to światła idea Grubej Kreski prowadzonej przez rząd Mazowieckiego. Teraz możemy tylko patrzeć, jak się z nas śmieją. Przykład: Bauman
  "on tylko kierował ruchem i pisał propagandę" i za to został majorem( to trochę przypomina tłumaczenie faszystów, byłem w SS, ale nic nie robiłem). Nie ma sprawiedliwości na tym świecie i nie będzie. Wierzę tylko, że po śmierci ta sprawiedliwość ich dopadnie. Wiesz, co jest najgorsze? Stan wiedzy historycznej naszej młodzieży. Można nie znać dat, ale nie można, nie znać faktów historycznych, ich przyczyn i skutków, które za sobą pociągnęły. Popatrz na sondę, większość chce odbudować obelisk naszych najeźdźców.

  Ale się nie poddawaj, może Twój zapał do uświadamiania odbuduje mój?

 • Anonim (AE7gbI), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardziej ciekawi mnie walka Pana Sowy z ZUS, też Strasburg czeka.

 • Anonim (AE7h92), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do luk a jacy to najeźdźcy wytłumacz - to byli ludzie którzy zginęli w czasie wojny walczyli i ginęli również dla nas. To ty masz jakieś wypaczone spojrzenie na historię.

 • Anonim (vZtOS), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Walczyli dla siebie samych i o jak największą strefę wpływów po wojnie. Gdyby walczyli dla nas, to by nie czekali bezczynnie na obrzeżach Warszawy, aż się wykrwawi ostatni powstaniec.

 • Anonim (AE7gJC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tom a ja rozumiem że ty te czasy pamiętasz? Ja je znam z opowiadań ojca. I ci co walczyli byli dobrymi ludźmi, pewnie gdyby nie oni nie byłoby mnie na świecie. Więc jeżeli według Ciebie osoby, które pomagały Polakom przetrwać trudy wojny, dzielili się tym co mają ( chodzi o jedzenie) nie zasługują na upamiętnienie to kto zasługuje.

 • Anonim (AtPxas), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  @luk, masz rację (portal to inna sytuacja, ale wiemy o co chodzi), ale ważna jest ŚWIADOMOŚĆ! A jak widać w tak krótkich wypowiedziach, że nie ma jej dostatecznie, żeby coś w tym kraju się zmieniło. Dla pocieszenia, choć wątpliwego jest to, że są młodzi ludzie, którzy czują potrzebę zmian, ale nie ma charyzmatycznego przywódcy, który obudzi naród i to jest największe nieszczęście w sytuacji jakiej jesteśmy.

 • Anonim (AHC3XI), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W takiej sytuacji jesteśmy, że młodzi gonią za granicę za lepszym życiem, a stare babcie razem z ojciec Rydzyk nagabywuje, aby Pisiorów poprzeć. To może być klęska młodych. Raz juz rządzili. Do dzisiaj ciężko się pozbierać. W otwartej tolerancyjnej Europie jak ktoś ich popiera, to albo uległ rydzykowi, albo jest anty europejski. Tam przecież same ksenofoby, rasiści. Z Niemcami to już by sie stosunki zepsuły. Pytam po co to psuć. Co wy myślicie, że kaczka dojdzie do władzy i u nas będzie tak bogato jak w Niemczech. Ludzie przeciez my przemysłu nie mamy. Trzeba być naprawdę naiwnym, aby wierzyć w te ich hasła i kiełbasy. Kaczka ma obsesje na władze. Ja się nie godzę, żeby stara baba co zaraz umrze decydowała co jest dla młodych dobre. Bo nie ona będzie się męczyć przez całe życie.

 • Anonim (AtPxas), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  @spoko, zadałeś sobie pytanie dlaczego "młodzi gonią za granicę za lepszym życiem"? Postawiłeś wiele tez i sam sobie odpowiedziałeś -"Ludzie przecież my przemysłu nie mamy" To jest istota ucieczki z tego kraju, że tu nic nie mamy, a przemysł to ta gloryfikowana przez Ciebie "ŁUNIA" rozwaliła, żeby nas wziąć za parobków. Miałeś Ty już kiedyś z Niemcami "stosunki"? Śmiem twierdzić, że nie i na podstawie wpisu nawet graniczy to z pewnością, iż wtedy poczułbyś gdzie jest Twoje miejsce.
  Odnośnie propagandy, to w 2007 uwierzyłem w 4xTAK i co z tego dziś mamy? Komu wierzyć? Wiara jest dla naiwnych, a życie ma swoje reguły i jak będziemy mocni gospodarczo, to "ŁUNIA" nam nie straszna, a teraz jesteśmy wyrobnikami i ktoś bardzo przemyślanie nad tym czuwa, żeby tak było spoko...