Janina Bany-Kozłowska i Bolesławiec w TVP Kraków

Dyskusja dla wiadomości: Janina Bany-Kozłowska i Bolesławiec w TVP Kraków.


 • Anonim (AtPyeG), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czyzy ujęli na swoich kasetach również bezrobocie i panującą biedę w naszym mieście czy filmowali tylko "pomalowaną na zielono trawę"?

 • Anonim (ANuddB), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawdziwy Bolesławiec wstydliwie skrywa się w zaciszach domów. Ma jednak swój honor, godność i wartość.

 • Anonim (AtPxr5), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zamiast komentarzy o pani Janinie, znów utyskiwanie na miasto. Pani Janina jest naprawdę wyjątkową osobą, zawsze w cieniu, a ma międzynarodowe sukcesy. Wszystkie produkty wytwarzane od lat przez Zakłady Ceramiczne to jej projekty. Jeżeli Bolesławiec ceramiką stoi, to również dzięki Niej.
  Ja również jestem osobą aktywną ( 60 z dużym hakiem), ale gdzież mi do Janiny. Znamy się od wielu lat. Zawsze podziwiałam i ceniłam. I tak będzie. Pozdrawiam Panią. Krystyna.

 • Anonim (AtPxc7), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pani Janina wraz z mezem Mieczyslawem to elita polskich ceramikow, znani i cenieni w Europie i nie tylko, wystawiani w USA, maja tworczosc bogata, magistrowie sztuki Akademii Sztuk Pieknych Wroclaw. To zawodowcy i PRAWDZIWI Artysci "cala geba" na arenie miedzynarodowej!

 • Anonim (AtPxc7), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  System komputerowy jest bardzo sceptycznie ustawiony w stosunku do sztuk pieknych ceramiki boleslawieckiej i nie tylko.

 • Anonim (AE7wDp), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Swego czasu został pokazany piękny ciemnozielony serwis do kawy, zrobiony chyba przed wiekiem. Mam pytanie, tak jak wielu Bolesławian, kiedy z nimi rozmawiam, dlaczego nie wznowić takiej pięknej produkcji? Dlaczego nie ma ceramiki bolesławieckiej wykonanej ze smakiem, gustem (chociaż o gustach się nie dyskutuje)? Dlaczego każda filiżanka, czy dzbanuszek krzyczą? Można oczopląsu dostać od przesadnej wielokolorowości? Podziwiam Panie, które muszą mieć dobry wzrok, aby taką pstrokaciznę malować. Nie wszyscy chcemy mieć w domach wszystkie kolory świata, bo to męczy! Czy ktoś może wpłynąć na zmianę i w końcu produkować piękne jednolite zastawy, jakby chociaż ta zielona parę miesięcy pokazana bolesławianom na forum?

 • Anonim (AtPxPL), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gratulujemy Pani Janinie. To naprawdę bardzo skromna osoba, ale przecież wielcy artyści tacy są, gdyż to dzieła za nich mówią AZ B.