Skandaliczna kradzież blach z Krzyża Milenijnego

Dyskusja dla wiadomości: Skandaliczna kradzież blach z Krzyża Milenijnego.


 • Anonim (A5wKQq), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cierpiace badziewie. Kiedy jade z zagranicznymi ludzmi obok tego cierpiacego zlomu, pada pytanie: Co tu sie strasznego stalo, ze postawiono tu, cos tak bolacego? Ten krzyz cierpieniem ludzkim, straszy normalnych ludzi. Proponuje, rozebrac, sprzedac na zlom a pieniadze przeznaczyc na chore dzieci potrzebujace wsparcia. Kler niech sie "wystawia" w swiatyniach, ktore bardzo szanuje, zwlaszcza te zabytkowe. Dziekuje i pozdrawiam.

 • Anonim (ANGWyk), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W pełni się zgadzam z powyższym wpisem. Ten krzyż to przykład bezsensownego megalomaństwa bolesławieckiego kleru. "Zasługę" swoją mają tu też władze miasta wyrażając zgodę na taką budowlę.

 • Anonim (qvavQ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czekam na propozycję od jaśnie oświeconych co można zbudować na działce obok nieczynnego cmentarza. To, że jest nieczynny o niczym nie świadczy. Plac pod krzyżem został tak zagospodarowany, aby mógł służyć ludziom, są ławki piękne krzewy i kwiaty. Wielu ludzi przychodzi tam na spacery lub odpocząć. Jeżeli to wam nie wystarczy to piszcie petycje do władz miasta o inne zagospodarowanie tego placu (może tam stanąć np. burdel; interes dochodowy i tuż na przeciwko cmentarza) w petycji wspomnijcie aby miasto nie utrzymywało parków, ponieważ są one niedochodowe i zaproponujcie jak je zagospodarować.

  Czasami nie myśląc piszecie pierdoły, byle by być anty. I jeszcze jedno: jesteś ateistą to nie interesuj się sprawami które ciebie nie dotyczą! Byli ludzie, którzy dostrzegli sens w budowie tego krzyża i dali swoje dobrowolne ofiary. Niech te osoby wypowiedzą się w tym temacie.

 • Anonim (AsdU1w), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kto ma złom, niech sprzeda i kwote przeznaczy na chorych, których boli ten widok.

 • Anonim (AE7eyD), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bo to prawda, jeżeli ktos kocha Jezusa to taki wizerunek cierpienia nie jest przyjemny, no i w ogóle bez sensu, jeżeli na przykład ktoś bliski sercu zostanie zastrzelony to rodzina powinna miniaturke pistoletu na szyi nosić? Bez sensu to uwielbienie, dla narzędzia męki czyja by nie była, to jest okropne, taki widok zwłok na krzyżu, czy nie mozna bez tego koszmaru wielbić Jezusa?

 • Anonim (AtPxBb), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla mnie jest to po prostu szpetne, wstawić zamiast tego fontannę czy coś w tym stylu. Zapewne przy czymś takim spacerowało/odpoczywało by się lepiej.

 • Anonim (ANud1E), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobrze, że Jezusa nie utopili bo wszędzie stawialiby akwaria :/.

 • Anonim (A5wKQq), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo! Popieram.

 • Anonim (AE7eyD), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja też popieram, niektórzy pyskują w stylu co tam innego zrobić? Jak zagospodarowac to miejsce itp, po prostu, klomby, kwiaty, krzewy, drzewa, sciezki ławki, czy też ta wyżej wymieniona fontanna albo jakas przyjemna wygladem rzeżba, i wystarczy a nie koszmarna makabra w złym guście.

 • Anonim (AE7g34), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  http://www.wiocha.pl/1040351,Hipokryzja-kosciola
  Może blachy nie były poświęcone?

 • Anonim (AN0R5A), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niczego nie należało tam budować. Po prostu trawnik, kwiaty, krzewy a nie jakieś żelastwo pasujące tam jak wół do karety.

 • Anonim (AE7w1N), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Łapy obcinać, no ale niektórzy powiedzą nie humanitarnie. Jeżeli będziemy wszyscy pobłażać, bandytom i złodziejom, to ino patrzeć, jak nie będziemy gospodarzami we własnym domu.
  A tak na marginesie, zabronić skupom przyjmować metale kolorowe, bo to przecież paserzy.
  2013-12-18, 20:18Oj Jojo i Janika, obyście do krzyża kiedyś w potrzebie rak nie wyciągali. Widać, że ten krzyż jest wam solą w oku. Pozdrawiam.

 • Anonim (ANxcUt), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jesli ty wyciągasz ręce do krzyża tylko w potrzebie to marny z ciebie katolik (-czka). To nie 112.

 • Anonim (AE7eyD), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Boga się powinno ręce wyciągać w potrzebie i w modlitwie i w uwielbieniu i w podzięce a nie do krzyża, To BÓG może pomóc jak zechce a nie tona żelastwa.

 • Ale ma cie problem :)
  Co z tego, że z krzyża, to jakiś "inny" obiekt?
  Dla złodzieja nie ważne, czy metal kolorowy bedzie z krzyża, czy z rynny- grunt, żeby sie połapało i w skupie zarobiło.