Zaprotestują przeciwko podatkowi od wydobycia miedzi?

Dyskusja dla wiadomości: Zaprotestują przeciwko podatkowi od wydobycia miedzi?.


 • Anonim (AtPxc7), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W czasach trudnych podatki dobrze jest obnizac. Sprawdzilo sie to wielokrotnie w najrozmaitszych zawirowaniach gospodarka, biznes, polityka. Tym bardziej, ze ceny miedzi na londynskiej gieldzie sa bardzo wysokie. Lider GPW ma najwiecej miedzi w Europie, przeklada sie to posrednio na rynek kapitalowy na pewno w kraju bardzo mocno/obydwa aspekty/. Obnizanie podatkow wplywa dodatnio na miejsca pracy zarowno duzych zakladow i drobnych przedsiebiorcow, ktorzy sa dawcami miejsc pracy przede wszystkim. Spowodowac moze to spowolnienie pkb. KGHM podlega bezposrednio pod Ministra Skarbu, negocjacje sa stosowne.

 • Anonim (ANx1FZ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ''Obciążenie finansowe Polskiej Miedzi podatkiem od wydobycia miedzi i srebra wywołuje negatywne skutki odczuwalne dla mieszkańców całego Dolnego Śląska''.
  Mam rozumieć że kombinat taki podatek ma zamiar płacić, ale pieniądze zostają na inwestycję w gminach i powiatach w których miedz jest wydobywana? W takim razie popieram! Ja mam jeszcze jedną propozycję, aby zaznaczyć w tym piśmie, o obcięciu o co najmniej połowę wynagrodzenia miesięcznego, dla prezesów i całej rady nadzorczej KGHM.

 • Anonim (AE7g4q), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może by tak obciąć wynagrodzenia kopaczom w piłkę a najlepiej rozpędzić tę bandę nieudaczników na 4 wiatry. Ale łatwiej szukać oszczędności w Warszawie niż na swoim podwórku.

 • Anonim, 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy szanowna rada wie czym jest podatek od kopalin? Jak się go nalicza? Czy wiedzą przeciwko czemu będą protestować? Czy dysponują jakimś raportem, analizą tego jaki wpływ ma to na KGHM? Czy szanowna rada ma jakiegkolwiek pojęcie o tym nad czym będą obradować?

 • Czy podatek od wydobycia miedzi dosięgnie również tych co kradną miedź z Krzyża Milenijnego?

 • Anonim (AkNzrk), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten podatek to jakieś kretyństwo. Jeśli wydobycie miedzi jest tak dochodowe to sprawe załatwia podatek dochodowy. Po co tu kombinować? A jeśli nie to czemu nie podatki od węgla, soli, żwiru i marmuru? Pomysł do cna głupi i denerwujący ludzi.

 • Anonim (AN0twb), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No tak kombinuje ze panstwo ma 30% w kghm bo 70 % sprzedało. Trza kasy na łatanie budzetu to se mynyster byly antypolak r. wymyslil jak ciagnac kase nie tylko z 30 % a ze 130 %.