Pedofilia czy to modny temat

 • Anonim (AE7gqn), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pedofilski skandal, w który zamieszani są polscy księża, spowodował wrzenie w Kościele. Hierarchowie kościelni zdecydowanie odcinają się od swych podwładnych podejrzewanych o molestowanie chłopców. Biskup Wojciech Polak, sekretarz generalny Episkopatu, zapowiada zero tolerancji dla pedofilii wśród duchownych. A jezuita o. Adam Żak radzi, jak postępować, by uniknąć skrzywdzenia dziecka przez zboczeńca w Kościele. Śledztwo w sprawie polskich księży oskarżanych o molestowanie młodych chłopców... - Bardzo dobrze się stało, że Kościół stanął pod naciskiem opinii publicznej - nie ukrywa jezuita ojciec Adam Żak, koordynator ds. Ochrony dzieci i młodzieży przed przestępstwami seksualnymi. - Każda ofiara to ofiara o jedna za dużo - mówi. I dodaje, że Kościół w Polsce wprowadził już strategię antypedofilską. Obejmie ona ochronę dzieci i ofiar oraz formację kapłańską. Jak rozpoznać pedofila w Kościele? Zdaniem ojca Żaka należy uważać na ludzi starających się za wszelką cenę zaprzyjaźnić z rodzicami. Na atak pedofila szczególnie narażone są dzieci wychowywane przez samotnych rodziców. Nigdy nie powinni się oni zgadzać na indywidualne wyjazdy swych pociech z duchownymi... Eliminowanie pedofilów z Kościoła będzie się teraz odbywać już w czasie... egzaminów do seminarium. - Przy przyjmowaniu kandydata do seminarium będą testy, czy kandydat do kapłaństwa nie ma problemów osobowościowych. Czy ma zdrowe poczucie męskości. Kościół to wspólnota, w której lubią ukrywać się pedofile, gdyż czują się tutaj bezkarni. Ale raj dla pedofilii skończony - zapowiada jezuita. Kościół rozpoczął współpracę z fundacją Dzieci Niczyje. - Opracowujemy kodeks zachowań w sytuacjach duszpasterskich z dziećmi i młodzieżą, w różnego rodzaju grupach, jak np. grupy ministrantów, schole, przedszkola - mówi ojciec Żak. Placówki katolickie wprowadzą też monitoring w zakrystiach i miejscach, gdzie np. przebierają się dzieci, ministranci, bielanki itp. Rozpoczną się szkolenia dla dzieci. - Również dzieci powinny być w odpowiedni sposób uwrażliwiane we współpracy z rodzicami na zachowania, które mogą być zagrożeniem dla nich, np. gdy będą na koloniach, obozach - wyjaśnia ksiądz. Biskup Wojciech Polak: "Zero tolerancji". - Pedofilia to jeden z najcięższych grzechów. I choć zawsze Kościół nawołuje grzesznika do nawrócenia, to konkretne złe sytuacje domagają się wypracowania całego systemu ochrony dzieci. Nie będzie tolerancji dla pedofilów w Kościele. Chronmy nasze pociechy przed złym dotykiem, szanujmy swoich kapłanów, ale patrzmy uwaznie na ich zachowania! Czy w Bolesławcu sa pedofile, z pewnoscia tak, chociaż teraz kiedy jest na nich tak ostra nagonka, skrzetnie sie pochowali, ale polowanie na nich trwa, PEDOFILE - uwazajcie bo polowanie na was obowiazuje przez cały rok, nie jestescie pod ochroną!

 • Anonim (dRjUiL), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak narazie jedynymi, którzy otwarcie chełpili się pedofilią byli niemieccy zieloni. I Palikot.
  No tak, zapomniałem. Zieloni nie mogą być źli, to zarezerwowane dla księży.

 • Anonim (AE7hdb), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zobacz, zacofany'', ci pedofile od Palikota rozplenili się po całym świecie.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-Franciszek-ukaral-peruwianskiego-biskupa-wydaleniem-ze-stanu-kaplanskiego,wid,16027953,wiadomosc.html
  Te dzieci tak prowokowały tego Palikotowca, że uległ i zrobił im to czego się nachalnie domagały.

 • Anonim (AN0QDi), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Setki razy, również na tym forum, pisałem: TRZYMAĆ DZIECI JAK NAJDALEJ OD KLERU! Z wielu powodów.

 • Anonim (AtPxzG), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja się zastanawiałem dlaczego w Bolesławieckich parafiach dąży się do tego by do wszystkich sakramentów dzieci i młodzież przygotowywała się po trzy lata. Teraz zaczyna mnie to przerażać. Brak pewności intencji księży, zakłamanie i obłuda biskupów, robienie z ludzi idiotów, a z siebie pajaców oderwanych od rzeczywistości tylko utwierdza w przekonaniu, że wszystko to dzieje się za wiedzą i przyzwoleniem całego kleru. Wyjątkiem potwierdzającym regułę jest Papież Franciszek.