Dom Pomocy Społecznej ma rok

Dyskusja dla wiadomości: Dom Pomocy Społecznej ma rok.


 • Anonim (An27qJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ten "derektur" bez kwalifikacji ile nagrody dostał za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, pytam się człowieku dwóch imion?

 • Anonim (qWlZb), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoda tylko, że generalny wykonawca domu nie zapłacił wszystkim podwykonawcom.

 • Anonim (AN0Elz), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pan w czerwonej koszuli i o czerwonym licu to kto? Czy to nie ten sam, co jest w Radzie Nadzorczej MZGK w Bolesławcu? Jakoś mi ta "piękna" twarz jest mi znana ze Starostwa a wcześniej z kampanii wyborczej Pana Burniaka z SLD - dajcie koment - toż to "dyl=sowizdrzał" w pełni i pełno Go wszędzie - tu przy jakiś takich smętnych minach Pensjonariuszy, tylko obsługa uśmiechnięta, no i Jaśnie Czcigodni GOŚCIE.

 • Pomijając Państwa polityczne emocje, akurat ta impreza była autentyczna i bardzo miła. Mieszkańcy domu dobrze się bawili, a że nie mają po 40 lat, a więcej, to byli momentami poważni. Tańczono, śpiewano, jedzono smakowity tort, było przyjemnie i nie było politycznie, a domowo.

  Oczywiście nie chciałabym Państwu przeszkadzać w prowadzeniu tutaj politycznego wątku - proszę bardzo.

 • Anonim (AN0Waa), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zaczynam się martwić: Czy w Bolesławcu wystarczy eksponowanych stanowisk dla wszystkich "spadochroniarzy"? A co z mieszkańcami Bolesławca?

 • Anonim (ANuJf1), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy ktoś się orientuje jakie koszty miesięczne ponosi tam pensjonariusz?

 • Anonim (AE7gvR), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z tego co wiem, każdy pensjonariusz zobowiazany jest do odpłatności w wysokości nie więcej niż 70% swojego dochodu/ np. emerytura, renta/. Obojętnie jak ona jest wysoka. Jężeli wspomniane 70% stanowi kwotę niższą niz pełny koszt utrzymania, / koszt utrzymania miesięcznego - ok. 2800/ dopłacają w dalszej kolejnościu - małżonek, dzieci lub wnuki/ po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego/ a także gmina, która kieruje osobę do Domu Pomocy Społecznej.
  Jeżeli osoba ubiegajaca sie o przyjęcie do Domu Pomocy nie ma nikogo bliskiego lub dochody osob zobowiazanych do odplatności są niskie tj. poniżej 300% kryterium dochodowego wynikajacego z ustawy o pomocy spolecznej - obowiazek przechodzi na gminę.
  Kryterium dochodowe dla osoby samotnie gospodarujacej wynosi" 477 zl miesięcznie netto, a dla osoby w rodzinie 351 zl miesięcznie dla każdej osoby X 3.
  Jestem nieco bogatsza o wiedzę, ponieważ w MOPS załatwiam kuzynowi formalności zwiazane z przyjeciem do DPS.

 • Anonim (qswmm), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pomijając potrzebę istnienia takiej instytucji w Bolesławcu wyrażam głęboki żal że odbyło się to kosztem likwidacji przedszkola. Likwidujcie szkoły przedszkola i żłobki to za kilkadziesiąt lat i domy starości będą zbędne, albo gmina zapłaci 100% utrzymania seniorow bo emerytur nie będzie wcale.

 • Anonim (An27qJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Troche bez sensu piszesz, przedszkole było w tak fatalnym stanie że do tej pory samo by sie rozpadło a remont tego typu konstrukcji
  (opartej na drewnie) jest nieopłacalny.

 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No właśnie pan w czerwonej koszuli, to jaką rolę pełni w DPS? O ile mnie pamięć nie myli, był to kandydat na wójta Gminy Gromadka.

 • Anonim (qswRf), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do aa ale teren ciekawy, a obecny budynek też nie jest adaptacją ani rekonstrukcją starego. I kaska się znalazła. Chodzi o priorytety.

 • Anonim (AtPxKd), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wielkie mi hallo rocznica, daliby za to przynajmniej podwyżki dziewczyną, które tam są zatrudnione bo ich zarobki to masakrycznie małe są. Za dziadka płaciliśmy kila tysi a one biedne za tak ciężką opiekę ledwo ponad tysi dostają na życie. Porażka.