Doskonała lekcja angielskiego we Francji

Dyskusja dla wiadomości: Doskonała lekcja angielskiego we Francji.


 • Anonim (A7w9nQ), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No tak, doskonała lekcja francuskiego u żabojadów :D! No to ten temat zniszczył! Gratulacje pomysłu hahaha.

 • Anonim (AE7yYe), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jaka wspaniała i " zdrowa europejska młodzież". Gratuluję wytrwałości w pracy nad projektem. Dwa lata a jaka zadowolona młodzież.

 • Anonim (AtJjB0), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Można wiedzieć na jakiej podstawie dokonano selekcji tych uczniów? W szkole ni widu, ni słychu, a jest wielu uczniów, którzy j. Angielski mają w małym palcu.

 • Anonim (AE7hXo), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do m, bo oprócz nauki trzeba się jeszcze czymś interesować, jak znasz angielski to wiesz (tytuł mówi sam za siebie).

 • Anonim (ANulQq), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sebo jaka pompa! :D porobileś cos tam? :P.

 • Anonim (AE7IzS), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  @m - spotkanie we Francji nie było stricte rekreacyjnym wyjazdem, a podsumowaniem tego, czym zajmowaliśmy się przez dwa lata w Polsce i rok temu w Danii. Na każdy wyjazd pracowaliśmy od pierwszej klasy, teraz jesteśmy w trzeciej, więc być może nie miałaś/eś okazji dowiedzieć się o projekcie. Jako zainteresowani tematem i związanymi z nim warsztatami nie mieliśmy z tym problemów ;p Jeśli chodzi o lekcję francuskiego u żabojadów - owszem, świetna okazja do ćwiczenia dwóch języków :).

 • Anonim (AsdU1O), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Super projekt angielski - szlif języka po francusku a uczestników aż siedmiu czyli tylko dla wybrańców i układziki oczywiście wszystko za darmo i taki wielki sukces po prostu darmowa wycieczka i zwiedzanie?

 • Anonim (AE7hxy), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  @pesymista - główny język projektu to angielski, więc, jeżeli była taka możliwość (na przykład w trakcie zajęć, które są wymienione w artykule - o ile przeczytałeś go dokładnie, to powinieneś był ten fragment zauważyć), przy porozumiewaniu się używaliśmy właśnie jego. Jednak, jako że pracowaliśmy z młodzieżą z Francji, Niemiec, Danii i Irlandii Północnej (być może wiesz, że tylko w ostatnim kraju angielski jest jednym z urzędowych języków) stopień znajomości języka angielskiego u poszczególnych osób był różny i czasami, w celu lepszego zrozumienia się, używaliśmy także języka niemieckiego, czy francuskiego, a ponadto nauczyliśmy się także niektórych zwrotów z języka duńskiego, czy irlandzkiego. Zatem te 6 dni spędzone w Colmar były dla nas oczywiście doskonałą lekcją języka angielskiego, ale również i innych języków obcych, którymi umiejętność posługiwania się jest tak pożadana obecnie - wszystko to jest zresztą zgodne z hasłem projektu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Co do ilości osób, to tylko dla siedmiorga uczestników z każdego kraju Francuzi zdołali znaleźć rodziny, które były w stanie gościć nas w swoich domach, w całym projekcie natomiast brało udział więcej uczniów. Sposób wyboru siódemki - sprawdzenie, jak uczniowie wywiązywali się ze swoich obowiązków - pojechali więc najbardziej pracowici. Co do ostaniej części wypowiedzi - owszem, projekt był finansowany z funduszy unijnych, jednak wniosek, że polegał na organizacji darmowej wycieczki i zwiedzania nie jest w żadnym stopniu zgodny z rzeczywistością - polecam ponowną, dokładniejszą lekturę artykułu. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy mają zamiar pisać komentarze takie, jak ten powyżej - najpierw zastanówcie się 100 razy nad sensem tego, co chcecie napisać i może zorientujecie się, że wasze oskarżenia są zupełnie bezpodstawne! :).

 • Anonim (A5ItS5), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gratulacje, oby więcej takich projektów!