Farma wiatrowa stanie w Warcie Bolesławieckiej?

Dyskusja dla wiadomości: Farma wiatrowa stanie w Warcie Bolesławieckiej?.


 • Anonim (evggAU), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To co przeciwnicy wolicie elektrownie jądrową? A może węglową? Telefonu komórkowe tęż promieniują, mikrofalówki również, telewizory tak samo ale ich używacie. Jak tak martwicie się o "zdrowie" to wypier... do jaskiń! Cofnijcie się o kilka tysięcy lat i sobie żyjcie bez żadnych promieniowań! Mamy XXI wiek i rozwój jest nieunikniony no chyba.

 • Anonim (AtPxkW), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale ludzie mieszkają na wsi nie po to żeby siedzieć w domu w "pozmienianych" ;) knach... O czym Ty "TAK WIATRAKOM" piszesz. Wynieśli się z miasta za ciszą i spokojem. I całkiem możliwe, że nie są przeciwko wiatrakom, oni protestują przeciw stawianiu ich w ich sąsiedztwie...

 • Anonim (evggep), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak wiatrakom, głąbie - jaki tańszy prąd? Ty wyjmij czasem palce z gniazdka jak próbujesz myśleć!

 • Anonim (AN0XgU), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech postawią w Parzęczewie Górnym albo Koziej Wólce Niskiej.

 • Anonim (A56R2j), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Śmieszy mnie to że temat powraca nie wiem po co. A najwięcej do powiedzenia mają ludzie których to nie dotyczy. A ludzi którzy wyzywają między innymi mnie od buraków czy wieśniaków proszę o stawienie się na zebranie w Tomaszowie Bolesławieckim i wypowiedzenie swego zdania na forum.

 • Anonim (AE7e6a), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Naiwniacy myślą że będą mieli tańszy prąd. :-)
  Zarobią na tym tylko ci co stawiają wiatraki i ew ci co wynajmuja teren. Rzeczywisty koszt produkcji prądu z wiatraka jest wyższy niż z elektrowni węglowej. Wieje wtedy kiedy chce, a nie kiedy jest najwyższe zapotrzebowanie na prąd. I jeszcze energetyka maobowiązek kupywania prądu z takiej elektrowni bez względu na zapotrzebowanie. Godziny szczytu są wieczorem a wtedy przeważnie wiatr cichnie.

 • Anonim (ALUAbp), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Niemczech, Holandii, Francji stoja wiatraki, to fakt. Ale jak sie jedzie to stoja one daleko od zabudowan na wielkich pustych obszarach. Trzeba zwrocic takze uwage jakiej jakosci sa to wiatraki. Z tego co wiem w Polsce montuje sie wiatraki ktore byly juz eksploatowane w innych krajach (np. Niemcy). Wiec dostajemy zuzyte, uszkodzone wiatraki. Tak samo bylo z samolotami ktore Polska kupila od Amerykanow. Oni pozbyli sie klopotow i dostali kase a rzad i Polacy zachlysneli sie "nowym" nabytkiem - taki ktory nie dolecial i ktory trzeba bylo naprawiac... Na youtube mozna znalezc wiele filmow ktore pokazuja jak dziala taki wiatrak i jaki halas z tego wynika... lepiej pomyslec i troche poczytac fachowych opinii niz potem plakac!

 • Anonim (AE7e6a), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I jeszcze dodatkowa rozrywka związana z wiatrakami.

  Ciekawe na czyją chałupę posypią się odłamki.

  Jak myślicie, na jaką odległość doleci rozlatujące się śmigło wiatraka i jego odłamki? I jeszce jeden filmik dlatych co twierdzą że wiatraki nie zagrazają ptakom.

 • Anonim (evggAU), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bdw wiatraki nie będą stały przy samych domach. Idź się lecz boś głupi.2011-01-12, 17:00A co do tego ptaka to jego strata. Mógł patrzeć gdzie leci. Więcej zwierząt zabijają samochody dlatego powinien zostać wprowadzony całkowity zakaz poruszania się samochodami albo zakaz stosowania wszelkiego rodzaju chemikaliów na polach uprawnych bo przecież to też zabija zwierzęta tak samo jak zostały zabite komórki odpowiedzialne za myślenie u użytkownika o pseudonimie BDW.

 • Anonim (A56QiY), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A johny to tępy [...] i tyle w temacie. Pozdrawiam.

 • Anonim (An27qJ), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Taak dokładnie, najwiecej do powiedzenia maja ci którze nie mieszkaja w tej gminie. Wielcy eksperci sie znaleźli! Pewnie jakby to koło waszej chaty chcieli postawic to byscie juz nie byli tacy cwani. ! Zal mi was.

 • Anonim (AE7fk9), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Johny walker pewnie ma za duzo promili we krwi. Inwestorzy dali ci na flaszkę?

 • Anonim (evggep), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żadnych wiatraków tu nie będzie! Zwolennicy moga nawet sie pokupczyć na forum a i tak nic nie zrobią!2011-01-12, 20:39

  ;hl=pl_PL&feature=player_embedded&version=3.

 • Anonim (evggAp), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najbardziej protestują ci którzy nie będą mieli wiatraka na swoim polu a to z zazdrości bo GB płaci za dzierżawę i to nie mało :).

 • Anonim, 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie rozumiem takiego podejścia-nie i już. Daję sobie łeb obciąć że jak inwestor posmarowałby wam trochę kasy to jak jeden byście się zgadzali. Rozumiem że ma to jakieś minusy jak wszystko co nas otacza łącznie z sprzętem w domu. Rozumiem też że coś byście z tego mieli jakby to u was stało, a więc rozumiem że za mało skoro się nie zgadzacie. Bo za kase ludzie sprzedaliby nawet swój własny świętu spokój. Nierozumiejąc co to jest energia odnawialna nie możecie się zdecydować na coś czego nie znacie. Czy byłby protest gdyby chcieli by postawić tam elektrownie węglową. Fermy kurze też ludziom śmirdzą i też je chętnie zajadają. Więc cóż zostaje-wróćcie do średniowiecza i zróbcie se palenisko na środku pokoju. Bredzicie o zdrowiu waszym i dzieci ale nie myślicie o zdrowiu następnych pokoleń, które będą wdychać jeszcze gęstsze powietrze od elektrowni węglowych, więc nazwę to nie inaczej jak samolubstwo, tylko tu i teraz się liczy i tylko dla nas. Obiektywne spojrzenie tu nie istnieje. Jeszcze nie spotkałem się by ktoś z tego powodu chorował czy zaliczył glebe a wiecie dlaczego? Bo to tak samo jak kiedyś zabraniali patrzyć na włączoną mikrofalówkę bo niby się raka od tego dostaje. Nie jestem ekooszołomem bo ich też nie trawię. Ale też macie prawo wyboru.