Wybór dziecka

 • Jakiś czas temu w pracy byłem świadkiem dramatycznej sytuacji, mianowicie patrzyłem jak dziecko 11 letnie ( krzyczące przerazliwym głosem, płaczące, panicznie zlęknione) zostaje zabrane w asyście policji ojcu przez matkę. Dodam ów rodzina się rozpadła i są na drodze rozwodu. Nigdy chyba nie zapomnę tej strasznej, bardzo smutnej sytuacji. :( i tak się zastanawiam czy DZIECKO MA PRAWO do świadomego wyboru (z pomocą psychologa) z którym z rodziców chce pozostać w domu, zamieszkać? Bo wiadomo sądy nie zawsze są sprawiedliwe!

 • Anonim (ejpEth), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziecko, po rozmowie z psychologiem, będzie miało prawo głosu, a opinia zostanie przedstawiona w sądzie i to sąd zadecyduje z kim ono zostanie. Czasami wyrok jest zaskakujący, nie sprawiedliwy. A najbardziej cierpią na tym wszystkim dzieci.

 • Anonim (AN0X05), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niestety rodzice czasem nie potrafią sie dogadać w tak ważnej kwestii jaka jest to z kim ma być dziecko po ich rozstaniu i jak maja wyglądać takie kontakty. Często bywa tak że dziecko jest kartą przetargową po miedzy rodzicami. A już najgorszą rzeczą jest sytuacja, gdy jedno z rodziców nastawia dziecko przeciw temu drugiemu. Wychowanie dziecka po rozwodzie, rozstaniu partnerów jest dość skomplikowane. Najbardziej na tym cierpi dziecko...

 • Anonim (ejpEth), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak, mam prawa do dzieci, ale one wciąż wyczekują wizyty swojego taty, kochają go i tak powinno byc.

 • Anonim (AN0X05), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To się jak najbardziej zgadza. Tylko co zrobić w sytuacji, gdy dziecko czeka na wizytę ojca, cieszy się na spotkanie a ojciec się nie zjawia. Raz, drugi i kolejny? To boli, widok zawiedzionego dziecka...

 • Anonim (AtPxKd), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie kazde dziecko, mieszka z rodzicem, z ktorym by chcialo :( niestety jest to krzywda tego dziecka. Dziecko powinno wybrac samemu, bez sadu z kim chce mieszkac, bo nie zawsze kocha sie jednakowo rodzicow.

 • Anonim (ejpEth), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sama, widzę że mamy ten sam problem...

 • Anonim (AN0X05), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawda. Dzieci, te starsze 13, 14 lat i więcej w okresach tzw. buntu moga taka sytuacja manipulować. Gdy jedno z rodziców "wychowuje" czyli nakazy, zakazy a dziecku sie to nie podoba, więc chce do drugiego rodzica. Dzieci są cwane również pod tym względem a nie tylko dlatego, że bardziej kochają tego rodzica a nie tego z którym mieszkają.

 • To bardzo przykre jak jedno z rodziców zawodzi, gdy dziecko czeka. Nikt chyba z nas nie wie co ono sobie myśli i jak bardzo jest zawiedzione!2011-03-19, 16:49~. Tez uważam, że dziecko powinno mieć samo prawo wyboru.

 • Anonim (AtPxKd), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziecko bardzo to przezywa gdy czeka i sie nie doczeka.

 • Dzieci choć to czasem nie małe kłopoty jak psocą to pomimo wszystko są one najpiękniejszym darem od życia jaki kiedykolwiek mogliśmy dostać :).

 • Anonim (euyBQu), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oj, tak! Potem to już z górki jak większe.

 • Anonim (vrKq6), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czasami dzieci są nastawiane przez ojców przeciwko matkom, a póżniej jak ojciec zapomni się kontrolować i wyjdzie na jaw, że nie był taki święty jak wmawiał dzieciom to jest wielkie rozczarowanie i miłość dziecka do ojca zmienia się w obojętność i tzw "olewkę ". Tak było po rozpadzie mojego małżeństwa.

 • Anonim (ANbBt7), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  U mnie w rodzinie jest podobna sytuacja, dziecko mieszka z matka z ktora nie chce mieszkac, jest bardzo za ojcem - on ja wychowal. Dziecko przezywa koszmary noa ale sad uznal inaczej, nie powinno tak byc. Ona sama powinna miec prawo do wyboru.2011-03-21, 11:40I zapomnialam dodac bardzo jej mi zal, bo straszne chwile z nia przezywa.

 • Anonim (ANilTq), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak najbardziej dzieci same powinny decydowac.