Rozbudowa Skate Parku

 • W imieniu własnym, oraz miłośników rowerów, rolek i deskorolek zwracam się z prośbą o rozbudowę skateparku w Bolesławcu. W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na rowerach BMX, MTB, deskorolce oraz rolkach. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość Organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach i Zawodach. W Bolesławcu stale rośnie liczba młodych osób uprawiających te sporty co widoczne jest na ulicach miasta. Niestety do uprawiania ich niezbędne są specjalnie przygotowane place – skateparki. Ten, który posiadamy obecnie nie Zaspokaja naszych potrzeb. Nie jest przeznaczony do jazdy na rowerach, a miłośników tego sportu w Bolesławcu jest bardzo dużo. Skatepark to miejsce czynnego wypoczynku młodych ludzi, gdzie mają oni szansę spożytkować swoją młodzieńczą energię w Bezpieczny i kreatywny sposób: na desce, rolkach, rowerach BMX czy MTB. Niestety, nasz skatepark stał się miejscem, w Którym więcej osób bezczynnie przesiaduje, a nie uprawia sport. Spowodowane jest to brakiem odpowiednich elementów, bez Których niemożliwe jest doskonalenie samego siebie. Rozbudowa skateparku w Bolesławcu byłoby bardzo dobrą inwestycją. Osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX, MTB, wreszcie miałyby obiekt, wspaniałe centrum do jazdy i doskonalenia swoich umiejętności. Byłby on świetną Wizytówką naszego pięknego miasta. Przez wiosnę, lato i jesień młodzież mogłaby aktywnie spędzać czas w skateparku. Do Bolesławca przyjeżdżaliby rówieśnicy z innych miast, byłaby możliwość organizowania zawodów, które gromadziłyby publiczność. Niestety w skateparku, który posiadamy obecnie takiej możliwości nie ma. Dlatego staramy się o jego rozbudowę. Chcielibyśmy, aby stał się on miejscem, gdzie takie imprezy miałyby szansę odbywać się cyklicznie w wielu dyscyplinach Przez cały rok. Byłaby to znakomita reklama naszego miasta w którym rozwija się sport i rekreacja, tak jak to się dzieje w Innych miastach. Miejsca tego typu w Polsce już gromadzą rzesze entuzjastów oraz zwykłych obywateli. Przykładem tego są skateparki w. Wrocławiu, Świdnicy. Wymienione są tylko niektóre pobliskie skateparki. Jest ich Oczywiście o wiele więcej. Czas, aby Bolesławiec dogonił inne miasta swoim własnym, profesjonalnym skateparkiem dostępnym Dla wszystkich przez okrągły rok. Jesteśmy głęboko przekonani, iż Urząd Miejski w Bolesławcu, w tym Prezydent Miasta Bolesławiec Pan Piotr Roman, poważnie potraktuje naszą petycję i przyczyni się do rozbudowy skateparku w naszym mieście. Z poważaniem Patryk Kulpecki i Michał Sobolewski.

 • Anonim (ANIlDl), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem z wami, ale zdaje sie musicie jeszcze zbierac podpisy ludzi, ktorzy sa za tym pomyslem, uwazam ze swietny pomysl.

 • Wiem wszystko mamy juz opracowane, w piątek idziemy do Pana Prezydenta, wszystko mamy mniej wiecej zaplanowane.

 • Anonim (ANGp0H), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Patryk ma całkowitą rację co do tego. Ponieważ dzieciaki coraz to częściej zajmują się tego typu rzeczami. A ponieważ nie maja gdzie tego zajęcia realizować, "budują" swoje własne nie stabilne i nie bezpieczne rzeczy. :).

 • Anonim (AtPGcK), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wow! Dobry pomysł! Może przez to większa część młodzieży będzie mogła rozwijać swoje pasje, talenty. Może przez takie zorganizowanie czasu wolnego zmniejszy sie ilość chuligaństwa w Bolesławcu. :).

 • Anonim (AN0Ctt), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wspaniały pomysł^^ życzę powodzenia.

 • Anonim (AtPyoV), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To bardzo dobry pomysł który umożliwi młodzieży rozwijanie pasji a także zapoznawanie się z większą grupą rówieśników z tym samym zainteresowaniem. To pomysł z nadzieją na przyszłość gdyż koszt takiej rozbudowy byłby stosunkowo niewielki a zadowolenie mieszkańców znacznie by wzrosło. (Przepraszam za błędy ortograficzne ale nie miałem czasu się nimi przejmować. ).

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (AtPG2F), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ferb dobrze gada! Przydało by się coś takiego. Przy okazji mogliby gdzieś zrobić salę do sztuk walki :) bo teraz to bida ;/.

 • Anonim (AkNOi2), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Patryk Kulpecki i Michał Sobolewski. POPIERAM w 100% Wiecej skateparku w parku! Nic tak nie buduje harakteru dziecka/mlodzieży jak aktywne spędzanie wolnego czasu! Sala do sztuk walki tez mile widziana w naszy mieście!

 • A jeśli nawet nie rozbudowa skate parku to zrobienie go w jakiejś hali, a takich w bolesławcu jest od groma. Puste nie używane. Z każdym dniem przychodzą nam różne pomysły.

 • A proszę bardzo, teren po Dworcu Wschodnim....chociażby :PSpory Park by był nawet...

 • Anonim (V8dzc), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jesli chlopie myslisz, ze to takie proste to sie mocno mylisz. Prezydent wysle was do MOSiRu, a tam wszechwladny dyrektor bedzie mydlil oczy, ze sie nie da, albo ze sa plany- STANDARD Najlepsza opcja, jesli smigacie bmx albo mtb jest wziecie lopat do rak i kopanie dirtu czy trailsow, czy to taki problem zbic grindboxa z palet, wylac troche cementu na podjazd czy tez zespawac rurke? A co najwazniejsze wszystko waszymi (tymi) rencyma i mozecie miec gdzies cala ta garniturowa szajke zbirow. Pzdr, dobrych katow!

 • Ale liczą się chęci Andrzeju, jeśli byśmy wychodzili z założenia że i tak nic nam nie pójdzie to byś my tego nie robili, a po prostu chęci się liczą bo jeśli nawet nie uda nam się jakoś tego rozbudować to może uda nam się wytargować nowy sprzęt na skate park lub coś w tym stylu, trochę optymizmu i wszelkich innych chęci nie zaszkodzi, a co do tego co pisałeś o trasie do dirtu etc, na skate parku sami zrobiliśmy różnego rodzaju chopy etc. po czym następnego dnia zostało to usunięte przez Zieleń Plan. Więc postaraj się jakoś nas zrozumieć.

 • Anonim (V8dzc), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zachecam do przejrzenia archiwum wiadomosci na tej stronie Pewne "proby" naprawiania stanu rzeczy mialy juz miejsce i jako starszy kolezka po fachu powiem ci, ze sa wzorcowo bombardowane przez szczerze udawana niemoc garniturowcow. Kiedys taka pomoca zajmowala sie AlternatywaBMX, ale juz sie zwineli niestety. GrandaPropagadna tez pomaga z tego co wiem w rozwoju miejscowek. Inna sprawa czy wolicie czekac na laske wszechmocnych, czy raz dwa chwycic co sie da i zrobic miejscowe z prawdziwego zdarzenia, bez proszenia sie, co najwazniejsze. Jak jezdzicie na bmxach to np. zajrzyjcie na wroclawskie Shimmy Yo! Jakies 300m od dworca glownego, bez pomocy miasta odwalili miesjcowe na jamy, nocne jazdki czy codzienne smiganie. Wszystko sie da i wcale nie trzeba sie prosic. Powodzenia ziomki!

 • Anonim (AsdUOa), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozumiem Cie ale człowieku tu chodzi o sam gest od miasta My nie Liczymy na jakieś cuda na kiju. Wiem ze zrobienie własnej miejscówki sprawia większą frajdę ale jak spróbuje to bede miał przynajmniej spokojną głowę!