Warunki socjalne w szkole npodstawowej

 • Anonim (ANI7bj), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo denerwuje i jednocześnie martwi mnie ignorancja władz szkolnych, dotycząca zapewnienia uczniom prawidłowych warunków do nauki; Moja córka chodzi do I klasy i: 1. Szatnia dla 22 uczniów to pomieszczenie 2, 5 x 2 m. - nie ma się gdzie ruszyć! 2. Oświetlenie w klasie nie spełnia minimum luxów. Były wykonywane pomiary przez nasz SANEPID i taki jest wynik ekspertyzy. Kierownictwo szkoły tłumaczy, że instalacja jest stara i nie wytrzyma mocniejszych żarówek. Tu trzeba zaznaczyć, że wszędzie są powkręcane 100 watowe żarówki, najzwyklejsze na świecie. Na moją propozycję aby zastąpić je energooszczędnymi i uzupełnić ich ilość, bo taka możliwość istnieje, powiedziano mi, że to za drogo! Ludzie! Czy wy nie potraficie liczyć i sprawdzić jaka będzie proporcja kosztu zakupu żarówek do niższych opłat za prąd! Ale przede wszystkim: oszczędzanie kosztem zdrowia dzieci? To jakaś paranoja. Nauczyciel wkłada dzieciakom do głowy o prawidłowej postawie podczas odrabiania lekcji, o oświetleniu z lewej strony, a w szkole wszystko temu przeczy. Pozostaje mi pójść do okulisty i jeżeli stwierdzi wadę bez zastanowienia PODAM SZKOŁĘ DO SĄDU! Pomiary wykonano kilka lat temu. Nie podano mi dokładnej daty. I nic do tej pory nie zostało zrobione! Wypowiedzcie się, może ktoś ma podobne spostrzeżenia i jak załatwił tę sprawę/.

 • Anonim (AtPG2k), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No to powodzenia. Co Ty za szkołe opisujesz?

 • Anonim (ANx13J), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie chcą wymienić żarówek bo zostaną ukradzione. Niestety to jeszcze w Polsce norma. Jeszcze niedawno w piwnicach /bloki/ oraz windach ginęły żarówki. To jest wytłumaczenie - a wtedy koszta rosną zamiast maleć. Można by opodatkować rodziców w każdej klasie 10 zł miesięcznie od głowy i było by oświetlenie lalunia.

 • Anonim (ANuAaK), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgłoś to do sanepidu, zrobią wtedy szkole kontrolę, a jak faktycznie stwierdzą nieprawidłowości, to wydadzą zalecenia, które szkoła w określonym czasie będzie musiała wykonać-co zostanie ponownie sprawdzone.

 • Anonim (AtPG2k), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co wy za bzdury wypisujecie. Jaka norma. Jak może Polak tak o sobie pisać na głowe wam już poszło. Na świecie poszukuje sie naszysch specjalistów bo jesteśmy dobrzy. Jaka mogą o nas pisac dobrze jak sami bzdury o sobie piszemy. Absolwentka podstawówki Ty się... . Co do szkoły nigdy nie słyszałam żeby propozycja rodziców została odrzucona. Tu ściemniasz.

 • Anonim (ANI7bj), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Aniu, dziecko... patriotyzm nie ma tu nic do rzeczy...

 • Anonim (AtPG2k), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To powiedz o jakiej szkole pisałaś.

 • Anonim (ANI7bj), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeżeli jesteś z nadzoru szkoły to musisz się przedstawić. Wtedy nawet osobiście Cię odwiedzę i wszystko opowiem, zanim złożę skargę w sanepidzie.

 • Anonim (AtPG2k), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie lubie ludzi którzy robią szum koło siebie, ani rodziców co są za szkołą bezstresowego wychowania. Tu nawet nie chodzi o szum. Zaczełąs coś i spasowałaś. To idz to tego sanepidu. Tylko mnie zastanawia. Kupcie te żarówki i zamontujcie w klasie. Żaden dyrektor nie będzie miał nic przeciwko. Chyba że juz namieszałaś w klasie i w szkole. My nie mielismy połowy tego ( 3/4) co nasze dzieciaki, a i tak wychodze założenia że jestesmy lepiej wychowani.