Niebezpiecznie na Jeleniogórskiej

Dyskusja dla wiadomości: Niebezpiecznie na Jeleniogórskiej.


 • Anonim (ANuYta), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie myślałem, że ludzie to takie... (brakujące słowo do wstawienia indywidualnie dla każdego czytelnika). Lenistwo i pośpiech bo przecież około 20 metrów dalej jest przejście dla pieszych. Myslę, że odpowiednie służby przestaną pouczać i zaczną karać - może to co niektórych nauczy rozumu.

 • Mam całkiem odmienne spostrzeżenia. Faktem jest że ludzie tam przechodzą ma parking. Wynika to z małej ilości miejsc parkingowych na targowisku a jednocześńie na jego dużej popularności. W pobliżu jest szpital. Wystarczyło by poskromić zapędy niektórych kierowców jadących od strony Lwówka. Mało kto zachowuje tam kodeksową prędkość. A możę by tak od skrzyżowania przed szpitalem znak 30 km/h? -- Droga ku restrykcjom to zły pomysł. Należy pamiętać że każdy kij ma dwa końce. Gdy ktoś przechodzi w miejscu nieoznaczonym znacznie łatwiej jest zwolnić i się uśmiechnąć niż wygrażań pięściami lub straszyć policją. Żałosny jest pomysł zamknięcia parkingu -- Bez urazy szanowna redakcjo ale raczej widzę tu egoistę niż człowieka zatroskanego o bezpieczeństwo innych. /mam na myśli nerwowego czytelnika/.

 • Anonim, 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może by w tym miejscu zrobić oznakowane pasy z sygnalizacją świętlną połączoną z głównym skrzyżowaniem-czasy komuny się skonczyły miasto jest dla ludzi.

 • Anonim (AtPxkd), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chyba temu nadgorliwemu prześladowcy znudziło się przesiadywanie w oknie dostał telefon z kamerą i postanowił zrobić coś więcej nagrał kawał dobrego materiału filmowego za co trzeba dać mu jakiś medalik. A co do tematu to nasze władze mają mieszkańców serdecznie w d. Bo parking na rynku to totalna masakra a kasę się bierze.

 • Anonim (AN0XTp), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak jak czytelnik jest zaniepokojony niech sam napisze pismo do zarządcy tej drogi a nie czeka na organy.

 • Anonim (ANGrva), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może w ogóle zostawmy auta w garażach i chodżmy na piechote bo wszedzie byście dali światła, ograniczenia prędkości, progi zwalniające, piesi w tym miejscu chodza jak święte krowy, a wstawienie w tym miejcu znaku pierwszeństwa dla pieszego zrobiłoby niezły młyn tak jak bezsensowne światła koło naszej "wspaniałej"policji. Jestem zdecydowanie za czytelnikiem bo wrazie czego i tak zawsze kierowca bedzie winien!

 • Sądzę, że próba wymuszenia na władzach miasta likwidacji "dzikiego parkingu" ma raczej pod tekst bardziej ukryty. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo pieszych czy kierowców, bo można namalować pasy i sprawa będzie rozwiązana. Raczej zastanowiłbym się nad kwestią większej popularności na tym rynku, a co za tym idzie większymi obrotami sprzedawców. Komuś widocznie nie jest na rękę taka sytuacja. A co do parkingu, to pomysłowość ludzka nie zna granic i to należy pochwalić. Wielu z nas miało wiele razy problemy z zaparkowaniem na terenie targowiska samochód. A tu choć dzikie, to zawsze panuje na nim ład i porządek. BRAWO TAK TRZYMAJCIE...

 • Anonim (AsdUQl), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Anpek popieram! Nie sa wyznaczone miejsca parkingowe, a tu prosze wszystko jak od linijki! A moze nadgorliwy czytelnik moglby sporzytkowac w inny sposob swoja energie! Wiem, ze zatrówanie komus zycia to taki nasz sport narodowy, ale takie pokłady energi i uporu moznaby wykorzystac pozytywnie! Wykarz sie drogi czytelniku, napisz, zrob kolejna doskonała projekcje! Czekamy z niecierpliwością!

 • Anonim (ANGrva), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Anapek 3 przejscia dla pieszych w tym światła to raczej lekka przesada na odcinku 40m. Ta sytuacja to jest tylko i wyłacznie ludzka leniwość bo ciężko jest się [przejsc w lewo do przejscia na pasy(ok. 15m)lub w prawo na światła i przejść jak cywilizowany człowiek nie narażając bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu! Minuta dłużęj ich nie zbawi ziemniaków, ogórków itp. nie zabraknie, wiecej rozwagi i wyobrżni ludzie po potem tylko płacz i szukanie winnych nie obwiniając oczywiście siebie!

 • Anonim (AMOvyN), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuje wkopac barierki tak by przejscie mozliwe bylo tylko na odcinku pasow - problem z przechodzeniem w niebezpiecznych miejscach skonczylby sie automatycznie.

 • He heeh e e ehe ee.

 • Anonim (ANbkFe), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co zamykać parking? Nie NIE Nauczmy się przechodzić na pasach dla pierwszych.

 • Anonim (AN0o01), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Przemysławie. Czy Pan wogóle ma auto? Bo normalny kierowca (który jeździ dalej niż z domu na targ lub w niedzielę do kościoła) w życiu czegoś takiego by nie wymyślił. Kolejne ograniczenie to chory pomysł w tym chorym mieście.

 • Anonim (AtPG2U), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy wy nie rozumiecie, że chodzi tu o dobro pieszych i czyste sumienie kierowców. No jak można usprawiedliwiać pieszych przechodzących w tym miejscu i w taki sposób przez jezdnie? Czy wy jesteście normalni? Jedni piszą: "miasto dla mieszkańców" inni, że " nudziło mu się więc nakręcił", a wy - posiadacze samochodów, co wy mówicie, jak się wam pieszy właduje na ulicę w miejscu niedozwolonym(jak to opisane powyżej), no chyba nie mówicie: "Proszę drogi kolego, idź sobie spokojnie, ja się zatrzymam, nieszkodzi, że dwadzieścia metrów dalej masz pasy ". Proszę was... pomyślcie zdrowo! Nie wnikam tu w sprawy parkingu, chodzi mi o pieszych oraz kierowców.

 • Anonim (AE7oAa), 9 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Przemysław 1954: Piszesz, że "A możę by tak od skrzyżowania przed szpitalem znak 30 km/h? -- Droga ku restrykcjom to zły pomysł". To postawienie znaku ograniczenia prędkości to nie jest restrykcja? I dlaczego do 30, a nie np 20 km/h?