Spór o restaurację przy MCC

Dyskusja dla wiadomości: Spór o restaurację przy MCC.


 • Anonim (AkE9LG), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak na mój gust, jeśli ktoś tu jest szalony to tylko Pan Nowak... Ten lokal pasuje idealnie na Piwnice Paryską II!

 • Anonim (AE7Iaj), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ktoś tu się boi o swój biznes.

 • Anonim (Are8pk), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Radcy... radca... a nie rajcy do cholery! W każdych wiadomościach o radcach ktoś robi ten wkurzający błąd... gdzie j a gdzie d na klawiaturze?

 • Anonim (AN0lQB), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oddajcie ten kawałek dla Nowaka, niech rozkręci biznes- przynajmniej będzie można smacznie zjeść :).

 • Totalna bzdura.Publiczne pieniądze na płatną garkuchnię.P.S.Jacek Kuroń przewraca się w grobie.

 • Kiziu Miziu, kim jest radca w Twojej opinii? Bo zapewniam Cię, że radny i rajca (synonimy, przy czym jeden dość już archaiczny) to nie to samo, co radca.Myślę, że warto coś czasem sprawdzić, zanim się kogoś poprawi.Hegemonie, publiczne pieniądza na płatną garkuchnię, która może się opłacić.

 • Anonim (Are8pk), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kacha... człowiek uczy się całe życie i tak głupim umiera... co nie zmienia faktu ze jakoś głupio się tak czyta... tyle ode mnie bo w tym temacie co by kto nie napisał i tak zrobią swoje... Pozdrawiam.

 • Kacha,od "może" do "się" daleka droga.Ja jej nie widzę.P.S.Ale faktycznie,nie jestem takim wizjonerem jak Piotr Roman :)Za dwa lata "się" przekonamy.

 • "Józef Pokładek: Jeżeli nie spróbujemy, to nie będziemy wiedzieli, jak to ma wyglądać. Jeśli podejmiemy taką uchwałę, to zobaczymy, co z tego będzie, a myślę, że w centrum miasta wreszcie będzie coś fajnego". Ta wypowiedź to skandal! Widać jak wiceprzewodniczący rady miasta podchodzi do wydatkowania NASZYCH pieniędzy! "zobaczymy co z tego wyjdzie", "myślę że będzie coś fajnego" To sobie wykładaj własne pieniądze może ci coś z tego wyjdzie! Od moich WARA! Ustawa o finansach publicznych mówi wyraźnie: "Wydatki publiczne powinny być dokonywane: W sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasady uzyskiwania najlepszych efek-tów z danych nakładów" A Pokładek wyskakuje mi tu z jakimś MOŻE? No i jeszcze jeden kwiatek z wypowiedzi Romana: "gdyby restaurację prowadził prywatny przedsiębiorca, instytucje europejskie mogłyby uznać, że coś jest nie tak, i nakazać miastu oddanie 17 mln zł dofinansowania. ". Co to znaczy "mogłyby uznać"? Jeśli dobrze rozumiem to Pan prezydent nie wie kiedy będzie się należał zwrot pozyskanego dofinansowania? To może warto się dowiedzieć, przeczytać akty prawne, które są podstawą przyznania (i odebrania) dotacji i mieć pewność co do podejmowanych działań? Ciekawe czy opozycja na sesji na to wpadła?2010-08-10, 20:02Jeszcze cytat: Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić. Józef Piłsudski (1867 - 1935).

 • Anonim (AtPGOX), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy w MCC będzie sprzedawany alkohol? Czy restauracja konkuruje wyposażeniem? Nowak nadal ma przewagę alkoholową a to dużo. Jak to mówią liberałowie - rynek zweryfikuje. Być może Roman przysłuży się obniżce cen i lepszej jakości jedzenia (nie mówię że jedzenie w Paryskiej jest złe, ale zawsze może być lepiej) u pana Nowaka w restauracji. Myślę że problemem dla PO jest to że restauracją będą kierowali opozycjoniści. Jak by PO dostało władzę w mieście to wszystko z restauracją MCC bedzie cool. A wtedy może się okazać że Nowak jest im kulą u nogi i popłynie.2010-08-10, 20:16"Co to znaczy "mogłyby uznać"? " - to znaczy, że mogło by się dopatrzyć nieprawidłowości w zarządzaniu. Jeżeli jest to zabronione to czemu PO proponuje prywatnego przedsiębiorcę? A jeżeli wolno to do nich należy udowodnienie że takiego przedsiębiorcę można dopuścić i jest ich zwycięstwo. Po prostu Roman ma swoją wizję, którą może zrealizować i która nie jest zabroniona. To PO musi udowodnić że nie można. A jak pamiętam to PO jest prounijne i musi się stosować. Nie może sobie wybierać z prawa unijnego co im pasuje a co nie.

 • " ... Po prostu Roman ma swoją wizję, którą może zrealizować i która nie jest zabroniona ..."Wizja - OK.Może zrealizować - za nasze pieniądze.Nie jest zabroniona - bo twierdzi, iż NIE WIE czy inna jest dopuszczalna.P.S.Faktycznie jest tutaj "pole do popisu" dla Pana Dariusza i Pana Cezariusza.

 • Anonim (AkNkuF), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Prezydencie - SUPER pomysł! Czekam na realizację.

 • Anonim (AtPxkW), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pomysł nowej restauracji- fajny; czy się obroni- czas pokarze; a nerwy p. Nowaka calkiem zrozumiałe- w końcu to będzie dla niego konkurencja (mam nadzieję).

 • Anonim (ANGMkX), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A dla mnie super pomysł to nie jest! Wracamy do czasów komuny i własności państwowej! Prywacie w tym mieście mówię DOŚĆ! Nie mam ochoty dopłacać do państwowej knajpy! Sam pomysł zakrawa na kpinę! Jutro zgłaszam problem do ogólnopolskich mediów!

 • Anonim (AtPGOX), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Nie mam ochoty dopłacać do państwowej knajpy! " - to się okaże po wyborach, czy ludzie chcą dopłacać do państwowej knajpy czy nie. Przypominam że jest demokracja i większość decyduje co i jak. Jeżeli UE pozwala na takie coś to niech PO zostanie antyunijne albo niech pisze do Brukseli. Na razie wygląda to na chęć ochrony swoich interesów w mieście. Dopóki miasto nie będzie dopłacać do jadłospisu to nie jest to żadna państwowa knajpa. Problem będzie gdy miasto zacznie serwować jadło po cenach baru mlecznego. A jak słyszałem restauracja ma na siebie zarabiać więc to raczej nie wchodzi w rachubę.