Mieszkańcy Wykrot protestują przeciw likwidacji gimnazjum

Dyskusja dla wiadomości: Mieszkańcy Wykrot protestują przeciw likwidacji gimnazjum.


 • Anonim (AmRBHb), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  wszystko ten Wasz burmistrz zamknie, a inwestowac bedzie w n-c i gierałtow, wszystkie inne wieoski sie nie licza! Mam nadzieje, ze nastepnych wyborow społeczenstwo nie oleje i pojdzie do urn, zaglosowac na kazdego innego kandydata nich p. relich. tego Wam życzę!

 • Anonim (AN0W4E), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mam dwójkę dzieci, które jeżeli dojdzie do likwidacji Gimnazjum w Wykrotach natychmiast zadeklaruję je do Gimnazjum w Węglińcu,które ma lepsze warunki do nauki i rozwoju fizycznego dzieci,oraz jest dużo bliżej od Nowogrodźca.Ps. Mam nadzieję że dojdzie do REFERENDUM nad odwołaniem Burmistrza oraz Rady Miasta i Gminy Nowogrodziec

 • Anonim (ANGYeu), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem uczniem 6 klasy, już w tym roku będe musiał wybrać gdzie pójdę do gimnazjum. Z tego powodu została zorganizowana wycieczka do gimnazjum w Nowogrodźcu. Byłem z moją klasą w tej szkole i nie widzę różnicy pomiędzy naszym gimnazjum w Wykrotach a gimnazjum w Nowogrzodźcu. Owszem jest tam świetna sala gimnastyczna, ale i tak podczas jednej godziny W-Fu będą tam cztery klasy czyli wychodzi na to, że jedna klasa będzie miała do dyspozycji taki sam (może trochę większy) obszar do ćwiczeń jak u nas w gimnazjum. Są tam klasy przystosowane do poszczególnych przedmiotów, są sale do chemi, biologi, informatyki itd., poprostu bomba, ale u nas też ma być stworzona sala do przyrody, są w gimnazjum dość stare komputery ale te Makintosze też za dwa, trzy lata będą przeżytkiem chciałbym zwrócić uwage na to, że w podstawówce też mamy Maki i przez tyle lat uczniowie szkoły podstawowej chodzili do gimnazjum na informatyke i nikt się nie skarżył, a czy to byłby problem gdyby gimnazjaliści mieli przychodzić na informatyke do nas? W Nowogrodźcu jest p.higienistka, a u nas w gimnazjum jest bardzo miła p. Ewa (sekretarka) myślę, że bez problemu przykleiła by plaster gdyby przyszedł do niej uczeń z obdartym kolanem. W Nowogrodźcu jest siłownia, sala do tenisa stołowega, sala do aerobiku i do tańca... U nas są tańce, które prowadzi p. A.Orawiec, jest dodatkowy W-F i można pograć w ping-ponga. Jest w gimnazjum w N-c sklepik choć nie wiem po co,ponieważ chipsy, batoniki i cukierki niezbyt pomagają w nauce. Chodź nasi rodzice tak się starają żeby to gimnazjum zostało nikt ich nie słucha.

 • Anonim (ANIss0), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szanowny panie Burmistrzu niech pan usłysz, ja leciwa osoba panu mówię szkoły zamykał w Polsce zaborca dokonujący rozbioru, okupant który chciał wynarodowić jakiś obszar i najokrutniejszy obywatel tego państwa który wymyślił w czasach realnego socjalizmu szkoły zbiorcze. Do której kategorii pan się dopasuje, może jakąś odpowiedź dostanę.Pozdrawiam wszystkich walczących z brakiem patriotyzmu u pana burmistrza.

 • Anonim (AN0W4E), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może pan burmistrz postara się wreszcie coś stworzyć a nie tylko likwidować. Po co likwidować coś co funkcjonuje dobrze ?? Ja uczyłem się w tej szkole i właśnie kończe Doktorat z Administracji Publicznej, ponad połowa ludzi z mojej klasy ukończyła studia. Czy to żle świadczy o przygotowaniu dzieci przez szkołę w Wykrotach ??

 • Anonim (AN0ruV), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  chcem dodac ze pan burmistrz bardzo zle postepuje...poniewaz słyszałam ze pan relich został burmistrzem poprzez mieszkanców wykrot,poniewaz uwazali ze jest"spoko" ale sie mylili....głosowali na niego bo przed wyborami ogłaszał ze jest przeciwko zamykania gimnazjum i innych budowli wykrot.....i nie tylko,,,jednak zaczoł od zamykania szkól i likwidowania innych budynków,,,zaczął sciagac wszystkie dzieci do nowogrodzca ich kosztem...mysle ze mieszkancy wykrot powinni zwolnic pana relicha ze stanowiska burmistrza!!!!!!!

 • Anonim (AkNEPJ), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ja wam powiem jedno.gmina teraz zbiera podatkii nie bede konczyl

 • Anonim (AkNsJv), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ta miejscowość jest bardzo spokojna szkoła dobrze funkcjonuje a więc zamiast inwestować w transport tych dzieci do NOWOGROŹCA to lepiej poprawić warunki tam. A tak po drugie powinno się też uczniów zapytać czy oni chcą tam iść!!! A burmistrz jak obiecywał to niech to dotrzymuje

 • Anonim (AN0WTa), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  my rodzice zamiast pomagac dzieciom odrabiac zadania domowe i poświencic czas rodzinie to musimy jezdzic na jakies sesje i tym podobne zeczy bo ktoś sobie ubzdurał ze bedzie lepiej jak gimnazium zamkną2008-02-05, 21:32mi jako uczniowi jest dobrze w szkole w wykrotach i jestem pewny ze jeżeli gimnazjum w wykrotach zostanie zamknięte i będę musiał isc do szkoly w innej miejscowości to tą miejscowością nie będzie nowogrodziec i mysle ze reszta uczniów tesz tak postąpidlatego pan BURMISTRZ na nas nie zarobijestem uczniem dość dobrym(według mnie)jestem ciekawy kiedy po dojechaniu i powrocie ze szkoły będzie czas na nauke i mozna i mozna zapomniec o sredniej 5 nawet nie wiem czy moja srednia będzie wynosiła chociasz 3.5

 • Anonim, 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoda ze mieszkancy gminy w trakcie wyborow nie spostrzegli ze ten Pan na burmistrza sie nie nadaje. W Zebrzydowej tez chce zamknac szkole, jakos sie obronila. Tylko ciekawe jak dlugo.. Temat moze niedlugo wrocic... Tak samo z Nowa Wsia i Parzycami. To chyba nie jest normalne ze zamiast cos tworzyc, zamyka sie szkoly. To jest jakis totalitaryzm? Pan Relich moze chce nas szkol pozbawic, bysmy w przyszlosci nie rozumieli jego decyzji i na wszystko przyzwalali... :|A najbardziej mnie wkurza ze wszystko sie pompuje w Nowogrodziec. Wioska z rynkiem i ogromna szkola.. Ciekawe co by Nowogrodziec zrobil gdyby Wykroty sie odlaczyly i utworzyly gmine wiejska. A pod nia podlegalyby Czerna, Zebrzydowa,Parzyce, Nowa Wieś. Jak by sobie Pan bez strafy ekonomicznej poradzil Panie Relich?

 • Anonim (AN0oeX), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do mojego poprzednika: Nie wiem na ile pomagasz swojemu dziecku w lekcjach ale lepiej z polskiego nie pomagaj wcale, bo błędy ortograficzne, które robisz mogą zaszkodzić Twojemu dziecku.

 • Anonim (AN0NgN), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego w rozwijającej się wsi <chodzi głównie o strefę ekonomiczną> burmistrz nie zauważa potencjału i chce likwidacji szkoły? Czy chce tym sposobem pokazać,że nasza wieś z perspektywy gminy już nic nie znaczy? Czy może jakieś osobiste sprawy skłaniają go do ostatecznych kroków? Jedno jedynie mogę obiecać <i sądzę,że zgodzą się ze mną mieszkańcy Wykrot> my Panu tego nigdy nie zapomnimy! Będzemy walczyć.

 • Anonim (AN0oZf), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Doskonale rozumie tą sytuacje jaka zaistnieje w Wykrotach,ponieważ moja córka uczęszcza do pierwszej klasy gimnazjum w Nowogrodźcu i ma koleżanki w klasie z pobliskich wsi. Czasami nie mają się gdzie podziać po zajęciach szkolnych.Pewnego razu zapytała mnie czy mogą dwie koleżanki poczekać unas w domu na autobus czy pociąg odpowiedź była oczywiście tak!Zrobiło mi się żal i żonie tych dziewczynek że muszą marznąć czy też moknąć na porozbijanym przystanku.I od pewnego czasu przynajmniej raz w tygodniu przychodzą i czekają w mieszkaniu na powrót do domu.Dlatego popieram rodziców dzieci w Wykrotach,aby zrobili co tylko możliwe aby ich dzieci nie musiały dojeżdżać do innej szkoły!!A jeżeli nie uda się uratować szkoły to powinni walczyć za wszelką cene o to by Burmistrz zorganizował wreszcie miejsce w którym dzieci mogłyby poczekać w godziwych warunkach na autobus powrotny.

 • Anonim (ANGXJG), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Odbywałem praktykę w gminie węgliniec. I jak bym miał wybierać gdzie posłać swoje dzieci. Nawet bym się nie zastanawiał. Tam panuje całkiem inna polityka nie ma strefy ekonomicznej, a jednak gmina realizuje coraz to nowe projekty. Przez moje 5 tygodni praktyki powstał plac zabaw w Ruszowie, boiska ze sztuczną murawą a w naszej gminie to się buduje sterowanie do syreny allarmowej w Nowogrodzcu. A przede wszystkim tam spotkania odbywają się z burmistrzem a nie zastępcą. Jak będą następne wybory mam nadzieje że ludzie przejrzą na oczy. Gminna gromadka też ma strefę ekonomiczną i do jej budżetu wpływa miesięcznie ponad 3 mln zł. A do Nowogrodźca - 3 mln. Jaki burmistrz taka gmina. Jeśli chodzi o dojazdy to rozumiem że gmina ma zamiar zapewnić 3 autobusy. codziennie. To faktycznie widzę tutaj oszczędność.no chyba że to działało będzie na zasadzie 1 autobus a kto się nie zmieści to jego problem.

 • Anonim (ANuYrr), 11 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo mieszkańcy Wykrot! Walczcie o swoje! Życzę powodzenia!