Przedszkola i żłobki obywatelskie zamiast szkoły pijarów

 • Anonim (dRjUfQ), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niespodzianka. Otóż dużo ważniejsze jest KTO uczy, niż według jakiego programu. Kościół ma najdłuższe doświadczenie w prowadzeniu szkół. Ma tzw. know-how (wie, jak uczyć). Wie, co jest ważne w nauczaniu. Nie pozwala na rozprzężenie, dba o wymiar moralny nauki. Dlatego jest duża szansa, że szkoła kościelna będzie dobrą szkołą.

  Do Pani Oburzonej:
  Czyżby zakładała Pani, że zacofany moher musi być stary, brzydki i bezdzietny?
  O jakich pieniądzach mówi Pani, że się znajdą? Budynek przejmie zakon, pewnie będzie go musiał wyremontować. A w zamian będzie go mógł używać przez określony czas. To tak, jak z autostradami. Ktoś wybudował, zarabia na nich przez 25 lat, a potem oddaje Państwu.
  Wbrew przekonaniu Pana Przemysława sprzedaż tego budynku wcale nie byłaby tak oczywista i łatwa. Jego dostosowanie do celów innych niż szkolnictwo byłoby kilkukrotnie droższe, niż remont i użytkowanie w dzisiejszym celu.
  Oddanie budynku w użytkowanie kilku właścicielom (użytkownikom) poprowadzi do dewastacji części wspólnych, np. korytarzy, elewacji itp. Wystarczy popatrzeć na miejskie kamienice ze sklepami. Tam, gdzie sklep, tam odnowiony kawałek ściany, reszta w ruinie. A każde mieszkanie z osobna zadbane. Ale korytarze się sypią. Tak byłoby i tutaj. Budynek jest piękny i musi mieć jednego dbającego właściciela.

 • Anonim (AHg8xg), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zacofany, chcesz tu nam wszystkim wcisnąć katolicki kit, że zakon za swoje pieniądze wyremontuje budynek? A po remoncie, uruchomi szkołę? Darmową. Niech się tu wpisze choć jeden, któremu kościół dał choć złocisza. Swojego złocisza, nie z dotacji rządu, albo datku darowanego przez sponsora, i okradzionego przez czarnych,
  Ojciec już raz stocznie uratował. I od tego czasu, stoczniowcom żyje się dostatnie.

 • Anonim (dRjUfQ), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niczego nie chcę Ci wciskać. Nie wiem, jaka jest (i czy jest) ta konkretna umowa. Niestety lokalni "dziennikarze" zajmują się biciem piany, a nie informowaniem. Jeśli Ty wiesz - powiedz. Wiem natomiast jaka jest powszechna praktyka (zresztą nie tylko odnośnie Kościoła).

  Kościół nikomu nigdy nie dał nawet złotówki. Z prostego powodu. Kościół ma tylko to, co dadzą mu wierni i mienie to należy do wiernych. Kościół nie ma własnego majątku. Faktem jest natomiast, że spośród działań charytatywnych organizacje kościelne są najsprawniejsze. To oczywiście znowu efekt tysiącleci doświadczeń, a nie jakiegoś specjalnego daru.

  Szkoła oczywiście nie jest darmowa. Płacimy za nią w podatkach. I prowadzący szkołę dostają wynagrodzenie za ten fakt od Państwa.

 • Precyzyjna transparentna i odpowiednio wcześnie ogłoszona informacja powinna pochodzić od władz miasta. To rola Pana Prezydenta lub rzecznika prasowego. Żaden dziennikarz nie ma obowiązku prowadzenia śledztwa lub domyślania się o co chodzi rządzącym. Tym bardziej że decyzja budzi zarówno emocje jak i kontrowersje. Z dotychczas dochodzących do publicznej wiadomości informacji wynika że zamierzenia zainstalowania w tym budynku zakonników oraz rozmowy z nimi odbywały się już dosyć dawno w ciszy gabinetów. Dlaczego więc przed tymi " tajnymi negocjacjami " nie zapytano Bolesławian o zdanie uruchamiając debatę publiczną -- chociaż by podobną do tej na temat działki w rynku.

 • Anonim (ANGWIz), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pomysł z przeznaczeniem budynku szkoły na prywatne przedszkola i żłobki jest głupi. Czy autor tego pomysłu nie słyszał o niżu demograficznym/ Już dzisiaj są vacaty miejsc w przedszkolach publicznych z braku dostatecznej ilości dzieci.

 • Anonim (qfvZ6), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Super niech nie zapomną o piance i lizaniu kolan a może czegoś więcej.

 • Wakaty są z powodu braku pracy w mieście - w tym kierunku Rada Miasta oraz Prezydent prowadzą politykę odwrotną do pożądanej przez mieszkańców. Gdyby polityka władz była pro obywatelska i skierowana w interesie po pierwsze mieszkańców sytuacja demograficzna była by zgoła inna. Wyludnianie się miasta, rosnąca emigracja, brak pracy, coraz droższe utrzymanie to owoce obecnej Rady Miasta oraz Pana Prezydenta Bolesławca.

 • Anonim (dRjUfQ), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z chwilą, kiedy władze nie spełniają swego obowiązku informowania zaczynają się tematem interesować dziennikarze.
  Gdy zdecydują się napisać tekst - mają OBOWIĄZEK zrobić to zgodnie ze sztuką. Dziennikarz w systemie prawnym korzysta ze szczególnej ochrony i ma szczególne uprawnienia, prawa ciągną za sobą jednak obowiązki.

 • Anonim (AN0ATE), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Według "wszystkowiedzącego" Przemysława jeśli rzeczywistość nie zgadza się z jego poglądami to tym gorzej dla rzeczywistości.

 • Pani " kajka " - miasto to to samo co rodzina. Jeśli Pani w swoim domu ma ledwo na opłaty nie zdecyduje się Pani na następne dzieci. Tak też jest w każdej rodzinie. To i tylko to jest powodem niżu demograficznego.
  2012-09-25, 21:05Idea przedszkola obywatelskiego polega na sprywatyzowaniu go i wyjęciu z pod kurateli władz miasta. Aby zatrudnianie tam odbywało się na zasadach ogólnie przyjętych a nie według listy prezydenta.

 • Anonim (ANx11i), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli Pani w swoim domu ma ledwo na opłaty nie zdecyduje się Pani na następne dzieci... To i tylko to jest powodem niżu demograficznego.

  Człowieku, przestań się ośmieszać.
  Wierzysz w to?
  W takim razie według twojej teorii w Niemczech i paru innych wysoko rozwiniętych krajach, gdzie niż demograficzny trwa od wielu lat i się pogłębia, ludziom poprostu ledwo starcza na opłaty. Chyba cię całkiem pogięło!

 • Anonim (dRjUfQ), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale Pan Przemysław mówił o Polsce, nie o Niemczech.

  W tzw. wysoko rozwiniętych krajach rodzą się dzieci w tych rodzinach, które nie są skażone lewackimi ideami - wygodnictwem, samolubstwem. Ostatnio podaje się przykład Polek, które rodzą dzieci. Dużo dzieci. Tyle, że w Anglii.

 • 1
 • 2