Przedszkola i żłobki obywatelskie zamiast szkoły pijarów

 • Rada Miasta Bolesławiec wraz z Prezydentem postanowiła zrobić następny prezent kościołowi. Miasto zadłużone do granic możliwości, wyludnia się, upada mała przedsiębiorczość opłaty i podatki drastycznie wzrosły. Wątpliwa sława zdobyta wysiłkiem pokoleń Bolesławian. Może by tak przekazać ten budynek w nieodpłatną dzierżawę mieszkańcom jako akcjonariat publiczny a powstanie tam duży zespól przedszkoli oraz żłobków? Dostali władzę niosąc hasło " Po pierwsze mieszkańcy " więc teraz pora to zrealizować w praktyce. Szkoła Podstawowa NR 2 z przeznaczeniem na żłobki i przedszkola. Mieszkańcy Bolesławca zapraszamy do działania. http://www.istotne.pl/a7613.php
  Szkoła składa się z wielu pomieszczeń. Można by je dzierżawić za symboliczną złotówkę na mini przedszkola oraz żłobki. Myślę że rozwiązało by to natychmiast problem miejsc dla dzieci w Bolesławcu. Ponad to mogło by się okazać że zbędne okaże się któreś przedszkole publiczne z korzyścią dla finansów miasta. Mieszkańcy Bolesławca -- zablokujcie ten haniebny transfer. Wasze dzieci siedzą w ciasnych klasach tylko po to aby rada i Prezydent mogli zrobić prezent kościołowi. Panie Filipowicz -- czy mieszkańcy miasta Bolesławiec nie spełniają warunków szacownego bogatego w tradycję i kulturę podmiotu? Czy mieszkańcy miasta Bolesławiec nie zasługują na troskę ze strony władzy?

 • Anonim (ArC1wV), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mieszkańcy Bolesławca sugeruję Wam abyście sami zagospodarowali obiekt, Wy lokalni obywatele i stworzyli miejsca pracy dla siebie oraz dla innych.
  Zmobilizujcie się do działania w tej sprawie, skrzyknijcie się są wśród Was pedagodzy, kucharze i inni do obsługi przedszkola i żłobka.
  Musicie sami działać, w ilości siła.
  Każdy z Was ma znajomych w innych miastach i niech popytają czy ktoś nie chciałby zainwestować w Waszym mieście a może nawet poszukać w internecie podobnych placówek i spotkać się porozmawiać oraz skorzystać z ich doświadczeń.
  Zapytać należy o dofinansowania do takich obiektów od Państwa lub z środków unijnych.
  Działajcie proszę to dla Waszego dobra.

 • Anonim (ALcYY2), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Musicie ten powazny problem rozwiazać samemu komitet obywatelski.

 • Anonim (AtPyo0), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Masakra! Nie do pomyślenia! I w Polsce będzie dobrze? To jakiś absurd! Nie wiem mentalność ludzi rządzących w Polsce to krętactwo i nigdy nie będzie dobrze. Ludzie muszą wziąć sprawy w swoje ręce!
  2012-09-22, 11:16Dziadostwo, takimi decyzjami pokazują co znaczą dla nich ludzie! Ludzi mają w poważaniu i obywatele tego miasta nic dla nich nie znaczą. Chamstwo sięgnęło zenitu!

 • Anonim (AtPGVW), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi prostą zdawałoby się sprawę. Likwiduje się SP i gimnazjum 2, bo nie ma dzieci, jest niż demograficzny, a jednocześnie w tym samym miejscu pijarzy mają tworzyć szkołę, dla kogo? Skąd się wezmą dzieci?

 • Szara strefa? Nadprodukcja?
  2012-09-22, 17:52To był żart oczywiście!

 • Ta a ceny za przedszkola też nie są małe a w Bolesławcu nie jest ich za mało tylko czy Przemysław podał kto będzie płacił za jego inwestycje? My z naszych podatków a ta szkoła będzie dodatkowym miejscem pracy dla nauczycieli czy i pewnie bezpłatna dla uczniów. A Przemusi zanim wyskoczysz z czymś to zastanów kto będzie za to płacić chyba że ty ;).

 • Anonim (ANuC05), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oto Rafi niezłomny obrońca władzy.
  Prezydent i rada ma wybitnego intelektualistę za sobą - Pisz Rafi jak najwięcej. Pozycja rzecznik zagrożona. No i ten swojski lokalny slang rafi tu tu fju.

 • Ta :) ale jak by ten człowiek napisał kto będzie za to płacił to byś widział że twoje i mojej dzieci będą mieli taki pożytek że tylko polityka się tym naje za przedszkole trza płacić w kwotach 400 zł a nie wieże żeby było stać na to rodziców którzy mają marną pensje więc pisze tylko prawdę że ten Przemysław doi krowę co muczy najgłośniej i każdy wie że wyda tyle mleka co kot napłakał.

 • Anonim (euucJa), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bolesławianie kiedyś się martwili po co w mieście jeszcze jeden supermarket, skoro i tak już ich tyle. A odpowiedź jest prosta - to nie Twoja sprawa. Nie będą mieli dzieci, to zwiną się bardzo szybko. Będą mieli - to znaczy, że są dobrzy i bolesławieckie dzieci są lepiej uczone. A inne szkoły będą musiały się podciągnąć za nimi.
  A co do przedszkola. Z całym szacunkiem Panie Przemysławie, ale tworzenie przedszkola w każdej sali wielkiego budynku to bardzo głupi pomysł. Co się stanie, gdy jedne dzieci wyjdą na spacer, a inne w żłobku w sali obok akurat śpią? Co z wyżywieniem, miejscami do zabaw itp.? Równie dobrze mógłby Pan zaproponować zrobienie żłobka na 8 piętrze wieżowca.
  Swoją drogą zadziwia mnie, gdy ludziom normalnie wysławiającym się z jakimś sensem na dźwięk słowa "kościół" odbiera zupełnie rozum i są w stanie wydusić z siebie każdą bzdurę.

 • Anonim (An27qJ), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A niech nawet diabłowi wynajmą tą szkole ale pod warunkiem, że będzie płacił za wynajem w normalych rynkowych cenach.

 • Anonim (AN0AuH), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rafi, jak ty matole piszesz? Czy chodziłeś w ogóle do jakiejś szkoły?
  Słyszałeś coś o gramatyce i ortografii? Jazda do nauki nieuku!

 • Anonim (AtPGVW), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moher pozostanie moherem. A dlaczegóż to pijarzy będą uczyć lepiej niż inni? Nadludzie, czy co? Skoro przyjmą naszych, bolesławieckich nauczycieli to nic się nie zmieni. To moherom odebrało rozum, wszystko co kościelne według nich, musi z natury być lepsze od niekościelnego. Prawda moherze? I gdzie tu sens i logika?

 • Mam jeszcze jedno rozwiązanie -- Budynek szkoły nr 2 można przeznaczyć na centrum języków obcych oraz szkoły szybkiego czytania dla dzieci i młodzieży Bolesławca.

  Skoro władza uważa że za dużo jest szkól podstawowych oraz klasy nie są zbyt liczne powinna zainteresować się poprawieniem poziomu edukacji Bolesławian. Wspólnota europejska jest wielojęzyczna -- nie musimy być w tej dyscyplinie zaściankiem.
  To nie kościół jest gwarantem wzrostu poziomu nauczania a program tego nauczania. Ponad to Pan Prezydent Piotr Roman i jego zastępca pochodzą bezpośrednio ze środowiska nauczycieli. Dlaczego więc swoje koleżanki i kolegów uważa za gorszych w kształceniu niż zakonnicy?

 • Anonim (ANuxqI), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ~zacofany moher napisł(a):
  Bolesławianie kiedyś się martwili po co w mieście jeszcze jeden supermarket, skoro i tak już ich tyle. A odpowiedź jest prosta - to nie Twoja sprawa. Nie będą mieli dzieci, to zwiną się bardzo szybko. Będą mieli - to znaczy, że są dobrzy i bolesławieckie dzieci są lepiej uczone. A inne szkoły będą musiały się podciągnąć za nimi.

  Nie powinien wypowiadac sie ktos, kto juz od dawna nie ma dzieci w szkołach i nie orientuje się, że klasy są bardzo liczne a praca w tak licznej grupie jest wyjatkowo trudna i nie łatwo osiągnąć bardzo wysoki poziom. Nie zgadzam się aby panstwo niby w miom imieniu oddało za darmo budynek pod szkołę "NIE DLA WSZYSTKICH"(wystarczy przeczytac regulamin przyjęc do szkoły pijarskiej- podstawowe zasady rekrutacji to: opinia katechety, ocena z religii, miejsca dla osób z rekomendacji księży itp. ) Oburza mnie również fakt, że przez co najmniej 10 lat rodzice uczniów byłej SP2 starali sie aby ten budynek władze wyremontowały, ale NIGDY! W miejskiej kasie nie było na to pieniędzy- A TERAZ SIĘ ZNAJDĄ!
  Nie mam nic przeciwko szkole pijarskiej(katolickiej)ale funkcjonującej tak jak pozostałe szkoły z oferty edukacyjnej w Bolesławcu (językowa, żeglarska) na zasadach działalności gospodarczej.

 • 1
 • 2