Funkcjonowanie PKS

 • Anonim (eGd8dJ), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam! Jestem osobą, która na co dzień dojeżdża do Bolesławca autobusem. Kurs mam wyznaczony na 7. 00. Wraz z moją wioską jeżdżą dodatkowe trzy. Przez dwa lata był spokój ale teraz robią sobie z dojazdów parodię. Autobus przyjeżdża rano z 20 minutowym opóźnieniem lub nie przyjeżdża wcale. Zdarzają się też sytuacje, że "podstawiają" nam autobus miejski ( ok 20 miejsc) przy ok 50 dojeżdżających. Jak rozwiązać tą sytuacje, bo na PKS -ie nie reagują na skargi?

 • Anonim (vrlrd), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prosze podejść do urzędu miasta i tam jest odpowiednie biuro gdzie można taką sprawe załatwić.

 • Anonim (AtPGOX), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z tego co wiem to PKS podlega pod Starostwo.
  W ich mniemaniu rządzą lepiej od Romana a ja myślę że rządzą tak samo "dobrze".

 • Anonim (ejpE8S), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W naszej miejscowości jest podobnie, planowo jeżdżą dwa autobusy na 3 wsie, a coraz częściej PKS puszcza na tę trasę 1 autobus. Niedośc, że jest przepełniony, to jeszcze opóźniony.

 • / Urzędu Miasta? Z tego co wiem to starostwo odpowiada za PKS :) więc nie wprowadzaj w błąd ludzi.

 • Po prostu napisz pismo do dyrektora aby się określił dlaczego tak jest. Bo może nawet nie słyszał o zaistniałej sytuacji.
  Pozbieraj podpisy od ludzi, którzy się spóźnili do pracy, Że zdarza się to coraz częściej i tyle.
  Rozumiem, że na dworcu składałaś słowne skargi. Szkoda energii.
  Pisz pismo :)
  Pozdro

 • Anonim (AkNjJs), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  PKS to zawsze było dziadostwo i będzie a potem się dziwią ze busy ich wygryzają, nikt się tam niczym nie przejmuje i żadne pisma nie docierają do rozsądku powinni to zlikwidować. PKS w Lubaniu zawsze miał zadbane autobusy, uprzejma obsługę, i pojazdy na poziomie a w Bolesławcu - jaki P... taki PKS.

 • Anonim (vrmOF), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie
 • Anonim (eGd8dJ), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pisaliśmy pismo do urzędu miasta z załączoną petycją. Jedynym odzewem były słowa jakiejś "przemiłej" pani, która powiedziała, że " to już się nie powtórzy" A nazajutrz sytuacja była ta sama i jest nadal. Nie mam już do tego siły :/.
  2012-10-23, 06:51Zaznaczam tam nas skierowano, rozmawiałam też z przedstawicielem starostwa i z policjantami, (bo zdarzyła się sytuacja, gdzie przy wypełnionym autobusie były otwarte drzwi! ) i zawsze tylko przymilna "gadka szmatka".

 • PKS-Przyjadę Kuźwa Spóźniony.

  Dwa tygodnie temu chyba jakiś diabeł(Lucyfer? )podkusił mnie by jako środek transportu do Zgorzelca wybrać właśnie PKS. Zamiast jechać pociągiem o godz, 14. 30 to ja wsiadam niepewnie o godz, 14-tej do rozklekotanego busa tylko dlatego że kierowca zapewnia mnie że to kurs przyśpieszony. Ja patrzę, a on się kieruje nie na autostradę ale na Brzeźnik! Nie dość że busem tak telepie że za chwilę wypadną mi plomby, to jeszcze zapieprza 90 km/h przez teren zabudowany. Później w Nowogrodźcu i Lubaniu wysiadł i spokojnie palił papierosa(w tym celu tak zapieprzał przez wioski). Ale to nie koniec atrakcji-w Lubaniu zboczyliśmy z trasy na prośbę jakiegoś chłopaczka(czyżby rodzina? ) i szukaliśmy jakiegoś miejsca obok tej szkoły dla służb granicznych. Efekt był taki, że zamiast godziny(jak w rozkładzie) dojazd do Zgorzelca zajął nam godzinę i 15 minut. W drodze powrotnej nie mając już ochoty na sporty ekstremalne wsiadłem w pociąg i nie dość że jechałem 45 minut-było by jeszcze szybciej ale staliśmy 15 minut w Węglińcu, to w dodatku bilet był dużo tańszy. I jak tu mieć dobre zdanie na temat PKS-u?

 • Anonim (eGd8dJ), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No widzisz ja nie mam takiego wyboru jak PKP czy PKS dlatego muszę się męczyć :/.

 • Anonim (vrGx0), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie
 • Anonim (AE7FbK), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mam podobną opinię. Znam 3 sytuacje, kiedy autobus miał przyjechać, a nie pojawił się wcale! 2 z nich miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Oczywiście zero informacji na dworcu. Nikogo z obsługi nie ma, bo 'pracują' do 18. 00.

  Niesamowity brak szacunku dla mieszkańców i przyjezdnych. Wstyd!

 • Anonim (AtPxHI), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podreptać na baze PKS, ul. Modłowa i od razu do prezesa :) W tamtym roku pomogło na niektóre wichury.
  Pozdro.

 • Anonim (AtPGPS), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Też się spotkałam z tym, że autobus nei przyjechał wcale! Ja jechałąm do szkoły a wiele osób na umówione wizyty lekarskie, egzaminy. W srode kurs byl a w sobote sie juz zmyl. Parodia. Oni jezdza jak chcą.

 • 1
 • 2