Smog w powiecie. Policja dziś kontrolować będzie emisję spalin

Dyskusja dla wiadomości: Smog w powiecie. Policja dziś kontrolować będzie emisję spalin.


  • sygnalista (eDMmXr), 2018-12-19 14:33 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Zoja (qfH5j) napisał(a):

    No cóż coś robić muszą ...węgiel po 1000 zł paliwo marnej jakości a drogo jak.... to jak ma nie być smogu, ludzie byle czym palą , byle co leją byle czym jeżdżą ..to sie nigdy nie zmieni po drugie poniżej 5 stopni ...nie mierzy się spalin analizatorem .

    Po pierwsze to muszą mieć taki analizator...

  • obserwator (vZyDb), 2018-12-19 16:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

    No cóż w każdym komentarzu jest ziarnko prawdy mniejsze lub większe ale jest.
    Jest też druga strona medalu czyli czyli zasobność portfela poszczególnych jednostek.
    A co za tym idzie np:
    - jazda starym gratem lub nową furą
    - palenie w kopciuchach lub gazem czy olejem opałowym
    - itd. itp.
    Jak wszyscy chcemy czystego powietrz to trzeba doprowadzić do tego aby większość lub wszystkich było stać na te luksusy, a nie karać jak to w naturze mamy.
    Ten co nie ma bo go nie stać jeszcze karę mu dowalić na pewno szybko mu się polepszy.
    Wiele dobrych rozwiązań poprzednie komentarze już przedstawiły np:
    - poprawić komunikację z gminami
    - wymiana kopciuchów na piece ekologiczne ,, pseudo dopłaty,, są tak obwarowane przepisami i nieuzasadnione wysokie ceny tych pieców sprawiają że znowu nielicznych na nie będzie stać
    - usprawnienie sygnalizacji świetlnej w mieście, upłynnienie ruchu w godzinach szczytu ale i niejednokrotnie poza godzinami szczytu stanie na czerwonym przy pustym skrzyżowaniu
    - itd.
    Nie siejmy jadu i nienawiści do innych zamiast tego zróbmy coś dobrego cokolwiek.
    Wesołych i zdrowych Świąt wszystkim życzę.

  • anonim (vZIRe), 2018-12-19 17:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nie ważna co zawsze kierowca i samochód winny. Normy PM 2,5 (np. Rynek) w granicach 30% w dzień a na noc 130 w porywach do 300%. I nie sądze,że by akurat tam był smog spowodowny przejeżdżającymi samochodami.

  • anonim (e3aWg2), 2018-12-19 17:28 Cytuj Zgłoś nadużycie
    gfd (hjNq1) napisał(a):

    Smog będzie mniejszy jak się ograniczy ilość aut w ogóle w transporcie miejskim. Nieudolna polityka ratusza doprowadziła do tego, że miało być lepiej a jest gorzej. Napływ aut spoza miasta , brak dobrej komunikacji gminnej doprowadziło do zakorkowania miasta oraz pogorszenia się jakości życia i powietrza w mieście. Jak prezydent tego nie widzi niech wyjdzie zza biurka w miasto i sprawdzi co narobił najlepszego. Wójta niech sobie weźmie na wycieczkę po mieście , może dojdą do jakiś wspólnych wniosków.

    Komunikacja gminna działa wyśmienicie. Mam na myśli gminę miejską. Co do komunikacji w gminie wiejskiej to jest ona w gestii wójta, a nie prezydenta Bolesławca. Jak długo jeszcze "wiochmeni" będzie bić pianę? Odczepcie się wreszcie się od MZK i Piotra Romana.

  • - (ALxaIK), 2018-12-19 17:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wy tu o dymie a Chiny i Rosja przeprowadziły całą serię kontrowersyjnych eksperymentów, które zmieniły atmosferę Ziemi. Naukowcy obu państw posłużyli się w tym celu falami radiowymi o bardzo wysokiej częstotliwości. Jeden z nich spowodował fizyczne zakłócenia na obszarze o powierzchni 126 tys. km2. Podczas innego testu temperatura zjonizowanego gazu w atmosferze wzrosła o ponad 100 stopni Celsjusza. A wy chcecie zbawiać świat zakazem palenia węglem :-) :-) . Przecież cała ta bajka o smogu służy temu aby społeczeństwo z własnej inicjatywy wymusiło wzrost cen na paliwa w ramach dbania o ekologię !!

  • - (ALxaIK), 2018-12-19 17:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Eksperymenty Rosji i Chin zmieniły atmosferę Ziemi : https://wmeritum.pl/zmienily-atmosfere-ziemi/259061

  • - (ALxaIK), 2018-12-19 17:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Rosja i Chiny rozwijają własną broń klimatyczną . Chińscy naukowcy poinformowali, że wraz z Rosjanami wspólnie pracują nad projektem jonizacji atmosfery ziemskiej do celów badań naukowych. Podobne eksperymenty od dawna przeprowadzają na Alasce Amerykanie w kompleksie antenowym znanym jako HAARP. Czy ma to jakiś związek z planami budowy broni klimatycznej?Oba azjatyckie kraje podają, że przeprowadzono eksperymenty z podgrzewaniem górnej części atmosfery ziemskiej na wysokości 500 kilometrów. Mimo, że oficjalnie to badania naukowe wiadomo, że projekt może być również wykorzystywane do celów wojskowych. Chodzi o możliwość spychania z kursu rakiet balistycznych, które zmieniałyby swą trajektorie wypchnięte przez fragmenty atmosfery podgrzane za pomocą anten nadawczych.

    Doświadczenia przeprowadzono przy użyciu rosyjskiego kompleksu radiowego Sura, przeznaczonego do badania jonosfery. Obiekt przypominający osławiony HAARP znajduje się w pobliżu miasta Wasilsursk, 150 kilometrów od Niżnego Nowogrodu. Testy przeprowadzono 7 czerwca w atmosferze w europejskiej części Rosji.

    Zaburzenia jonosfery tam wywołane badał potem chiński pojazd kosmiczny Zhangheng-1 (CSES 1), przeznaczony do monitorowania pól elektromagnetycznych w atmosferze. Według chińskich uczonych, nawet słaba wiązka fal radiowych może powodować zauważalne zaburzenia w jonosferze. Podobne zjawisko można zaobserwować przed trzęsienia ziemi, co sprawia, Zhangheng-1 nadaje się do przewidywania katastrof naturalnych.W sieci jest wiele doniesień, że HAARP nie jest tylko tym czym wydaje się oficjalnie, czyli ośrodkiem badawczym jonosfery, bo możliwości jakie daje pozwalają na manipulowanie pogodą a nawet na wywoływanie trzęsień ziemi. Oczywiście jest to klasyfikowane jako teorie spiskowe, ale faktem jest, że badania nad jonosferą z jakiegoś powodu bardzo zainteresowały inne mocarstwa. Obecnie Chiny budują na Morzu Południowochińskim wielką stację z antenami do manipulacji tą warstwą atmosfery. Będzie to pierwszy chiński odpowiednik rosyjskiej stacji Sura i amerykańskiego HAARP, który będzie mógł służyć do jonizacji atmosfery.Chińscy naukowcy oficjalnie stwierdzili , że nie widzą możliwości wykorzystania wyników eksperymentu do celów wojskowych, ale potem i tak przyznali, że przynajmniej teoretycznie, powstałe na skutek działania takich systemów zaburzenia w jonosferze mogą zakłócić łączność satelitarną potencjalnemu wrogowi. Badania w zakresie militarnego wykorzystania technologii manipulacji jonosferą zapewne będą dalej prowadzone osobno w USA, Rosji i w Chinach.
    źródło: zmianynaziemi.

  • Reklama

  • - (ALxaIK), 2018-12-19 17:44 Cytuj Zgłoś nadużycie
  • - (ALxaIK), 2018-12-19 17:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bajka o smogu i dwutlenku węgla ocieplających klimat staje się nie aktualna :-). To fale radiowe o wysokiej częstotliwości robią z ziemi mikrofalówkę a nie węgiel !!

  • - (ALxaIK), 2018-12-19 17:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

    "Przedsiębiorcy dosyć późno zorientowali się, że na globalnym ociepleniu można zarobić. (…) Jest to spory tort do podziału, stąd entuzjazm dla ograniczania emisji wśród sporej części biznesu nie jest wcale wymuszony. Przekłada się to na jawny lub skrywany lobbing nowych rozwiązań w dziedzinie ochrony klimatu, z czego korzysta wiele organizacji ekologicznych, a także media, naukowcy i politycy."

  • ZK Polska (ALxcOp), 2018-12-19 18:50 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (vZIRe) napisał(a):

    Nie ważna co zawsze kierowca i samochód winny. Normy PM 2,5 (np. Rynek) w granicach 30% w dzień a na noc 130 w porywach do 300%. I nie sądze,że by akurat tam był smog spowodowny przejeżdżającymi samochodami.

    Jeżeli nie ma ruchów powietrza to przez cały dzień mogło się nagromadzić po całym dniu spalin.
    Smogu nie poznajemy po zapachu sadzy z komina.
    https://www.dw.com/pl/10-najbardziej-zaczadzonych-miast-naszego-globu/g-17449612
    Jeżeli wśród 10 najbardziej zasmogowanych miast w większości są takie w których nie ma kultury palenia węglem w piecu to chyba nie węgiel jest problemem.

  • Wojtek (AE7IDy), 2018-12-19 19:06 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ZK Polska (ALxcOp) napisał(a):

    Jeżeli nie ma ruchów powietrza to przez cały dzień mogło się nagromadzić po całym dniu spalin.
    Smogu nie poznajemy po zapachu sadzy z komina.
    https://www.dw.com/pl/10-najbardziej-zaczadzonych-miast-naszego-globu/g-17449612
    Jeżeli wśród 10 najbardziej zasmogowanych miast w większości są takie w których nie ma kultury palenia węglem w piecu to chyba nie węgiel jest problemem.

    To ja się pytam, dlaczego tego smogu nie ma w rynku w lecie? Na pewno nie przez mniejszy ruch samochodów tylko przez brak palenia w komisjach. Niech policja do spółki że strażą miejską kontrolują spalin z kominów a nie rur wydechowych. Ale łatwiej zwalić na kierowców.

  • anonim (hjNVt), 2018-12-19 19:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Smog to przede wszystkim piece w domach.
    Tych kontrolujcie,czym palą,sprawdzajcie jakość węgla,drewna i jego wilgotność

  • anonim (AE7eua), 2018-12-19 19:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

    ale nasze społeczeństwo ogłupiają,ktoś niezłą kasiurę przytula.

  • - (ALxaIK), 2018-12-19 20:28 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (hjNVt) napisał(a):

    Smog to przede wszystkim piece w domach.
    Tych kontrolujcie,czym palą,sprawdzajcie jakość węgla,drewna i jego wilgotność

    A w lecie smog istnieje ?? :-)

Reklama