ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie i... odzyskał ponad 730 tys. zł!

Dyskusja dla wiadomości: ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie i... odzyskał ponad 730 tys. zł!.

• Andy (AE7X2g), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

A więc tak:
    Od 19 lat prowadzę działalność gospodarczą i na zwolnieniu lekarskim bylem jeden raz.
    Nie o to chodzi, że jestem okazem zdrowia. Każdy dzień zwolnienia to realne straty.
    Kiedy masa etatowców powtarza "piąteczek, piątunio" ja mówię sobie "sobota pracująca to szansa na nadrobienie zaległości w pracy". Oto szanowni państwo różnica między tymi którzy otrzymują pieniądze za przychodzenie do pracy od tych którzy pracują.

• ZK Polska (ALxJSm), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

A jaką prowadzisz działalność gospodarczą? Kopiesz rowy w grudniu, robisz na słabo klimatyzowanej hali w lipcu czy może kopiesz węgiel pod ziemią?
    A może robisz za biurkiem i jesteś okazem zdrowia?
    Cieszyć się mamy z tego że urzędas zza biurka wyrwał pieniądze robolowi z taśmy i dał 500+ żulii?

ZK Polska (ALxJSm) napisał(a):

A jaką prowadzisz działalność gospodarczą? Kopiesz rowy w grudniu, robisz na słabo klimatyzowanej hali w lipcu czy może kopiesz węgiel pod ziemią?
    A może robisz za biurkiem i jesteś okazem zdrowia?
    Cieszyć się mamy z tego że urzędas zza biurka wyrwał pieniądze robolowi z taśmy i dał 500+ żulii?

Nie kopię rowów, choć nie wiem po co to pytanie. Uważasz że zabiurkowi nie nadużywają zwolnień? od lat obserwuję sytuację na rynku pracy i pewne jest to, że więcej nadużyć odnośnie zwolnień jest po stronie etatowców.
    Nie wiem także po co uwaga odnośnie 500+ którego jestem przeciwnikiem od początku. Twierdzę natomiast, że wiele zwolnień lekarskich to "choroby" wydumane a najlepszym zwolnieniem w skali świata jest zwolnienie roczne dla nauczycieli z tytułu przemęczenia zawodem. Żadna grupa pracownicza nie może się pochwalić takim kwiatkiem. Wyobraźmy sobie pracownika call center który przychodzi do lekarza i mówi "jestem przemęczony, proszę o roczne zwolnienie z pracy"

• mi (ALxJG2), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

ZUS w Legnicy chyba odzyskał, to co utracił wskutek afery, w którą byli wplątani jego pracownicy, i ich rodziny?

• Radi (AL0j3c), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Ja prowadzę działalność, nie mam obowiązku płacić ZUSu na chorobowe i nie muszę z niego korzystać. Różnica między mną a pracownikiem jest taka, że on po 8h idzie do domu i go nic nie interesuje co związane z pracą. Ja natomiast jak nie pracuje to nie zarabiam, więc chorować mi się nie opłaca. Każdego co naciąga pracodawców i ZUS na zasiłki należałoby wysyłać na przymusowe roboty i upubliczniać nazwiska i wizerunki. To nie sukces, że ZUS odzyskał jakąś kwotę. To pokazuje tylko skalę patologii w naszym kraju i ilu mamy tu oszustów, którzy za nic chcą tylko ciągnąć kasę.

• nauczyciel (A7w52Y), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Drogi Andy jakbyś się uczył, to może mógłbyś też pracować jako nauczyciel i mieć urlop zdrowotny. A tak niestety zostało Ci tylko biadolenie. Pozdrrawiam

• Mi (ALxcNC), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

A ilu jeszcze nie sprawdzili, a ludzie korzystają, dorabiaja na lewo, jeżdżą na wycieczki

• ja (AFe4G5), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

od 15 lat nie bylem na chorobowym ,i zaraabiam tak samo jak ci co 2-3 razy w miesiocu biorom chorobowe ,to jest sprawiedliwe .

• Ja (qfwTC), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Też mam działalność i obecnie przebywam na zwolnieniu ok 50dni. Za ten czas musiałem zapłacić 700 zł składek a do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zasiłku, ponieważ zusowi sie nie spieszy, poza tym zasiłek chorobowy jest naprawdę śmiesznie niski i trzeba jeszcze z niego zapłacić składkę zdrowotną, więc gdyby nie poważna choroba nigdy nie poszedłbym na chorobowe

Ja (qfwTC) napisał(a):

Też mam działalność i obecnie przebywam na zwolnieniu ok 50dni. Za ten czas musiałem zapłacić 700 zł składek a do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zasiłku, ponieważ zusowi sie nie spieszy, poza tym zasiłek chorobowy jest naprawdę śmiesznie niski i trzeba jeszcze z niego zapłacić składkę zdrowotną, więc gdyby nie poważna choroba nigdy nie poszedłbym na chorobowe

wysokość zasiłku zależy od wysokości składki jaką płacisz. Po tej kwocie wynika, że chyba płacisz od świeżo założonej działalności, albo jak świeżo zapłodnione panie co płacą 1000 zł za jeden miesiąc i biorą po 8000 zł zasiłku miesięcznie. Większość z nich nawet faktury za usługę nie umie wypisać.

• Ja (qfwTC), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Place zusu ponad 1200 zł. Te 700 zł to 2 składki zdrowotne + 3 dni za lipiec. Tak właśnie traktuje ZUS mikroprzedsiębiorco.W razie nagłej choroby musisz im płacić na czas a a oni nie spieszą się z wypłata. Gdyby nie pieniądze odłożone na tzw czarna godz, to naprawdę katastrofa. Prowadząc działalność ma się też inne stałe zobowiązania czynsze itp
    A gdybym tak dostał np udaru i nie zapłacił im do 10? To przesunęło by wypłatę pewnie o kolejne miesiace. O ile wogole cosbym dostał, bo spóźnienie choćby jeden dzień że składka, powoduje blokadę wypłat zasiłków przez kolejne 3 miesiace

Ja (qfwTC) napisał(a):

Place zusu ponad 1200 zł. Te 700 zł to 2 składki zdrowotne + 3 dni za lipiec. Tak właśnie traktuje ZUS mikroprzedsiębiorco.W razie nagłej choroby musisz im płacić na czas a a oni nie spieszą się z wypłata. Gdyby nie pieniądze odłożone na tzw czarna godz, to naprawdę katastrofa. Prowadząc działalność ma się też inne stałe zobowiązania czynsze itp
    A gdybym tak dostał np udaru i nie zapłacił im do 10? To przesunęło by wypłatę pewnie o kolejne miesiace. O ile wogole cosbym dostał, bo spóźnienie choćby jeden dzień że składka, powoduje blokadę wypłat zasiłków przez kolejne 3 miesiace

ale składka zdrowotna to nie chorobowa, zdrowotna do NFZ czyli szpitale i lekarze, chorobowa to 2,5% od tzw podstawy. Może dlatego nie dostałeś zasiłku bo nie płacisz chorobowego. Zapytaj księgowej to ci dokładnie wytłumaczy.

• Ja (qf80k), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Oczywiście że place, tylko ZUS zapłaci mi dopiero we wrześniu. Kilka lat temu miałem podobną sytuację. Jeśli chorobowe trwa pełny miesiąc to przecież płaci się tylko składkę zdrowotną

nauczyciel (A7w52Y) napisał(a):

Drogi Andy jakbyś się uczył, to może mógłbyś też pracować jako nauczyciel i mieć urlop zdrowotny. A tak niestety zostało Ci tylko biadolenie. Pozdrrawiam

Drogi nauczycielu skąd przypuszczenie, że się nie uczyłem? Prowadzę działalność aby zarabiać konkretne pieniądze. Czyżby oczka zaszły musztardą po informacji o rocznych urlopikach z przemęczenia? Przypominam nauczycielu, że żadna grupa zawodowa nie może być aż tak zmęczona jak nauczyciel z koszmarnym pensum 18 godzin - najniższym w Europie. To chyba z tego gigantycznego pensum to przemęczenie, Ja też pozdrawiam

• nauczycielki mąż (AN0f19), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie
    Andy (AE7X2g) napisał(a):

Drogi nauczycielu skąd przypuszczenie, że się nie uczyłem? Prowadzę działalność aby zarabiać konkretne pieniądze. Czyżby oczka zaszły musztardą po informacji o rocznych urlopikach z przemęczenia? Przypominam nauczycielu, że żadna grupa zawodowa nie może być aż tak zmęczona jak nauczyciel z koszmarnym pensum 18 godzin - najniższym w Europie. To chyba z tego gigantycznego pensum to przemęczenie, Ja też pozdrawiam

Mylisz się Panie przedsiębiorco, nie znasz chyba żadnego nauczyciela prywatnie więc nie znasz zakresu ich obowiązków. To śmieszne pensum o którym wspominasz to nic w porównaniu do godzin spędzonych nad pracą w domu, zawalone wieczory, zajęcia indywidualne gdzie trzeba dojechać do ucznia 30 km. Sprawdziany same się nie sprawdzą, nauczyciel też musi przygotować się do zajęć. No i na koniec perełka, młodzież, teraz jest ciut inna niż była za czasów kiedy to my się uczyliśmy a ich rodzice, bogowie którzy za nic nie przyjmą do wiadomości że ich pupilek może być sadystą znęcającym się nad człowiekiem. Mam wrażenie że jakaś nauczycielka zaszła Panu za skórę i przez to ta niechęć. Pozdrawiam i życzę więcej zrozumienia dla innych grup zawodowych.