Gliniada, Festiwal Bieli, Glina Show – to pełnoprawne wersje glinianej parady

Dyskusja dla wiadomości: Gliniada, Festiwal Bieli, Glina Show – to pełnoprawne wersje glinianej parady.


 • 2 (AN0fJz), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja liczę na koniec tego żalenia się. Skoro jesteście przekonani o swoich racjach to po co to? Nie lepiej skupić się na działaniach żeby impreza sama się obroniła. Obserwuję sprawę od dawna i nigdzie nie znalazłam by Pan Nowak groził Wam sądem. Proszę zorganizować show, właściwie się rozliczyć a wtedy dopiero porównywać to do Gliniady.

 • To Ja (A81GEg), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  1 (AE7I7C) napisał(a):

  Grażyno - to jest bardzo proste. Wasze prawo do "takiej gliny" kończy się tam gdzie zaczyna się prawo Nowaka do swego dzieła.

  Masakra gdzie można przeczytać „Prawo Nowaka” i gdzie się zaczyna???
  Kto wymyśla takie głupoty???
  Brałam udział w Gliniadach i jestem zła, że poszło to w złą stronę. Gliniada to „MY” wszyscy którym nam się chciało przebrać, pobrudzić i poszaleć. Bez nas Glinoludów nie byłoby Gliniady bo jeden Pan Nowak jakby wyskoczył umazany nikt by nie wiedział o co chodzi.

 • 1 (AE7I7C), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Gliniadę wymyślił mim Bogdan Nowak, który był aktorem w zespole słynnego Marcela Marceau i jego osobistym asystentem. Ulokował ją na Dolnym Śląsku, w Bolesławcu - mieście ceramiki. Bo gliniada to parada ludzi fantazyjnie wymalowanych od stóp do głów masą ceramiczną - pisze Grażyna Hanaf w Polityce."

  To jest cytat podobno z "Polityki nr 34/2009"

 • 1 (AE7I7C) napisał(a):

  "Gliniadę wymyślił mim Bogdan Nowak, który był aktorem w zespole słynnego Marcela Marceau i jego osobistym asystentem. Ulokował ją na Dolnym Śląsku, w Bolesławcu - mieście ceramiki. Bo gliniada to parada ludzi fantazyjnie wymalowanych od stóp do głów masą ceramiczną - pisze Grażyna Hanaf w Polityce."

  To jest cytat podobno z "Polityki nr 34/2009"

  A na stronie samej Gliniady jest z kolei fragment: "Nazwę Glinolud wymyślił Mirosław Parejko". Parejko, nie Nowak.

  Prawda jest taka, że cała akcja była grana pod Bogdana, on był kreowany na lidera, bo taki produkt (impreza z liderem) lepiej się promuje. Bogdan do tego zresztą się nadawał, nie można mu bowiem odmówić charakteru czy chęci bycia w centrum uwagi. Dlatego Grażyna pisała tak, by to Bogdan był gwiazdą, choć to nie on sam, a wielu ludzi pracowało na sukces (notabene to właśnie Grażyna pierwszy raz użyła nazwy Papa Glinolud w tekście http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/BX/papa-glinolud-boleslawiecki-cadillac). Nikt jednak nie przypuszczał, że Bogdan będzie chciał opatentować sobie znaki towarowe i przestanie robić Gliniadę w Bolesławcu, że zacznie żądać od Bolesławca za to 45 tys. zł w sytuacji, gdy w obcym mieście robi to za 5 tys. zł.

  Podsumowując: nie używamy nazw Gliniada i Glinolud dla naszych działań, niech zostaną przy Bogdanie i jego teatrze wyjazdowym. Glina Show będzie dla wszystkich bolesławian, a nikt z nas nie będzie stawiać ultimatum: „albo dajecie 45 tys. zł, albo imprezy nie będzie”.

 • Jedyneczko, jak dobrze, że o artykule w Polityce piszesz i znów udowadniasz, że nie wiesz nic, tylko tyle co Ci naopowiadają w piwnicy. A tam kochana Jedyneczko bardzo słaba jest komunikacja, a pamięć jeszcze słabsza :)

  Tak, prawda, wyhodowałam żmiję na własnej piersi i byłam jedną z tych osób, która zrobiła z Nowaka lidera.

  Byłam pijarowcem (choć wtedy się to tak nie nazywało) Via Sudetica od 2008 roku i 90% tekstów o Gliniadzie i Glinoludach, w tym o Papie było moich. Dużo, z pasji nie dla pieniędzy, pracowałam na rzecz stowarzyszenia. Ponoszę tego konsekwencje do dziś, jak i inne osoby z byłej już Via Sudetica.

  Z reportażu w Polityce do dziś jestem dumna. Jednak w 2009 roku, po ukazaniu się Polityki, Nowak, choć powinien być z tekstu zadowolony, nie latał z nim i nie podstawiał każdemu pod nos. Zapytał mnie tylko, ile na tym zarobiłam i Politykę rzucił w kąt. Gratulowali mi wtedy moi i jego znajomi. Byli zadowoleni, że napisałam ten tekst tak jak trzeba.

  To, że tak napisałam w 2009 roku nie znaczy, że jest to faktem.

  To, że napisałam ten artykuł powinno być powodem do wyrażania mi do dziś przez Nowaka wdzięczności, ale tak nie jest.

  Jak sama zauważyłaś, droga, ale bardzo naiwna Jedyneczko, że te 10 lat temu też taka byłam, Łączy nas wspólne doświadczenie. Miło się z Tobą pisze. Mam nadzieję, że jasno Ci to tłumaczę i ogarniasz całość nareszcie.

 • Teo (A7wzzH), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  [pomówienia]

 • 1 (AE7I7C), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie będę pisał eleboratów. Konkrety:
  - w Piwnicy byłem z 5 razy w życiu (+-1);
  - pijar istniał dużo wcześniej a istotą jest nie kto wypromował Nowaka, tylko kto był pierwszy;
  - "To, że tak napisałam w 2009 roku nie znaczy, że jest to faktem." - co na to Twoja etyka dziennikarska? Teraz piszesz prawdę? ;
  - piszesz jasno, ogarniam Twoją logikę ale dzięki wielu doświadczeniom życiowym, nie akceptuję jej.

 • 1 (AE7I7C) napisał(a):

  Nie będę pisał eleboratów. Konkrety:
  - w Piwnicy byłem z 5 razy w życiu (+-1);
  - pijar istniał dużo wcześniej a istotą jest nie kto wypromował Nowaka, tylko kto był pierwszy;
  - "To, że tak napisałam w 2009 roku nie znaczy, że jest to faktem." - co na to Twoja etyka dziennikarska? Teraz piszesz prawdę? ;
  - piszesz jasno, ogarniam Twoją logikę ale dzięki wielu doświadczeniom życiowym, nie akceptuję jej.

  Naprawdę dobrze się z Tobą bawię. Konkrety: w Paryskiej byłam może ze 200 razy (+- 1)
  Chodzi o to, kto był tam częściej :) bo nie ogarniam twojej konkretnej logiki
  Prawda... z Tobą trudno o niej rozmawiać, ja o faktach, Ty o subiektywnym odczuciu własnego (wątpliwego) kodeksu moralnego, nie dogadamy się, ale dla rozrywki możemy popisać.
  Co do etyki, nikogo nie skrzywdził mój tekst o tym, ze Nowak wymyślił Gliniadę, oprócz mnie samej, co akurat, Ty wykorzystujesz, by mnie obrazić lub pomówić. Co z Twoją etyką? Też była w piwnicy tylko +- 5 razy?

 • Ty (AL0j2v), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No tak ... ... pieniądz ?

 • Kl (A81GkD), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja też przez lata byłem przekonana że gliniadę wymyślił Mim, a powyższe wpisy ewidentnie wskazują, że Mim był jednym z wielu myślicieli...a nie tym jedynym.

 • Bc (ALxc6L), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Teraz z Nowaka chcecie zrobić całe zło a to wychcecie [pomówienie] gdyż ciężko się dogadać lepiej [pomówienie]

 • anonim (Vbvb9), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  wychodzi na to że tu nie do końca o kasę chodzi . SPLENDOR -to jest to - Nowak jako artysta zapewne szuka chwały poklasku rozpoznawalności ,bycia na świeczniku-Nie do końca w mieście mu się to udało bo świecznik zajęty -Romanowy. Owszem próbował się na niego wdrapać nie wyszło .Z polityki odszedł ,postanowił zostać w inny sposób zostać KIMŚ ( tak na marginesie - powtarzanie w kółko że Marcel Marceau...- nie on jeden ,a inni dla przykładu mogliby promować sie w ten sposób że trzymali papieża za rekę ?)widac po prostu urażoną dumę -że nikt nie wygłasza peanów . nie traktuje jak VIP-a Niestety Pan Nowak chcąc by ludzie dostrzegai jego wielkie i wyjatkowe JA wypiał się na innych - a po "trupach "do celu mozna dojśc ale życie pokazuje ze nie zawsze. Owszem zostaja "najwierniejsi klakierzy " ale ...... A całe zło pan Nowak zrobił sobie sam ,próbujac raz-wmieszać politykeę w zabawę -a to nigdy nikomu nie wyszło . próbujac wyolbrzymić swój sukces zapominajac o tych co szli po niego razem z nim

 • anonim (eOH9j5), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  najwiekszą gnida jest łetowski który oskarża was o plagiat a sam robi to na potegę. istotne 8 lat temu dawały w gazecie rysunki politycze. teeraz łetowski daje na bolcu tylko mowi zeby kolorowac. i kto tu jest plagiatorem panie łetwoski?? Żenujący jesteś łętowski i jeszcze moje wcześniejsze komentarze usunieto na bolcu.

 • Z Bolesławca (ANUTaf), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Owszem Święto Ceramiki jest od lat, ale parada i cała oprawa Gliniady to [nieprawda].
  Smutne jest jedynie to, że [nieprawda].
  Przecież zamiast Gliniady zafundowano Nam na ŚC "misie" już tego nie pamiętacie?
  Więc zróbcie sobie teraz może paradę słoni, lub w końcu dogadajcie się z ludzmi tworzącymi Gliniadę i raz na zawsze zobaczcie na I miejscu dobro i promocję miasta.
  [pomówienie]
  W końcu ktoś to przejmie, bo właściwie gliniarzami są ludzie z okolic Nowogrodźca i to tam powinno się odbywać ŚC, a że wokół dużo podmiotów ze strefy mogą mieć niezłe wsparcie i co na to UM.?

 • x (AL0j3c), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie Was wielbią we Lwówku...

 • 1
 • 2