Plaga kradzieży na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu?

Dyskusja dla wiadomości: Plaga kradzieży na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu?.


 • Zabiepokojony (A81G4t), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoda, ze Pan Filistyński kierownik cmentarza nie robi nic ze składanymi w biurze skargami o kradzieżach i wandaliźmie na bolesławieckim cmentarzu. Pracownicy są do 16.00 i jest względny spokój, a godziny popołudniowe i wieczorne to istny raj dla złodziei. Serdecznie zapraszam aby kierownictwo albo sam Pan Łomotowski pofatygowali sie któregoś pięknego popołudnia albo w weekend kiedy to juz zupełnie odbywa sie totalne bezprawie i zobaczy że zgłaszane problemy są utrapieniem dla odwiedzających swoich bliskich. Proszę zwrócić uwagę na wyprowadzanie piesków i nie sprzątanie po nich bo dla ludzi z ulicy Śluzowej to miejsce na spacer, wyworzenie śmieci z okolicznych działek, kradzież wody przez działkowców, uszkodzone przez wandali furtki wejściowe, wyrzucanie śmieci zaraz przy wyjściu z cmentarza ( od strony gdańskiej), a także spacery młodzieży i rożnego elementu społecznego na piwko a potem zostawianie puszek przy grobach. Mówienie o monitoringu na cmentarzu jest grubym nadużyciem - jedna kamera na krzyż przy bramie głównej i kamera na kaplice - pytanie co z reszta cmentarza?? Czy zmarli pochowani dalej od głównej alei są gorszej kategorii i nie warto zainwestować w kamery?? Od 1 stycznia po zmianie zarządcy na MZGM przy wejściach widnieją nowe tablice z informacja ze cmentarz jest zamykany w godzinach nocnych - totalna ściema!! Owszem zdarza sie ze straż miejska pojawia sie na patrolach na cmentarzu ale bardzo sporadycznie i w dodatku tylko w obrębie głównej alei. Zgłoszenia dotyczące kradzieży sa komentowane przez pracowników ze „przeciez kradną wszędzie” sa chyba raczej nie na miejscu. Ciekawe dlaczego nie chwalą sie ze ktoś ostatnio ukradł kilka przęseł płotu oddzielającego cmentarz i działki?? Jak ukradli płot - własność cmentarza to zaraz ruszyły poszukiwania i znalazł sie płot na pobliskiej działce przygotowany do wywiezienia. Widać jakie jest podejście cmentarza w takich kwestiach - zero szacunku dla zmarłego i opłakujących ich bliskich - to bardzo przykre....

 • anonim (qfHxt), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podaj kilka sposobów jak stwierdzić czy osoba która wkłada znicz do torby lub kwiaty bierze je do domu po to bo juz się znudziły a za jakiś czas znowu przyniesie .czy jest to osoba która kradnie .Ja właśnie tak robię. Znicz umyje .z kwiatów zrobie wymyślny stroik i za jakiś czas przynosze na grub.I niech ktoś mi powie ze kradnę .

 • eugeniusz, 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Od cmentarzy radzę trzymać się z daleka.Krążą tam duchy sterapeutyzowanych "pacjentów" pani Joli .

 • Kalicja (AN0T0D), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro ulice nizej jest kolejna nekropolia odwiedzana co piatek i sobote przez sluzby mundurowe. To mogliby po drodze zerknac na cmentarz.

 • Paulina (ekhLsr), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kradna wszystko kwiaty żywe , cięte znicze , wkłady , strorki...na cmentarzu mam pochowana Córeczkę , notorycznie kradna nawet jakieś figurki Aniołków , bombki z małej choineczki WSZYSTKO nawet podpisane...mojemu małemu dziecku z grobka ...

 • anonim (AN0TyZ), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kalicja Paulina .Proszę powiedzieć jak poznac ze kradną. Co to da ze straż miejska policja czy szeryf przechadzac się będą po cmentarzu.?Poruszacie temat na którego tak naprawdę nie ma sposobu.

 • anonim (qf8O9), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po czym poznasz, że to złodziej, a nie właściciel?

 • anonim (AN0T6p), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sama byłam świadkiem jak pani z pieskiem na spacer się wybrała jak jej zwróciłam uwagę to stwierdziła że nie robi nic złego.

 • anonim (AN0TyZ), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie muwimy tu o piesku tylko jak poznac czy złodziej czy / swój/ robi porządki.

 • Jasiek (A5EZI0), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szanowny p. Kazimierz ma wspaniałe poczucie humoru - " kradna przecież w całej Polsce i na Swiecie". Moje gratuacje!!!

 • mi (ALxcNo), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zapalić znicz wirtualny, na znak pamięci.

 • MartaE (A81Gsy), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (qf8O9) napisał(a):

  Po czym poznasz, że to złodziej, a nie właściciel?

  Monitoring powinien pomóc w ustaleniu złodzieja. Złapać kilku dla przykładu i od razu będzie spokój.

 • anonim (qfwm8), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kilka lat temu ginęły z grobu znicze i kwiaty i pewnego razu udało się zobaczyć kto to robi. To była kobieta, która przychodziła na grób w rzędzie poniżej. Tłumaczyła, że ona robi przysługę i sprząta, bo dawno nie widziała nikogo przy grobie. Przecież musiała wiedzieć, że nowe znicze same się nie postawiły i nie musi ktoś przychodzić w tym czasie co ona. Zwykła złośliwość.

 • anonim (AN0TyZ), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żadna złośliwość. Często ludzie opiekują się porzuconym grobem i trzeba być im wdziecznym ze to robia a nie oskarżać.

 • anonim (qfFgl), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AN0TyZ) napisał(a):

  Żadna złośliwość. Często ludzie opiekują się porzuconym grobem i trzeba być im wdziecznym ze to robia a nie oskarżać.

  Porzuconym tak, ale wyrzucać komuś co tydzień czy dwa, żeby musiał kupować całość, a nie tylko wkład, to zwykła złośliwość. To samo z wiankami i sztucznymi kwiatami.

 • 1
 • 2