Kutuzow – persona non grata

Dyskusja dla wiadomości: Kutuzow – persona non grata.


 • ech... (whBSJ), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W tygodniu zbiera się Rada Miasta , podrzućmy temat do debaty .

 • T (AN0TsE), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  mm (ANy9PM) napisał(a):

  ot i prawdziwy polak, który ma gdzieś że byli Polacy którzy ginęli aby on mógł żyć w wolnym kraju a nie po okupacją Niemiecka lub zaborem Rosyjskim

  "Nie sztuką jest ginąć za ojczyznę. Sztuka jest żeby wróg ginął za swoją" - Jakoś tak to szło. Urodziłem się Polakiem, ale w sumie tak samo czuł bym się Niemcem, Anglikiem, Francuzem, Rosjaninem, czy kimkolwiek innym.

 • Helio (eGWX1J), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kutuzow z Bolesławcem i Śląskiem miał dużo wspólnego. To m.in. dzięki Rosjanom okupacja Śląska przez Francuzów została po 2 latach zakończono. 90% patronów ulic w Bolesławcu, z tym miastem nie ma nic wspólnego...

 • anonim (ANUxzI), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  ech... (whBSJ) napisał(a):

  Widzę , że na tym forum przeważa lewica . Hmm. Św . Mikołaja super pomysł !

  Nie lewica a pospolite lewactwo. Zakompleksione, wstydzące się polskości.

 • anonim (A8eRzs), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ANUxzI) napisał(a):

  Nie lewica a pospolite lewactwo. Zakompleksione, wstydzące się polskości.

  No raczej to w tony nienawistne uderza zakompleksiona prawica/prawiczkostwo tu dzież kaczyści i pislamiści, którym przerosła duma historyczna i chęć zwykłej polaczkowej zemsty i zawiści przesłania zdrowy rozsądek. Akurat Kutuzow dla lokalnej społeczności i samego miasta był wyzwolicielem - wojska napoleońskie grabiły miasto drakońskimi kontrybucjami a nasze sanktuarium zamieniły w stajnię (co wy na to pislamiści?). W tym kontekście miastu się Kutuzow przysłużył przeganiając to tałatajstwo. I jeszcze to pisowskie dzielenia narodu na prawych i sprawiedliwych (wyborców pisu) i ubecję i komuchów (wszystkich, którzy mają inne poglądy od pisu niezależnie od poglądów i barw politycznych). Ładnie to tak? Po chrześcijańsku (skoro tak nadużywacie religii większości tego kraju)? A gdzie przebaczanie i miłosierdzie? Kiedyś i wasze pomniki historia strąci w niebyt, jak kiedyś strąciła Hitlera budującego wielkie Niemcy

 • bez nazwisk (ALxaws), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  już za dużo tych nazwisk ,itp. co rząd ,co nowi u góry to wydawanie kasy i szarganie tych nazwisk .Wystarczą numery ulic !!! albo nadać raz na zawsze nazwy drzew ,kwiatów ,ptaków ,gór ,zwierzątek itp. tyle tego jest ,że starczy dla wszystkich i nie byłoby zmian i szastania pieniędzmi suwerena zaleznie od partii bo nikt nie liczy się z mieszkańcami ,z ich zdaniem .

 • brodiaga (qf8pj), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czasy kiedy kutuzow rąbnął w ramki, a pech chciał że w Bunzlau, to czasy odległe. Winni mu jakąś tam wdzięczność, wystawili mu pomnik, uwzględnili miejsce dla owego ohlapusa w muzeum miejskim i dobrze.
  Po 1945 ateistyczna armia sowiecka zrobiła sobie świątynię w budynku gdzie dokonał żywota ów "książe".Pamiętam jak kacapia przyjeżdżała do swojej cerkwi kutuzowa, co niedzielę i uczestniczyła w komunistycznym praniu mózgu. Obrońca cara, świętym komunistów? No chujnia z nędzom? Biez vodki nie rozbieriosz. Ajal kacapia wyjeżdzżała z prl2a, to ukradła zbiory z muzeum należące zapewne niegdyś do zbiorów muzeum miejskiego Bunzlau. Nie wierzę że kacapy przywieźli coś do muzeum z kacapii.Niech stoi pomnik jak stał, ale nazwę ulicy trzeba zmienić gdyż kutuzow nie był pozytywnym bohaterem dla Polski i Polaków gdy żył i gdy był świętym bolszewickiej krasnej armii.

 • Anty pis (AE7Xab), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pomnik jest bo Kutuzow wiąże się z historią Bolesławca. Spotyka się turystów którzy odwiedzają to miejsce. Pomnik jest wyremontowany, nie straszy i wg mnie nikomu na razie nie przeszkadza.

 • M (ALxJbi), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy My Polacy nie mamy swoich bohaterów polskich ?Tylko Ruski jest dla nas bohaterem?!Wstyd i hańba.

 • anonim (AE7TIj), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  mamy jest nawet tablica pamiątkowa.

 • b (ALxcBs), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam się w zupełności.
  Może ulica Michała Lubomirskiego albo Kazimierza Rzewuskiego?

 • Anty pis (AE7Xab), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wstyd i hańba to jest że pis rządzi

 • mm (ANyeN7), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Anty pis (AE7Xab) napisał(a):

  Wstyd i hańba to jest że pis rządzi

  a kto według Ciebie powinien rządzić ?

 • anonim (ANUfhM), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  mm (ANyeN7) napisał(a):

  a kto według Ciebie powinien rządzić ?

  Nowoczesna Platforma.

 • mm (ANyeN7), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ANUfhM) napisał(a):

  Nowoczesna Platforma.

  Ty tak poważnie ?