Powiat zdobył prawie 187 tys. zł na zajęcia pozalekcyjne

Dyskusja dla wiadomości: Powiat zdobył prawie 187 tys. zł na zajęcia pozalekcyjne.


  • Kaziutek (AtPx6m), 2008-10-24 08:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nareszcie coś im się udało zdobyć! Gratulacje pan Kwasniewski jest „Wielki" to początek jego kampanii na prezydenta naszego miasta. Cikawy jestem czy sensownie i w porę uda im się je wydać.

  • Anka (AtPG2k), 2008-10-24 19:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A ja słtyszałam że to nie zasługa kwśniewskiego tylko zwłykłych „roboli z powiatu '.

  • Dariusz Kwaśniewski (AN0WCK), 2008-10-25 10:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Drodzy internauci, Kaziutku i Anko! Rzadko odnoszę się do komentarzy (zamieszczanych na lokalnych portalach), które dotyczą mnie i/lub mojej pracy, aktywności zawodowej. Powód jest prosty: najczęściej są to wypowiedzi (komunikaty), w których przewaga zawartych w nich emocji (ocen) nad faktami jest ogromna. Uniemożliwia to rzetelną dyskusję, „merytoryczną wymianę myśli. " W postach (patrz: wypowiedź Kaziutka) zawarta jest ironia, złośliwość, niezrozumiała dla mnie zła wola. Wypowiedź Anki też jest znamienna: punktem wyjścia jest plotka ("A ja słyszałam... "), najprawdopodobniej wymyślona przez samą Ankę, potem pojawia się dziwna konstrukcja „robole z powiatu", którym Kwaśniewski - czyli ja - jest przeciwstawiony. Ma się rozumieć jako „nierobol-ciemiężyciel roboli, który przypisuje sobie zasługi innych". I jak tu z Wami, moi drodzy, rozmawiać? (pytanie retoryczne) Kaziutku, To nie pierwszy program tego typu: w roku 2007 pozyskaliśmy (ja i dwie osoby, które mi pomagały) w wyniku konkursu (projekt „Powiat Twórczy, Przedsiębiorczy i Zdrowy") dla naszych uczniów i wychowanków 181. 000 zł. W tym roku (projekt „Powiat otwartych szans") ponad 186. 000 zł. Ale nie kwoty są tu ważne (choć istotne, że dostaliśmy tyle, ile chcieliśmy, co znaczy, że jesteśmy skuteczni). WAŻNE, co dzięki nim się zadzieje: 3800 godzin zajęć. Dlaczego nie akcentujesz tego faktu? Koła zainteresowań (wszystkie obszary), przygotowania do matury, zajęcia wychowawczo-profilaktyczne, akademia małolata dla przedszkolaków (choć to dzieci „gminne"), wyjazd dzieciaków z Iwin do Krakowa (ich rodzice nigdy by ich tam nie zabrali... ), hipoterapia dla uczniów szkoły specjalnej itd, itp. Bądź pewien: pieniądze zostaną wydane sensownie. Twoje „Nareszcie coś im się udało zdobyć" jest niesprawiedliwe i nieprawdziwe. Mógłbym napisać w tym miejscu o wszytkich zdobytych dotąd pieniądzach. Ale to przecież nie zmieni Twojego nastawienia. Z założenia miałeś „dowalić", wiem o tym, Kaziutku. Więc wal, chłopie (? ), na zdrowie. Niech każdy robi to, na czym się zna... Anko, Jak definiujesz „roboli z powiatu"? Jeśli „robolem" jest osoba spędzająca w starostwie 8 (lub więcej) godzin dziennie, która ciężko pracuje i żyje życiem zawodowym nawet po pracy, to masz rację! Projekt napisał „robol z powiatu". Nazywa się Dariusz Kwasniewski. A pomagał mu drugi robol - Naczelnik Wydziału Edukacji. PS. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pierwsze projekty napiszą samodzielnie młodzi pracownicy starostwa (np. Z wydziału edukacji czy promocji), których do tego zadania „przyuczamy". To miłe, wykształcone i otwarte osoby (to o nich myślałaś, pisząc „robole"? ). Ich czas nadejdzie już wkrótce! Pozdrawiam wszystkich anonimowych komentatorów portalu, prosząc: mniej emocji, więcej informacji.

  • G/w (AN0rQR), 2008-10-27 09:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

    W gminie Bolesławiec też są szkoły i gdzie jakiekolwiek dofinnsowanie do czegokolwiek! Byłoby miło gdyby ktoś przynajmniej spróbował napisać wniosek o dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych. Poza godzinami lekcyjnymi nie wiele się dzieje...

  • Myśliciel (AE4GFH), 2008-10-27 14:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

    O której Gminie mówisz wiejskiej czy miejskiej? Gmina wiejska Bolesławiec nalęży do powiatu, Gmina miejska Bolesławiec do miasta Bolesławiec.

  • Anka (AtPG2k), 2008-10-28 08:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Panie Kwasniewski Ta inforacja jest od Was. Robole to fak t o zwykli urzędnicy którzy robią robote. Prosze nie pisać bzdur, bo kłamstwo ba krótkie nogi. I nie przypisywać sobie zasłógi.

  • B (AN0red), 2008-10-28 09:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Anka, nie wstyd Ci? Piszesz na forum z takim „bykami". "Pijesz" do osoby, która w kulturalny, uprzejmy sposób wyraziła swoje zdanie na forum. Wypadałoby Aniu te obelgi (jeżeli już nic innego nie potrafisz) napisać chociaż bez ortografów.

  • Wazelina (AE7o9D), 2008-12-09 15:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Coznów są pieniądze, które trzeba szybko wydać, bo kończy się rok? Jak w komunie - gratuluję p. Kwaśniewskiemu!

Reklama