Zakaz nurkowania na basenie w Osiecznicy

 • wesal (elyjwg), 3 tygodnie temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dzięki temu postowi chciałbym zainteresować odwiedzających basen w Osiecznicy, Wójta, radnych Gminy Osiecznica sprawą, którą uważam za kuriozalną, żywcem wyjętą z PRL-u.

  Usłyszałem, że na najbliższej sesji Rady Gminy Osiecznica będą uchwalane nowe zapisy w Regulaminie Pływalni w Osiecznicy zakazujące pływania pod wodą?

  Czy przypadkiem zapisy te nie są wynikiem śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w roku ubiegłym, najprawdopodobniej w wyniku niewłaściwej pracy ratowników?

  Czy nie lepiej spowodować, aby przez cały dyżur ratownicy właściwie wykonywali swoją pracę (myślę, że to już ma miejsce) niż wprowadzać w kolejne zakazy?

  Gratuluję inicjatorom wprowadzenia zakazu, bo dzięki jego uchwaleniu radni zdejmą z ratowników odpowiedzialność, którzy zawsze będą mogli powiedzieć, że kąpiący nie dostosował się do regulaminu i „zanurkował”, bo jak inaczej można się utopić ?

  Jeśli tak, to proponuję pójść jeszcze dalej i wprowadzić zapisy, że na terenie gminy jeśli jakiś chodnik lub ulica, w zimie, nie będzie odśnieżony, to najlepszym rozwiązaniem problemu będzie wprowadzenie zakazu korzystnia z chodnika lub ulicy niż spowodowanie, aby osoba odpowiedzialna na czas odśnieżyła chodnik lub ulicę. Takich „super rozwiązań” znalazłbym jeszcze więcej, ale po co?

  Korzystam od kilku lat z usług basenu i mam jak najlepsze zdanie o usługach i obsłudze basenu i nie chcę się rozwodzić nad bezsensownym wprowadzeniem tego zakazu.

  Uważam, że w przypadku basenu w Osiecznicy, który jest płytki, gdzie jest bardzo czysta woda, to naprawdę wystarczy trochę więcej przebywania ratowników w hali basenowej, aby takie wypadki nie miały miejsca.

  Jednocześnie proszę, jeśli jednak zostanie wprowadzony zakaz „pływania pod wodą”, aby dokładnie określić, co będzie oznaczyć stwierdzenie „pływanie pod wodą” lub „nurkowanie”, bo sami ratownicy nie są w stanie tego określić.