Wojewoda zmienia nazwę kolejnej ulicy w Bolesławcu. Wiemy której

Dyskusja dla wiadomości: Wojewoda zmienia nazwę kolejnej ulicy w Bolesławcu. Wiemy której.


 • Kuki (ALxcMf), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polska się zdekomunizuje , wtedy przypisze się niemieckie zbrodnie Polsce.
  Na razie zachód ma problemy z przerzuceniem odpowiedzialności bo jednak jedyna oficjalna komunistyczna armia wyklucza trochę "nazizm Polski" a jak się ją przerobi na partyzantkę to nie będzie już problemu.
  AK nie była oficjalna i znamy ją bardziej z partyzantki a partyzantom masowe mordy można z powodzeniem przypisać co nas będzie dużo kosztowało.

 • anonim (e3aXYY), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ta pisiwska marionetka pokryje koszty związane z głupimi fanaberiami niskop8ennego

 • Albatros333 (AN09oJ), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Piszecie o różnych głupstwach, ale nie o najważniejszej, bo praktycznej sprawie - jak tak długa nazwa ulicy - stopień wojskowy, imię, nazwisko i pseudonim - ma funkcjonować w obiegu publicznym? Czy pomysłodawca tej nazwy ulicy zakłada, że wszyscy będą pisali w korespondencji i wszelkich dokumentach taką długa i kłopotliwą nazwę? Przecież to kompletny brak znajomości psychologii! Ludzie będą taką nazwę skracać do niezbędnych elementów komunikacyjnych w rodzaju 'Generała Nila', ponieważ tak działają odruchowe mechanizmy tzw. ekonomii języka. Mieszkańcy Bolesławca np. zawsze mówili krótko 'w kościele u Rączki' (kiedy ten proboszcz jeszcze żył), 'kościół Bobera' zamiast kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. A ile ludzi pisze w adresie pełną nazwę ulicy np. 'Ignacego Daszyńskiego'? Zawsze jest to ul. I. Daszyńskiego, S.Starzyńskiego, B.Chrobrego itp. Co innego w mowie - mówimy Karola Miarki czy Zygmunta Augusta, ponieważ samo "Miarki" brzmi raczej dziwnie, tak jak dziwne byłoby "ulica Augusta".

 • KJ (ANuEzZ), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powinni nazwać ul. Misia Uszatka . Chociaz H gi wi może Uszatek też miał ruskie walonki i powinien z tego powodu gnić w więzieniu.
  Co za pyebany kraj.
  Zajmuja się jakimiś bzdurami typu nazwy ulic a komuchy które uwłaszczyły sie na naszym majątku leża na kasie i mają wszystkich w d... .Albo biorą po 10 koła emerytury i śmieją się z głupków. Urzędasy jeszcze liżą im d....i podpowiadają jak zrobić następny przekręt aby ten głupi naród jeszcze bardziej oskubać.

 • Grzegorz (ekh5VS), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mali, parszywi, zawistni, obłudni... Nawet mi was nie żal.

 • Przemo (qfDXT), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Człowieku ty się lecz,już tak wymyślać to przegięcie,i tak ludzie będą kierować się starymi ulicami. Zmień sobie pracę i delikatnie pisząc odczep się od ulic.

 • Ob (ANG9Km), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mój dziadek urodzony w 1900 roku brał udział w końcówce I wojny św., w wojnie polsko-bolszewickiej 1920, po zajęciu ziem wschodnich II RP w 1939 r. przez Armię Czerwoną wywieziony z całą rodziną na Sybir (osądzony za kułactwo, bo żona w posagu wniosła trochę ziemi). Tam stracił żonę, zostawił dwie córki i wstąpił do II Armii, bo uważał za swój obowiązek wrócić i walczyć o Ojczyznę. Zapewne mimo zawiłości i niejasności ówczesnej sytuacji politycznej rozumiał, że taki ma patriotyczny obowiązek. Przeszedł z II Armią aż do Berlina, wielokrotnie ranny. Miał zostać na Syberii i nic nie robić, bo II armia była tworzona pod nadzorem i na terenie ZSRR? A co potem zrobili Alianci - oddali Polskę pod wpływy ZSRR. Czy przez to dziadek był komunistą i nie należy mu się pamięć i szacunek? Kiedy osiadł na tzw. ziemiach odzyskanych ponownie się ożenił, sprowadził do Polski dwie córki, prowadził gospodarstwo rolne, ale do żadnej partii się nigdy nie zapisał. Czy zatem ta formacja wojskowa zasługuje na zapomnienie? Podczas zaborów Polaków wcielano do trzech różnych armii i w trakcie I wojny światowej zapewne często musieli walczyć przeciwko sobie. Czy też zasługują na zapomnienie? Są rzeczy konieczne do zdekomunizowania, ale są też jak widać "naciągane". Zaraz trzeba będzie zburzyć pomnik przy tej ulicy.

 • anonim (hsJeF), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Durnota i tyle .A co z ludźmi. Teraz każdy będzie musiał zmieniać dokumenty adresy w pracy szkole itd.Dzięki za taką wygodę. Glupota

 • anonim (A81G4g), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hsJeF) napisał(a):

  Durnota i tyle .A co z ludźmi. Teraz każdy będzie musiał zmieniać dokumenty adresy w pracy szkole itd.Dzięki za taką wygodę. Glupota

  Nic nie trzeba wymieniać aż se sam nie wyrobisz nowych. Dlaczego w niusie nie ma tej waznej informacji mogę się tylko domyślać.

 • up. (AN0WA3), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A MOŻE ZMIENIĆ NAZWĘ MIASTA BOLESŁAWIEC NA " NOWE " LUB " INNE "?

 • Na początek poczytaj historię ty (A81GDj), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy pan wojewoda w życiu rozmawiał z tymi żołnierzami którzy szli walczyć o Polskę wolna. Nie ich wina że dumni sojusznicy nas zdradziła w 1939 zapomniał. W rodzinie miałem żołnierzy którzy poszli i zdobyli Berlin to bohaterzy. Może niech pan wojewoda zmienia wszystkie ulice pi 2010 roku bo mi się nie podobają te nazwy.

 • Olcia (e3anPs), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  60 lat za puzno! Lepiej puzno niż wcale nie reagować.

 • anonim (AN0dmK), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  a dłuższej nazwy nie było?

 • Arczi 1410 (AE7e0w) napisał(a):

  Dobrze ze mieszkam na Zygmunta Augusta bo za wcześnie SIĘ Urodzil i nazwy raczej nie zmienia ale kto to wie

  Zakładam, że z powodu emisji serialu Korona królów, wszyscy krolowie polscy są bezpieczni. Nic nie poradzimy na tę śmieszną akcję dekomunizacyjną ulic, a nie partii.

 • anonim (vBHgR), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mnie na historii w latach 70-tych nie u czyli o żadnym generale Nilu tylko o ll Armii ,która walczyła o Polskę i jakiś wojewoda nie powinien nam teraz zmieniać ulic z jakiegoś tam powodu.