Akcja Zima. Każdego roku ludzie giną z wychłodzenia

Dyskusja dla wiadomości: Akcja Zima w tym roku. Już dwóch bezdomnych nie żyje, reaguj!.


 • wz (wo9dA), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może straż miejska zainteresuje się osobami przesiadującymi na dworcu Pkp???????????? Bo miliony na remonty a niestety dworzec jak noclegownia.

 • Czesiek (ekhqm6), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku". Mam nadzieję, że nie przyjadą po mnie jak na autobus będę czekał.

 • anonim (A7wz4u), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  wz (wo9dA) napisał(a):

  Może straż miejska zainteresuje się osobami przesiadującymi na dworcu Pkp???????????? Bo miliony na remonty a niestety dworzec jak noclegownia.

  skoro policja tak dzielnie działa to niech się pojawi na PKP i pogoni towarzystwo, bo jakoś ich tam ani widu ani słychu a widok bezdomnych tam jest tragiczny

 • jr (e3JuET), 6 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  nie powinno być w Polsce bezdomnych i biednych, ale uzurpatorska władza ukradkiem zagarnęła mienie Polaków i rozporządza nim bezprawnie ze szkodą dla właścicieli

 • - (ALxayZ), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na mapie zagrożeń jest kilka miejsc zaznaczonych jako miejsca przebywania bezdomnych. Czy Policja robi cos oprócz potwierdzenia takiego zagrożenia ?? Po zakończonym roku kalendarzowym kasuje mapę i jest rozgrzeszona :-) .

 • Hmm (AE7oJy), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Reaguj! Wiec reaguje. Jest bezdomny mezczyzna, mieszka w altance na dzialkach, nie spozywa alkoholu. Mrozy sięgały -15 stopni w nocy. Straz miejska codziennie go "odwiedza". Wyrazil chęci przewiezienia na noclegownie i co? I nic... pck odmowilo przyjecia faceta, dlaczego? Dlatego ze ma dlugi ... wiec pytam jak dalej reagowac ?

 • porażka (hjJK8), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co roku te same bzdury i co roku ten sam problem.Miejsca w pck zajęte są już na początku sezonu zimowego,innych noclegowni ogrzewalni na terenie naszego powiatu brak.W praktyce bezdomny trafia na sor a rano wraca na ulice po to by wieczorem znowu pogotowie policja straż miejska przywiozła go na sor.Tak co roku wygląda pomoc bezdomny w okresie zimowym.

 • anonim (AE7esW), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  a może Pan Redaktor zapytałby odpowiednie służby co na to? tak chyba się robi z mojej wiedzy wynika że mają one świetne rozeznanie gdzie są bezdomni i w jakich warunkach bytują ale.... tu jest problem oni nie są zainteresowani zmianą warunków bytowania Straż Miejska dość się natrudzi żeby jednego z drugim namówić do pobytu w schronisku. Ale tam trzeba być trzeźwym, podejmować próby wyjścia z bezdomności, leczenie terapia może podjęcie pracy pozdrawiam wszystkich

 • anonim (A7wx1q), 4 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A kobiety?

 • anonim (ekhJ4a), 3 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież jest schronisko dla bezdomnych ale trzeba być trzeźwym. Po co to reaguj ? Nic na siłę

 • anonim (qfHAY), 3 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Napisane, że schronisko dla 35 osób. Jeżeli trzeźwych bezdomnych jest więcej, to co wtedy?

 • Kamil (hjJgJ), 3 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A7wz4u) napisał(a):

  skoro policja tak dzielnie działa to niech się pojawi na PKP i pogoni towarzystwo, bo jakoś ich tam ani widu ani słychu a widok bezdomnych tam jest tragiczny

  Bardzo często i o różnych godzinach jeżdżę pociągiem i często spotykam na dworcu i bezdomnych i policjantów. A bezdomny to też człowiek i potrzebuje pomocy a nie przeganiania.

 • Bolesławianin (AE7FY8), 3 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W naszym mieście każdy może zostać bezdomnym i jest bez znaczenia czy są do tego powody czy nie , wystarczy że miasto potrzebuje mieszkania i padnie na twoje.Włamią się do mieszkania zniszczą i zrabują dobytek .Jeżeli nie masz żadnych nałogów , jeżeli pracowałeś i pracujesz ,jeżeli nie chcesz mieszkać w schronisku w wieloosobowej sali z ludzmi po wyrokach i uzależnionymi i wynajmiesz sobie mieszkanie, bo wynajęcie jest często niższe niż opłata za schronisko dowiesz się że nie masz co się starać o mieszkanie bo go nigdy nie otrzymasz w naszym mieście .powód , nie mieszkasz w schronisku

 • Twoje imię (AE7bXD), 3 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czyli w Bolesławcu bezdomny pijak który pragnie pozostać bezdomnym pijakiem nie ma gdzie pójść gdy robi sie zimno? Tylko do ziemi na Śluzowej? Dobrze was rozumiem ludzie pełni cnót?

 • anonim (qfwUH), 3 miesiące temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jedyne wyjście- przymusowe leczenie z nałogu, bo w schronisku jeden będzie się starał i dbał o wszystko, a drugi (pijak) będzie im wszystko brudził, obsikiwał i żądał, aby wszystko za niego robiono. Alkoholicy słyną z tego, że tylko niszczą, bo łatwo przyszło.