Coraz większe problemy z parkowaniem i parkującymi w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Coraz większe problemy z parkowaniem i parkującymi w Bolesławcu.


 • Hj (A81GaO), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trzeba zlikwidować część bezsensownych trawników, które służą głównie do tego, żeby psy miały się gdzie wys...ać. Przerobić je na miejsca parkingowe! Przecież te trawniki to jeden wielki psi tojtoj. Nie zauważyłem, żeby któryś z kandydatów w wyborach mówił coś, że zwiększy ilość miejsc parkingowych...?

 • xx (whBQ0), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podziękujcie prezydentowi swojemu boskiemu carowi co widzi czubek własnego nosa. Odciął wioski od MZK to teraz sobie jeżdżą wszyscy samochodami i korkują miasto …. podziękujcie w wyborach za chwilę ….

 • Mieszkańcy miasta (ALlzWZ), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moim zdaniem winne są służby mundurowe za ten stan rzeczy jak widać na zdjęciach. Do tego są powolane przecieżżeby reagować w takich sytuacjach jak na zdjęciach. A mimo to przejezdzaja obok takich wykroczen i nie reaguja. A straż miejską Panie Prezydencie proszę zlikwidowac. Jak sam pan widzi działa nieudolnie lekceważy mieszkańców którzy zgłaszając problem są lekceważeni i zbywani. A majac monitoring w mieście na pewno widzą dużo wykroczeń ale nie reagują! !!!!tak jak na.Starzyńskiego np. mając kamerę przy tym zakrecie nie reagują! !!!A naprawdę dojdzie tam kiedyś do wypadku na tym zakrecie! A kierowcom MZK to współczuję tmtędy przejechać tak duzym autobusem kilkanaście razy dziennie!

 • Anol (qfw8V), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  TO PORÓBCIE [...] TE [...] PARKINGI DO CHOLERY! Co za popie#rzeni rządzący, niedojdy cholerne!

 • marica (A81G2U), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  hahaha

 • abc (eltCFR), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trzeba też zwrócić uwagę na szerokość wyznaczonych miejsc parkingowych. Parkując prawidlowo nie można się wydostać z samochodu. Są miejsca w mieście, że można parkingi powiększyć czy przesunąć strefę parkowania co by polepszylo przejezdność. Można też (bo jest miejsce ) ściąć np zakręty (np przy żabce na Jana Pawła).
  Może piszmy pisma do urzędu i podpowiadajmy urzędnikom co i gdzie można zmienić lub poprawić (bo skąd taki urzędnik ma wiedzieć siedząc za biurkiem :) )

 • Malkon (ALxJRJ), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Parę dni temu poszukiwałem miejsca do zaparkowania we Wrocławiu. Nie ma problemu z parkingami płatnymi i w galeriach. Na parkingi osiedlowe gdzie sporo miejsc parkingowych jest pustych. Wjazd na te parkingi jest blokowany szlabanami i wjechać tam mnogą tylko pojazdy osób uprawnionych. W Bolesławcu na terenach spóldzielni mieszkaniowej też przybywa parkingów "blokowanych" szlabanami. Deweloperzy stawiają budynki z podziemnymi parkingami a przed budynkami prawie nie ma miejsc parkingowych. Największy problem z parkowaniem jest w centrum miasta. Mamy darmową komunikację miejską. Pozostawiając samochód poza centrum bez problemu można dojechać gdzie się chce. Jedynym problemem jest przejście max 200m. .

 • Mieszkaniec (ePEA7m), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko płatne parkingi!!! Nie ma innego rozwiązania! Płacić, płacić i płacić!!! Szybko się oduczycie jeździć do WC samochodem.

 • anonim (ANUxvQ), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (evRifY) napisał(a):

  To skutek obcięcia kursów do Gminy. Wszyscy z wiosek wbijają do miasta autami. Miało być luźniej i ekologicznie, a jest ciasno i trując spalinami

  Bzdury! Już dawna tak parkują. I nawet gdy MZK jeszcze jeździł do gminy wiejskiej to mało kto tymi autobusami jeździł (głównie młodzież szkolna i ludzie starsi). Każdy kto na wsi ma samochód, jeździ do miasta samochodem nie oglądając się na komunikację publiczną.

 • anonim (AE7Yuo), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech miasto lub prywatni inwestorzy zaczną budować parkingi wielopoziomowe,podziemne lub nadziemne,oczywiście płatne.Dla potrzebujących stałego miejsca parkingowego,opłaty miesięczne lub dłuższe,bo miasto się zakorkuje.Kto chce mieć samochód,niech płaci za miejsce postojowe.A wtedy będzie można za jakąś potrzebą,sklepem czy apteką zatrzymać się na 15min czy pół godziny.

 • anonim (AE7IQZ), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co mi parking, tym bardziej wielopoziomowy, skoro zatrzymuję się tam tylko na kilka sekund. Mam na myśli Jana Pawła II pod szkołą. Dzieciak jest już przygotowany do wyjścia. Plecak w jednej ręce, druga na klamce od drzwi. 5 sekund i jest poza autem. To samo z powrotem. Czeka na mnie, nie ja na niego. Zadbałabym bardziej o jakieś miejsca typu kiss&ride.

 • paulina (ALxahp), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Jacek (A81Gyi) napisał(a):

  Miejsca są na Jana Pawła wystarczy kawałek niżej podjechać ale nie pod same drzwi trzeba ....lenistwo 1 klasa

  Dokładnie! !!

 • Andrzej (euucwv), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polną wyremontowali, chodnik zrobili wielki jak boisko ale poobstawiali znakami, żeby nie można było się na nim zatrzymać.

 • kris (ekh2ZT), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  PRAWDZIWY PROBLEM to dopiero będzie jaka ucierpi dziecko
  parkowania na chodniku przed schodami wejściowymi do szkoły na Jana Pawła II aut i mądrych kierowców którzy pomiędzy dziećmi muszą podjechać pod same schody nikt nie chce zobaczyć albo udaje że nie widzi i pewnie po nieszczęściu winnego też nie będzie

 • anonim (e3afu4), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  xx (whBQ0) napisał(a):

  Podziękujcie prezydentowi swojemu boskiemu carowi co widzi czubek własnego nosa. Odciął wioski od MZK to teraz sobie jeżdżą wszyscy samochodami i korkują miasto …. podziękujcie w wyborach za chwilę ….

  Ciekawi mnie ile samochodów więcej jeździ przez likwidację wyjazdów na gminę. Ludzie wozili samochodami dzieci czy ta komunikacja tam jeździła czy też nie.
  A dzieci maja czym jeździć do szkoły - tylko niestety standard gorszy.