52. Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski

Dyskusja dla wiadomości: 52. Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski.


 • Anonim (e3aW5Z), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Patrzę już od dawna na bolesławieckie wystawy rzeźby ceramicznej i z każdą wystawą nabieram coraz większego obrzydzenia do rzeźby abstrakcyjnej, a szczególnie do umysłowości rzeźbiarzy. Teraz już wiem, co to jest sztuka i co to jest PSEUDOSZTUKA. Wiem też, co to jest dojrzałość i niedojrzałość artystyczna. Ci niedojrzali uwielbiają epatować odbiorcę silnymi efektami wizualnymi, np. ta rzeźba na zdjęciu. Pytam - czy ta rzeźba jest przyjemna w percepcji estetycznej? Czy temat tej rzeźby jest miły w oglądaniu? Jako widz na wystawie widzę jedynie umiejętność ręki w formowaniu kształtów, ale co dalej? Niestety, na tym się kończy wyobraźnia autora i umiejętności wyższego rzędu, chociaż sam twórca z pewnością ma określoną ideologię do swej rzeźby i może mi zarzucić, że nie rozumiem jego metafory zaklętej w glinie. Omiotłem wzrokiem taką "instalację" i dalej nie chcę już na nią patrzeć, bo nie mam ochoty na koszmary nocne. Z wielką chęcią popatrzę sobie po raz kolejny na ławkę ceramiczną pana Mateusza w rynku, znacznie przyjemniejsza w oglądaniu, mimo że i to dzieło jest krytykowane przez innych.

 • Dzień dobry, bardzo podoba mi się ta Pana konkretna krytyka. Mało jest takich wartościowych wpisów na forum. Może ujęłabym to innymi słowami, ale po przeczytaniu Pana tekstu (z przyjemnością), mam takie same odczucia jak Pan.

  Ja z wielka przyjemnością oglądałam ceramikę użytkową w tym roku, fantastyczne wzory i formy naczyń ceramicznych, szczególnie te prezentowane przez Ceramikę Artystyczną (spółdzielnię). Były estetyczne, użyteczne, wyjątkowe i nie trzeba było budować wokół nich żadnej ideologii tylko z przyjemnością patrzeć :)

  Bardzo serdecznie pozdrawiam :)

 • Anonim (ANI9w9), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam się z przedmówcami.