Gdzie tanio wymienie opony na letnie

 • Kino (AL0jDo) napisał(a):

  Co wy ludzie macie za problemy ? Wymiana opon ? Co ciężko samemu ? Dwie lewe raczki ?

  Koło wymaga wyważenia. Nawet jeśli masz kpl zimowych na jednych felgach i letnich na innych, to przy przekładce warto wyważyć koła choćby po to, żeby zniwelować nierównomierne zużycie gum. Warto również przykręcić koła przy użyciu odpowiedniego momentu, na co mechanicy nie zawsze zwracają uwagę. Na allegro klasyczne (tj. ze skalą) klucze dynamometryczne można kupić za śmieszne pieniądze, a jest to bardzo przydatne narzędzie, jeśli grzebiemy sami przy samochodzie.

  Co do cen, to zanim zarzucimy komuś kłamstwo, trzeba wziąć pod uwagę, że opłata zależy choćby od rodzaju obręczy (z tego co pamiętam na alusach jest drożej) a często także i od jej wielkości. Do tego mogą dojść nowe zaworki, czasem również inna jest cena ciężarków klejonych i nabijanych. Tak więc może się zdarzyć, że w tym samym punkcie ktoś zapłaci 60, a ktoś 80 złotych.

  Pozdrawiam

 • Fabio (AWEcLS), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja płaciłem 20zł od opony i nie uważam, żeby to była jakaś większa inwestycja. Ty bardziej, że w tym roku kupiłem nowy komplet od Yokohamy, model BluEarth AE-01. Wolałem aby było to dobrze założone i wyważone. Sama wymiana dużo czasu nie zajęła, a jeździ się na prawdę dobrze. W porównaniu ze starymi niebo, a ziemia:D

 • anonim (A7w4ky), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Yokohamy, model BluEarth AE-01 - bez rewelacji, słabiutkie, nieprzewidywalne na mokrej jezdni.

 • Jarek (qf7ir), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kupić opony to było lepiej przez internet, bo znacznie taniej to wychodzi. Ja kupowałem nowe opony Dębicy w internecie na aaaopony i stacjonarnie były o wiele droższe. Brat mi je wymieniał akurat, bo jest wulkanizatorem i w sumie podwójnie zaoszczędziłem.

 • anonim (AE7Fjg), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  wymieniam jak policjant mówi że to są pokrowce

 • 1
 • 2