„Nienawiść jest łatwa, miłość wymaga wysiłku i poświęcenia”

Dyskusja dla wiadomości: „Nienawiść jest łatwa, miłość wymaga wysiłku i poświęcenia”.


 • Nienawiść wyniszcza, rujnuje ( w tym zdrowie), prowadzi do destrukcji i wcale nie przychodzi łatwo, jest budowana latami, najpierw jest gniew z przekraczania granic, z braku szacunku, z wykluczenia, potem jest ból, a na końcu nienawiść. Trudno ją w sobie nosić i wyrażać. Wymaga wysiłku i zawsze grozi utratą siebie.

  Miłość za to jest łatwa, prosta w wyrażeniu, swobodna: uśmiech, serdeczność, uścisk dłoni, wsparcie.Nie wymaga najmniejszego wysiłku, energetyzuje, daje siły i niczego nie trzeba dla miłości poświęcać.

  Jeśli ktoś się poświęca, alby Wy musicie się poświecić dla kogoś, możecie być pewni, że nie ma to nic wspólnego z miłością. To może być nawet maskowana niechęć pod płaszczykiem miłości.

 • Dodam, że po lekturach (na szczęście tylko lekturach) i filmach dokumentalnych opisujących katów, morderców, ludobójców z ostatnich wojen i konfliktów, naukowcy, psychologowie i humaniści zauważają brak jakichkolwiek uczuć. Torturujący ludzi oprawcy nic nie czują. Nie darzą więc ofiar nienawiścią. Politycy i generałowie decydujący o życiu i śmierci dokonują chłodnych osądów. To jest dopiero ciekawe i szokujące.

 • Tytus (ANx1jn), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Spróbuj pokochać PiS to zobaczysz czy miłość jest łatwa !

 • Tytus (ANx1jn) napisał(a):

  Spróbuj pokochać PiS to zobaczysz czy miłość jest łatwa !

  He, he, ciągle "obrywam od PiSu" i od bojących się dżender i bojących się "islamistów" , wiesz tych od "islam nas zaleje" oraz od tych za życiem poczętym od zygoty, tylko się im przeciwstawię.Naparwdę wiem, co piszę :) Pozdarwiam