Zamykaj kontenery na śmieci! Unikniesz 500-zł mandatu i odwiedzin dzikich zwierząt

Dyskusja dla wiadomości: Zamykaj kontenery na śmieci! Unikniesz 500-zł mandatu i odwiedzin dzikich zwierząt.


  • anonim (A5HjgR), 2016-12-02 13:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nasuwa się pytanie: skąd mają klucze do śmietników "nurki śmietnikowe"? Na moim osiedlu codziennie otwierają sobie sami, czasem nie zamykając. Pewnie zostawiają otwarte dla kolegów po fachu.

  • lokator (ALlzbD), 2016-12-02 14:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Niektóre obudowy śmietników są tak skonstruowane ( są za niskie), że wieko pojemnika można ledwie uchylić, dlatego pracownicy MZGK wstawiają je do z otwartymi pokrywami. Kara 500 zł za opisane zaśmiecanie jest całkiem słuszna, tylko nieegzekwowalna!

  • anonim (euu8kY), 2016-12-02 16:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A co z tymi, którym nie chce się otworzyć śmietnika, tylko pozostawiają worki ze śmieciami na zewnątrz, pod furtką?
    Częsta praktyka u mnie na osiedlu. Zresztą pod okiem miejskiej kamery. Druga sprawa, to wieczna "wystawka" z mebli i innych sprzętów. Wynoszone pod osłoną nocy, straszą później tygodniami. Czy jest na to jakiś paragraf? Czy jeśli zgłoszę taki fakt na SM, czy w ogóle podejmą interwencję?

  • anonim (ALlzbD), 2016-12-02 20:29 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (euu8kY) napisał(a):

    A co z tymi, którym nie chce się otworzyć śmietnika, tylko pozostawiają worki ze śmieciami na zewnątrz, pod furtką?
    Częsta praktyka u mnie na osiedlu. Zresztą pod okiem miejskiej kamery. Druga sprawa, to wieczna "wystawka" z mebli i innych sprzętów. Wynoszone pod osłoną nocy, straszą później tygodniami. Czy jest na to jakiś paragraf? Czy jeśli zgłoszę taki fakt na SM, czy w ogóle podejmą interwencję?

    Do kogo te pytania?

  • anonim (A7w4jy), 2016-12-02 21:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

    do panów z MZGK prośba aby zawsze po opróżnieniu kontenerów wstawiać do boksów z zamkniętymi klapami

  • ja (A81Grm), 2016-12-02 22:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Informacja dla straży miejskiej i/lub redakcji:
    Przy ulicy Jezierskiego sa co najmniej dwie Panie, które dokarmiają bezpańskie koty. Niech je wezmą do domu skoro tak ich szkoda, że trzeba dokarmiać.

  • anonim (AL0jRS), 2016-12-02 23:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Skąd bezdomni nurki maja klucze ? Na moim osiedlu wchodzą jak gdyby nigdy nic, narobią syfu i pójdą niejednokrotnie nawet nie zamykając drzwi. Czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie skąd maja klucze ?

  • anonim (AN0TqC), 2016-12-03 07:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ja (A81Grm) napisał(a):

    Informacja dla straży miejskiej i/lub redakcji:
    Przy ulicy Jezierskiego sa co najmniej dwie Panie, które dokarmiają bezpańskie koty. Niech je wezmą do domu skoro tak ich szkoda, że trzeba dokarmiać.

    A co ci to przeszkadza ?

  • ja (A81Grm), 2016-12-03 09:39 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (AN0TqC) napisał(a):

    A co ci to przeszkadza ?

    Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem. Nie wolno dokarmiać bezpańskich zwierząt...

  • xxx (ANGAXd), 2016-12-03 21:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Chodziło o bezdomne zwierzęta, a rozkręca się o ludzi bezdomnych. Niech Straż Miejska nie robi z tego tytułu takiej afery, że będzie karać mandatami w wysokości 500 zł. Tyle pieniędzy to się płaci przy bardziej groźnych wykroczeniach, np. spowodowanie wypadku drogowego, itp. Nie zabraniajmy tym bezdomnym ludziom wykorzystać to co nam jest już nie potrzebne, a służby odpowiedzialne za sprzątanie zrobią swoje i będzie wszystko dobrze.

  • V (hjPRy), 2016-12-05 22:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

    „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych”
    Podstawę prawną poproszę , a nie jakiś fragment wyrwany z kontekstu jakiegoś regulaminu (pewnie imprez masowych , bo mowa o publiczności).

  • anonim (qf8EL), 2016-12-06 22:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Witam , po co klucze do tych obudów smietników u nas lewe drzwiczki zamykane sa na klucz a prawe na dole maja na zasówke i bez problemu mozna otwozyc , to przykład jak wydac panstwowe pieniadze po to aby je wydac .Moze pieniadze z mandatów pujda na modernizacje , zorganizuje sie przetarg dla kolegi z srubokretem.

  • DAG MARA (ANUZVc), 2016-12-07 14:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

    NAJWIĘCEJ ŚMIECĄ W ŚMIETNIKACH GRZEBIĄCE W NICH MENELE.DLACZEGO KTOŚ UDOSTĘPNIA IM KLUCZE?

Reklama