Ludzie traktują kontenery na odież PCK jak śmietniki

Dyskusja dla wiadomości: Ludzie traktują kontenery na odzież PCK jak śmietniki.


 • Anonim (eQPJv0), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To nie są pojemniki PCK, a tylko sprytny chwyt marketingowy. Z zebranych rzeczy tj zysków z tych rzeczy, Tylko niewielki procent idzie na PCK ( nie jestem pewien ale chyba 10-20%).
  Ciuchy, jeśli są czyste i dobre lądują w lumpexach, inne trafiają na czyściwo i takie tam.

 • Anonim (eQPJv0), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Poprawię się - rzeczy dobre i czyste mają trafić do PCK. Reszta inne cele. Tyle teoria

 • Anonim (eltCF4), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z tym prasowaniem to chyba lekka przesada ...

 • Anonim (elZZ75), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przeciez ludzie w Polsce sami kupuja lachy z konterow "PCK" ale na Zachodzie, kotra laduja u nas w Lumpszopach. Jezeli Caritas na Zachodzie sprzedaje te lachy do Polski, Rumunii i Bulgarii a pieniadze za te lachy przeznacza na zywnosc np dla Afryki, to zastanawiam sie, gdzie powedruja "lachy" z polskich kontenerow i komu je Polski Czerwony Krzyz sprzeda? Po co te kontenery w Polsze w ogole? Jak Polacy zuzyja te lachy z UK i Holandii, to raczej watpie, aby daly sie do noszenia jeszcze? Co sie dziwic, ze laduja w polskich kontenerach same szmaty? Co PCK bedzie z nimi robil? Moze sprzeda na jakas inna planete?

 • Anonim (qfw25), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ktoś napisał, że z prasowaniem to przesada. Myślę, że nie. Jeżeli to pogniecione ubranie dostanie bezdomny, to gdzie sobie uprasuje?

 • Anonim (euuc8h), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie to jeden wielki biznes, większość trafia na sprzedaż, albo jako ciuchy albo jako czyściwa. Śmieci oddają firmą, które nimi palą w piecach i smrodzą, pseudo utylizacja. Tylko marna część trafia do potrzebujących. To wielka ściema, jak wszystko w tym chorym kraju.

 • Anonim (A7w4j8), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (qfw25) napisał(a):

  Ktoś napisał, że z prasowaniem to przesada. Myślę, że nie. Jeżeli to pogniecione ubranie dostanie bezdomny, to gdzie sobie uprasuje?

  a po co mu uprasowane? wydaje mi sie ze i tak bedzie zadowlony nawet jak nie beda uprasowane, a bedzie mu cieplo i czysto.

 • Anonim (dRjb6w), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zwykle taki kontener stoi pół roku wszyscy tam wrzucają co sie da i nikt sie tym nie interesuje dopiero jak ktos z kopa rozwali te szmaty po okolicy .Po drugie wątpię żeby bezdomny chciał w tym chodzić , sami grzebią w śmietnikach i nie takie ciuchy tam leżą a on i tak chodzi w śmierdzących i usranych porach koło marketów za przysłowiową złotówkę bo sie chce pic a nie ma za co .

 • Anonim (ALU6Qk), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  no ale co racja to racja, lepsze ciuchy oddajemy do naszego kościoła bo tam działa caritas, a gorsze się wrzuca do tego niby PCK, a te całkiem do niczego to do śmietnika

 • Anonim (AE56vW), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Te kontenery to ściema. Wiem co pisze, gdyż całkiem do niedawna gościu się tym u mnie zajmował. Miał 10 takich kontenerów a ciuchy szły nie do ludzi potrzebujących a zwykle do szmatexow.

 • Anonim (qfwmZ), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wrzucam tam rzeczy dobrej jakości. Nie ważne dokąd je zabiorą, najważniejsze, że komuś się przydadzą.

 • Anonim (qvPKL), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nikomu się nie przydadzą,ktoś marne grosze daje na pck aby pod ich banderą zbierać lumpy.Dobre do hurtowni reszta na czyściwo.Lepiej oddawać samemu niż nabijać komuś kasę.