Największy w Polsce dzban będzie w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Największy w Polsce dzban będzie w Bolesławcu.


 • Wyjątkowe działanie! Braw :)

 • Anonim (A81Gsd), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Raczej zwykła rura ceramiczna w pionie... Nic szczególnego. Ile na to wydamy?

 • Anonim (ANyeDI), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (A81Gsd) napisał(a):

  Raczej zwykła rura ceramiczna w pionie... Nic szczególnego. Ile na to wydamy?

  Zwykła rura to z ciebie i założę się bardzo tania

 • Anonim (eGWenT), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czekam z niecierpliwością na efekt.

 • Anonim (AN0ksf), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  badziewie

 • Anonim (A5HjgR), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  i na co to komu...?

 • Anonim (A81IYG), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeżeli ten garniec powstanie, i na prawdę będzie garncem, to może i będzie wart 70 tysięcy złotych, bo to tę kwote w ostatniej chwili uchwalili rajcowie z przeznaczeniem na... Grobelnego?,... dwa tygodnie pracy za 70 tysięcy złotych! Jaka to stawka godzinowa? Super deal!

  Jeżeli to bedzie garniec, a nie konstrukcja jakaś tam o kształcie garnca, i jedynie pokryta gliną i glazurą!

  Swego czasu w Nowogrodźcu postawiono "najwiekszy garniec na świecie"... Relich nawet zapowiadał wpisanie go do księgi rekordów... tylko, że w Irlandii nie idioci, i garnka ulepionego, ba, posklejanego z klocków, jak z cegieł, nikt za garniec by nie uznał... ale w powiecie już Relich liczył na idiotów...

  Pan Grobelny, zdaje się, że chce zgarnąć pulę 70 tysięcy złotych... tylko czy ten "garniec" nie jest przypadkiem trochę relichowy?

  Cała filozofia i sztuka zbudowania dużego garnca rozbija się o... prawa fizyki i technologię. Obawiam się, że tak jak Relich w Nowogrodźcu, tak pan Grobelny chce poprawić Joppego jakimś szwindlem.

  Problemy zaczynają się już od stworzenia jednorodnego materiału, który zachowywałby swoje właściwości podczas całego, wielogodzinnego tworzenia garnca, ponadto należy wziąć pod uwagę, że wraz z rośnięciem garnca w górę siły działające u podstawy garnca powodowałyby groźbę samozawalenia się garnca, do tego dochodzi proces wysuszania się gliny - garniec musiałby cały czas być zwilgocany, co powodowałoby zwiekszanie ciężaru gliny i siły nacisku na podstawę... potem potężny problem z wypaleniem takiego kolosa... etc, etc.... krótko mówiąc, aby garniec się nie zawalił pod własnym ciężarem, należałoby tak wyliczyć jego masę, aby wszystkie siły rozciągające i ściskające znosiły się do stanu równowagi - rzecz cholernie trudna i... posiadająca swe fizyczne granice... już Joppe w Bunzlau i Buchwald w Nowogrodźcu dokonywali wielu prób, wiele garnców spieprzyli, zanim udało im się wpisać do annałów historii.

  Pan Grobelny natomiast już zrobił wolne miejsce w swym portfelu na owe 70 tysięcy złotych - zdaje się.

  Co to znaczy - "przygotowanie szablonu drewnianego w kształcie dzbana, by zachować symetrię"?

  Czy pan Grobelny chce oszukać prawa fizyki? A może chce oszukać, jak Relich, i buduje ceramicznę wieżę Babel? Zbudował se matrycę, a teraz obkleja gliną? Szwindel za 70 tysięcy? Taki polski spryt... przecież jakiś tam Niemiec nie będzie nam pluł w twarz!... jak się nie da na legalu, to zawsze można fortelem.
  Tylko przypominam, że Pan Bóg był pierwszym, który się w..., mieszkańcy Bolesławca to też nie idioci i kitu za tyle kasy nie dadzą sobie wcisnąć!

  W rynku już stoi ceramiczna ławka... i taka ona ceramiczna, jak moja łazienka - betonowa, zbrojona, ino oblepiona kafelkami... jak u mnie w sraczu! Teraz ma być ceramiczny garniec... śmierdzi mi to!

  Skoro Grobelny taki sprytny jak Relich, to dlaczego nie wynajął większego rusztowania i nie walnął w rynku garnca wielkiego jak Chrystus w Świebodzinie? Wystarczyło tylko wiekszy szkielet z desek zrobić i ooobklejać gliną... obklejać do oporu w miarę ambicji, albo granic przyzwoitości.
  Naród głupi, to by i kupił... gorzej byłoby z tym Guinnesem, ale co tam...

 • Anonim (AjWdjC), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powyższy, bardzo merytoryczny komentarz obnaża "spryt" i przypomina mi wieloletni pontyfikat prezydenta oraz jego dwor. Piękne...

 • Anonim (evRifY), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  E, no bez jaj, to taka rura będzie?

 • Anonim (AE7FYy), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  w Rynku już nie ma miejsca na nic

 • Anonim (eltC24), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (AE7FYy) napisał(a):

  w Rynku już nie ma miejsca na nic

  Ronda jeszcze zostają wolne ;)

 • Anonim (dRj08j), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  70000 PLNów za takie coś ??? Wow

 • Anonim (ANuPBi), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie no błagam artysta ogarnij sie ludzi eco to jest ja rozumiem wizje artysty itp al eniech spelnia sie za swoje pieniadze. A w którym miejscu ten paskudny słup podobny jest do dzbana :( ....

 • Bardzo merytoryczny komentarz o siłach? Serio? Bo dla mnie brzmi jak wpis zupełnie niezorientowanego człowieka, który mędrkuje na forum internetowym.

 • Anonim (ArCDFh), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Krzysztof Gwizdała napisał(a):

  Bardzo merytoryczny komentarz o siłach? Serio? Bo dla mnie brzmi jak wpis zupełnie niezorientowanego człowieka, który mędrkuje na forum internetowym.

  Siła grawitacji to bzdura i mędrkowanie rzekł idiota skacząc w przepaść, oczywiście licząc na to, że ma rację - proponuję się przekonać, szanowny Panie Krzysztofie, czy ona istnieje.